Skocz do zawartości

Globalne ocieplenie


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Tylko, że Niemcy prędzej czy później dadzą sobie z tym radę. Jak nie batem to głodem.

 

Nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta tragedię na stadionie Heysel? Ówczesna propaganda nagłaśniała to również w kontekście nieudolności belgijskiej policji i trochę mieli rację gdy patrzyłem na policjantów ganiających się z zadymiarzami, z czymś garści co przypominało witkę.

 

I wracając do Niemców - wtedy pokazywano też jak niemiecka policja radzi sobie ze stadionowymi zadymiarzami. Ogólnie wyglądało to tak, że wpadali w tłum i napieprzali na prawo i lewo. A był rok 1985, w Polsce można było jeszcze dostać lolą od ZOMOwca, tak że jedno uderzenie ścinało z nóg więc kto obejrzał działania niemieckiej policji i wiedział jak w Polsce działa ZOMO to z niedowierzaniem oglądał belgijską policję w akcji.

 

Obawiam się, że jednak Niemcy nie dadzą rady, a to chocby ze względu na "falę wszechobecnej tolerancji" ...dla głupoty, nieróbstwa i egocentryzmu.

Nie wiem czy działanie ZOMO jest dobrym przykładem...ja rozumiem kontekst, ale mimo wszystko, a Heysel pamiętam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Neutrino33 napisał(a):

 

Obawiam się, że jednak Niemcy nie dadzą rady, a to chocby ze względu na "falę wszechobecnej tolerancji" ...dla głupoty, nieróbstwa i egocentryzmu.

Nie wiem czy działanie ZOMO jest dobrym przykładem...ja rozumiem kontekst, ale mimo wszystko, a Heysel pamiętam.

Oczywiście nie jestem piewcą tych bydlaków, sam kiedyś zostałem przez ZOMO obity. I myślę, że mieliśmy z kolegą wtedy sporo szczęścia bo to było i w czasie i w miejscu gdzie zatłukli Przemyka.

 

Jestem przekonany, że w Niemczech zapanuje w końcu "porządek niemiecki" choć dla Polaków to nie jest dobry przykład w kontekście historycznym. Multikulti ubogaciło Niemców dostatecznie a ostatnio i Szwedzi mają dość takiego ubogacania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Oczywiście nie jestem piewcą tych bydlaków, sam kiedyś zostałem przez ZOMO obity. I myślę, że mieliśmy z kolegą wtedy sporo szczęścia bo to było i w czasie i w miejscu gdzie zatłukli Przemyka.

 

Jestem przekonany, że w Niemczech zapanuje w końcu "porządek niemiecki" choć dla Polaków to nie jest dobry przykład w kontekście historycznym. Multikulti ubogaciło Niemców dostatecznie a ostatnio i Szwedzi mają dość takiego ubogacania.

 

Szwedzi przynajmniej już coś zaczynają robić w tej kwestii (Finowie nawet bardziej) a wydaje mi się, że Niemcy nic i co gorsza wcale nie zamierzają, bo silnie siedzą w UE a to właśnie jest jeden z głównych nurtów polityki UE

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Neutrino33 napisał(a):

Szwedzi przynajmniej już coś zaczynają robić w tej kwestii

 

Co takiego zaczynają robić ? 


Na mój gust połowa Szwedów nie widzi żadnego problemu, a druga połowa twierdzi, że to ich własna wina, że imigranci nie potrafią się zasymilować.  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Blixten napisał(a):

 

Co takiego zaczynają robić ? 


Na mój gust połowa Szwedów nie widzi żadnego problemu, a druga połowa twierdzi, że to ich własna wina, że imigranci nie potrafią się zasymilować.  
 

 

Próbuja wprowadzać odgórne zmiany w zasadach działania ich państwa...sami Szwedzi jako naród, pewnie myślą tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaca68 napisał(a):

aha i dlatego u nas kwiecień i maj były najzimniejsze od lat.  :OO:

Jak ja kocham tego typu wpisy... 

 

Może od końca, większość mechanizmów próbujących walczyć z globalnym ociepleniem jest nieudolna, ale jak czytam takie negowanie samego zjawiska, to jedyny komentarz jaki mi przychodzi do głowy to "włącz myślenie", coraz popularniejszy ostatnio.

 

Klimat to jest silnik cieplny, dasz mu więcej ciepła, będzie mocniej pracował. Już ten rok jest akurat wybitny na starym kontynencie jeśli chodzi o masakry pogodowe, od dwóch miesięcy południe europy jest podtapiane, prawie każdego dnia, Hiszpania, Francja, Włochy, prawie całe bałkany, ale u nas było zimno w kwietniu, więc temperatura się nie podnosi:facepalm:. Natomiast fakt, że to zimne powietrze z koła podbiegunowego (gdzie nawet jak jego temperatura wzrośnie to nadal jest zimne) było zaciągane na nasze szerokości przez ponadprzeciętne cyklony atlantyckie, które to formują się tak potężne właśnie przez wzrost temperatury, to już dla tych wszystkich samoanalizujących jest wyzwaniem do zrozumienia? A może przykład bliskiego wschodu albo Indii, gdzie panują przyjemne wiosenne temp 40+ (nie mylić z jakimś dodatkiem od pisu)?

 

W momencie kiedy w pasie od północnej Afryki, przez bliski wschód po Indie, temperatura mokrego termometru przekroczy wartość przy której organizm człowieka jest w stanie schłodzić się, by przeżyć, wszystkie ludy tam mieszkające ruszą na północ, a na północ od nich  jesteśmy właśnie my. I jeżeli ktokolwiek myśli, że istnieje jakakolwiek na świecie armia, która powstrzyma od 1,5 do 3 mld ludzi, uciekających nie przed wojną, nie przed biedą, lecz przed pewną śmiercią, zdeterminowanych, to jest równie naiwny jak putin w temacie Ukrainy

 

Także, zamiast "włącz myślenie" poczytaj książkę, najlepiej jakiś podręcznik.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, st981777 napisał(a):

Jak ja kocham tego typu wpisy... 

 

Może od końca, większość mechanizmów próbujących walczyć z globalnym ociepleniem jest nieudolna, ale jak czytam takie negowanie samego zjawiska, to jedyny komentarz jaki mi przychodzi do głowy to "włącz myślenie", coraz popularniejszy ostatnio.

 

Klimat to jest silnik cieplny, dasz mu więcej ciepła, będzie mocniej pracował. Już ten rok jest akurat wybitny na starym kontynencie jeśli chodzi o masakry pogodowe, od dwóch miesięcy południe europy jest podtapiane, prawie każdego dnia, Hiszpania, Francja, Włochy, prawie całe bałkany, ale u nas było zimno w kwietniu, więc temperatura się nie podnosi:facepalm:. Natomiast fakt, że to zimne powietrze z koła podbiegunowego (gdzie nawet jak jego temperatura wzrośnie to nadal jest zimne) było zaciągane na nasze szerokości przez ponadprzeciętne cyklony atlantyckie, które to formują się tak potężne właśnie przez wzrost temperatury, to już dla tych wszystkich samoanalizujących jest wyzwaniem do zrozumienia? A może przykład bliskiego wschodu albo Indii, gdzie panują przyjemne wiosenne temp 40+ (nie mylić z jakimś dodatkiem od pisu)?

 

W momencie kiedy w pasie od północnej Afryki, przez bliski wschód po Indie, temperatura mokrego termometru przekroczy wartość przy której organizm człowieka jest w stanie schłodzić się, by przeżyć, wszystkie ludy tam mieszkające ruszą na północ, a na północ od nich  jesteśmy właśnie my. I jeżeli ktokolwiek myśli, że istnieje jakakolwiek na świecie armia, która powstrzyma od 1,5 do 3 mld ludzi, uciekających nie przed wojną, nie przed biedą, lecz przed pewną śmiercią, zdeterminowanych, to jest równie naiwny jak putin w temacie Ukrainy

 

Także, zamiast "włącz myślenie" poczytaj książkę, najlepiej jakiś podręcznik.

 

Znowu "wypśtykałem się" z reakcji więc zareaguję w ten sposób.

Doskonale i lapidarnie przedstawione. A najbardziej cenię sobie ten fragment:

 

2 godziny temu, st981777 napisał(a):

Może od końca, większość mechanizmów próbujących walczyć z globalnym ociepleniem jest nieudolna, ale jak czytam takie negowanie samego zjawiska, to jedyny komentarz jaki mi przychodzi do głowy to "włącz myślenie", coraz popularniejszy ostatnio.

 

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Blixten napisał(a):

 

Problem migracyjny istnieje już dziś w niektórych krajach

 

dokładnie, jest to głównie migracja ekonomiczna

 

dlatego w swoim tekście oddzielam ją od hipotetycznej migracji klimatycznej bo to są dwie różne sytuacje 

 

18 godzin temu, GREGG napisał(a):

Spory optymizm ale raczej nieuzasadniony, bo jak historia uczy, wielkie niekontrolowane migracje powodują upadek państw a nawet całych imperiów i późniejszy chaos

 

umarł król niech żyje król

 

kto powiedział, że biały człowiek jest najważniejszy i jedyny ?

 

czas kiedy "my" zdominowaliśmy kule ziemską jest raczej skończył 

 

zadał bym inne pytania

czemu mogą pojawić się takowe migracje ?

czemu wspomniane imperia upadają ?

czy da się upadku uniknąć ?

kiedy to następuje ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ketivv napisał(a):

 

dokładnie, jest to głównie migracja ekonomiczna

 

dlatego w swoim tekście oddzielam ją od hipotetycznej migracji klimatycznej bo to są dwie różne sytuacje 

 

 

umarł król niech żyje król

 

kto powiedział, że biały człowiek jest najważniejszy i jedyny ?

 

czas kiedy "my" zdominowaliśmy kule ziemską jest raczej skończył 

 

zadał bym inne pytania

czemu mogą pojawić się takowe migracje ?

czemu wspomniane imperia upadają ?

czy da się upadku uniknąć ?

kiedy to następuje ?

 

...i kolejny fajny post.

Co do odpowiedzi na pytania z końca postu...mam wrażenie, że są ludzie na tym świecie, którzy już jakiś czas temu "zdiagnozowali" zagrożenie, przestudiowali te pytania...niestety ich odpowiedzi są chyba nazbyt "zdecydowane", ale to już do wątku Teorie spiskowe raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2023 o 16:44, skwaro napisał(a):

 

Jak im temperatury zaczną bardziej regularnie skakać do 50+ to socjal przestanie być najważniejszy i przyjadą wszyscy. 

Jesli chodzi tylko o temperatury, a nie socjal z UE, to są na północy potężne tereny na których  jest mało ludzi i na których liczba ludności maleje: Ukraina, Rosja.

Chodzi tylko o wolę polityczną, żeby uchodźców relokować tam, jeśli rzeczywiście u nich temperatury sięgną 50 stopni+.

Tam się zmieści dużo więcej ludzi niż w całej UE, no i będą mogli wykazać sie produktywną pracą na rzecz swoich nowych ojczyzn.

Na takiej Ukrainie, sporo większej niż Polska jest teraz 28-29 mln ludzi i średnia wieku jest dużo, dużo wyższa niż w Polsce. Tam młodzi śniadzi inżynierowie i lekarze przydadzą się bardziej niz w Polsce, Szwecji czy Finlandii.

No, chyba że chodzi im o socjal na bardzo wysokim poziomie i super warunki życia na gotowo. A nie tylko temperatury czy dostęp do wody.

 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, maciek323 napisał(a):

Jesli chodzi tylko o temperatury, a nie socjal z UE, to są na północy potężne tereny na których  jest mało ludzi i na których liczba ludności maleje: Ukraina, Rosja.

Chodzi tylko o wolę polityczną, żeby uchodźców relokować tam, jeśli rzeczywiście u nich temperatury sięgną 50 stopni+.

Tam się zmieści dużo więcej ludzi niż w całej UE, no i będą mogli wykazać sie produktywną pracą na rzecz swoich nowych ojczyzn.

Na takiej Ukrainie, sporo większej niż Polska jest teraz 28-29 mln ludzi i średnia wieku jest dużo, dużo wyższa niż w Polsce. Tam młodzi śniadzi inżynierowie i lekarze przydadzą się bardziej niz w Polsce, Szwecji czy Finlandii.

No, chyba że chodzi im o socjal na bardzo wysokim poziomie i super warunki życia na gotowo. A nie tylko temperatury czy dostęp do wody.

 

Bardzo rozsądne podejście. Ja bym jeszcze Kanadę dopisał :D

 

1 minutę temu, Aga napisał(a):

Napisz do @ape, żeby Ci zwiększył limit ;)

 

 

Dziekuję za sugestię. Kiedyś coś tam pisałem w temacie Pytania do modertorów...no ale @ape to inny kaliber ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Neutrino33 napisał(a):

Kiedyś coś tam pisałem w temacie Pytania do modertorów...

Kiedyś tam zaglądaliśmy, ale za dużo spamu się zaczęło i szkoda naszego czasu na czytanie tego wątku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, maciek323 napisał(a):

Jesli chodzi tylko o temperatury, a nie socjal z UE, to są na północy potężne tereny na których  jest mało ludzi i na których liczba ludności maleje: Ukraina, Rosja.

 

Jest więcej takich pustych nadających się do zasiedlenia obszarów, np. w Ameryce południowej

Ale wszystkim się marzy życie w socjalu stworzonym w Europie przez złego białego człowieka 

Ciekawe, gdzie się przeniosą, jak doprowadzimy do upadku naszej cywilizacji  

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, st981777 napisał(a):

W momencie kiedy w pasie od północnej Afryki, przez bliski wschód po Indie, temperatura mokrego termometru przekroczy wartość przy której organizm człowieka jest w stanie schłodzić się, by przeżyć, wszystkie ludy tam mieszkające ruszą na północ, a na północ od nich  jesteśmy właśnie my. I jeżeli ktokolwiek myśli, że istnieje jakakolwiek na świecie armia, która powstrzyma od 1,5 do 3 mld ludzi, uciekających nie przed wojną, nie przed biedą, lecz przed pewną śmiercią, zdeterminowanych, to jest równie naiwny jak putin w temacie Ukrainy

Dlaczego właściwie tylko na północ ma się odbywać migracja? Na półkuli południowej też są lądy. Ale to pytanie można uznać za retoryczne albo wrzucić je do katalogu "Dlaczego muzułmanie z Afryki Północnej i Bliskiego/ Dalekiego Wschodu pchają się tylko do bogatej Europy a nie do swoich pobratymców w bajecznie bogatej Arabii Saudyjskiej czy do Kataru".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od przyczyny migracji uważanie że będzie ona w niezamieszkanych kierunkach bez praktycznie żadnej infrastruktury jest właśnie słodką naiwnością. Żeby nie powiedzieć dosadniej... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, skwaro napisał(a):

uważanie że będzie ona w niezamieszkanych kierunkach bez praktycznie żadnej infrastruktury jest właśnie słodką naiwnością

Wczoraj czytałem o katastrofalnej depopulacji na Ukrainie, gdzie od 1990 roku do dzisiaj liczba ludności zmniejszyła się z 55 milionów do 27 milionów. Zatem można postawić twierdzenie, że wkrótce pojawi się kierunek prowadzący do niezamieszkanych ziem, bez praktycznie żadnej infrastruktury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Wczoraj czytałem o katastrofalnej depopulacji na Ukrainie, gdzie od 1990 roku do dzisiaj liczba ludności zmniejszyła się z 55 milionów do 27 milionów. Zatem można postawić twierdzenie, że wkrótce pojawi się kierunek prowadzący do niezamieszkanych ziem, bez praktycznie żadnej

Ciekawe czy ktoś już sobie nie ostrzy zębów na te destynacje. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, GREGG napisał(a):

 

Jest więcej takich pustych nadających się do zasiedlenia obszarów, np. w Ameryce południowej

Ale wszystkim się marzy życie w socjalu stworzonym w Europie przez złego białego człowieka 

Ciekawe, gdzie się przeniosą, jak doprowadzimy do upadku naszej cywilizacji  

 

43 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Dlaczego właściwie tylko na północ ma się odbywać migracja? Na półkuli południowej też są lądy. Ale to pytanie można uznać za retoryczne albo wrzucić je do katalogu "Dlaczego muzułmanie z Afryki Północnej i Bliskiego/ Dalekiego Wschodu pchają się tylko do bogatej Europy a nie do swoich pobratymców w bajecznie bogatej Arabii Saudyjskiej czy do Kataru".

 

Jednak to na półkuli północnej jest więcej lądu i to o klimacie zdatnym do zamieszkania w razie drastycznego wzrostu temperatury.

 

40 minut temu, skwaro napisał(a):

O słodka naiwności. Czekam kto pierwszy o Syberii napisze :)

 

 

 

Już było. :upside-down-face_1f643-small:

 

16 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

To tak się da? :o

 

 

Wątpię, ale @Aga lubi się drażnić :upside-down-face_1f643-small:

 

6 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Wczoraj czytałem o katastrofalnej depopulacji na Ukrainie, gdzie od 1990 roku do dzisiaj liczba ludności zmniejszyła się z 55 milionów do 27 milionów. Zatem można postawić twierdzenie, że wkrótce pojawi się kierunek prowadzący do niezamieszkanych ziem, bez praktycznie żadnej infrastruktury.

 

Izrael lubi to :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...