Skocz do zawartości

Forester i 3 foteliki?


yezooz

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

szukam autka ktorym spokojnie moglbym spokojnie przejechac przez droge

gruntowa (gdy spadnie troche deszczu albo sniegu), przyjemnie

podrozowac na codzien i ... zabrac zone i trzy pociechy w fotelikach

na poklad. Idealnym i wymarzonym autem bylby Forester 2004-2006, ale

obawiam sie, ze miejsca na tylnej kanapie jest zbyt malo :neutral:

Czy ktos z Was moglby to potwierdzic lub zaproponowac alternatywe

(moze Outback ma wiecej miejsca?) ?

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam,

yezooz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) zabrac zone i trzy pociechy w fotelikach

na poklad. Idealnym i wymarzonym autem bylby Forester 2004-2006, ale

obawiam sie, ze miejsca na tylnej kanapie jest zbyt malo :neutral: (...)

obawiam sie, ze trzy foteliki nie zmieszcza sie w Forku :neutral:

OBK jest troche szerszy, wiec moze da rade...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowy Forester?

jest nie porównywalnie więcej miejsca do poprzedniej wersji.

Wersje benzynowe 2.0 sa jeszcze chyba dostępne u dilerów i to w znacznie lepszych cenach niż diesel. (przypuszczam że kupione po kursie 3.2 za euro :)

a i na SIP w zakładce używane też jest kilka fajnych ofert aut demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yezooz, ja mam OBKa, ale nie wiem czy wejdą 3 foteliki, jak chcesz to możemy przymierzyć, jestem z tego samego miasta :wink: :mrgreen: .

 

Bardzo mi miło i dziękuję za pomoc. Nie mam póki co tych trzech fotelików, bo trzecia pociecha dopiero w drodze, ale niewykluczone, że się przypomnę. Dzięki tak czy inaczej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi miło i dziękuję za pomoc. Nie mam póki co tych trzech fotelików, bo trzecia pociecha dopiero w drodze, ale niewykluczone, że się przypomnę. Dzięki tak czy inaczej!

 

A, no to już pewnie całkiem niedługo, gratulacje. Polecam się :smile: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yezooz,

 

poszukaj kto sprzedawał czarne legacy kombi rocznik (chyba) 07, chyba właśnie z powodu konieczności dostawienia trzeciego fotelika. Było to już kilka miesięcy temu, więc pewnie temat trzeciego fotelika ma obczajony w stopniu max.

jak znajdę to ogłoszenie to Ci tu linka wkleję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yezooz,

 

poszukaj kto sprzedawał czarne legacy kombi rocznik (chyba) 07, chyba właśnie z powodu konieczności dostawienia trzeciego fotelika. Było to już kilka miesięcy temu, więc pewnie temat trzeciego fotelika ma obczajony w stopniu max.

jak znajdę to ogłoszenie to Ci tu linka wkleję.

 

MAM! http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=119260

Zagadam na priv. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem niedawno ten temat i 3 foteliki do nowego forka tez nie za bardzo chcą wejść - niestety mimo ze jest sporo wiekszy od poprzednika, moze jakies wyjątkowo małe uda sie wepchnąć :mrgreen:

 

Jeśli mogę być lekko nie polityczny to polecam Miśka Outlanedera, 3 foteliki wchodzą i kawał bagażnika przy okazji. Do 65 tys moze coś złapiesz, jakbys chciał jakieś szczegóły o aucie to wal na PW

 

Wszystkie auta typu Ravka, Crv, Vitara możesz sobie odpuścić bo są po prostu za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sprzedalem czarne Legacy ze wzgledu na ciasnote z tylu :(

 

Problem w Legacy/Outbackach jest taki, ze samochod zweza sie ku gorze i o ile foteliki wejda na max scisk na kanape to nie zmieszcza sie na wysokosci ramion. Chyba, ze mowa o podstawkach pod pupy wiekszych dzieci.

 

Generalnie - problem jest powazny, bo ze zmieszczeniem trzech fotelikow dla maluchow w wiekszosci samochodow jest krucho. Kluczowym wymiarem jest szerokosc z tylu. Ja mam troje dzieci w wieku 0, rok i 4 miesiace i 3,5 roku i niestety, w wielu teoretycznie rodzinnych samochodach (np. Zafira II, Mazda 5) sie nie zmieszcze w drugim rzedzie a wierzcie mi, ze w wielu probowalem. Bo co z tego, ze na sile wepchne foteliki, skoro nie zapne ich pasami, bo klamry gina pod szerokimi plytami?

 

Z wnikliwych obserwacji: lapia sie wszystkie vany z oddzielnymi fotelami czyli Multipla, C4 Picasso, Galaxy, S-Max itp. Ktos pisal, ze wchodza do Outlandera. Moje nie wchodza, bo drzwi sie nie zamykaja. Wchodza do Freelandera II, Discovery 3, BMW X5. Prawdopodobnie (ale tego akurat nie mialem okazji sprawdzic) do Volvo V70/XC60/XC90.

 

Generalnie - polecam wycieczke do salonu z fotelikami i sprawdzenie w konkretnym samochodzie. Wiem, ze latwiej jest zmienic fotelik, niz cale auto, ale przy trojce dzieci latwiej dobrac jeden samochod ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie - polecam wycieczke do salonu z fotelikami i sprawdzenie w konkretnym samochodzie.

 

 

innej rady nie widze, ja tak właśnie zrobiłem 3 recaro 9-36 kg wchodzą do miśka. co ciekawe sprzedawca mnie zapewniał że do evo X tez wejdą :shock: :twisted: , nie wiem czy on coś mi sugerował :shock: :?: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za te bardzo wartościowe informacje, jestem już dużo mądrzejszy (chociaż trochę zawiedziony ;)).

 

Znajomy staną również przed takim wyzwaniem. Nie dał rady nerwowo i po wielu przymiarkach znalazł i kupił żonie Subaru z US – tylko, że TRIBECA. Tam się mieszczą z powodzeniem :lol:

 

Nowa Tribeca?

Styl Subaru zdecydowanie mi odpowiada (nawet nowa Impreza po dłuższym czasie zaczyna mi się podobać), ale pierwsza Tribeca jest po prostu paskudna :lol:

Za to ta nowa jest już zdecydowanie ładniejsza tylko cena póki co dla mnie jeszcze zaporowa. Ale taka wiedza się na pewno przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nowy Forester?

 

obawiam sie, ze to pomyl nie na moja kieszen. Myslalem o kwocie ok. 65k PLN.

 

może uda Ci się przejąć leasing? Jeśli masz firmę albo ktoś z Twoich znajomych ma firmę...

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=121160

 

Sprawdził ktoś czy zmieszczą się trzy foteliki do nowego forka?? Jeśli nie, a będzie taka potrzeba to daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdził ktoś czy zmieszczą się trzy foteliki do nowego forka?? Jeśli nie, a będzie taka potrzeba to daj znać na PW.

Nie zmieszczą, nawet jeśli weźmiemy najmniejsze (wymiarowo) foteliki.

Będzie problem z zapięciem pasów, nawet jeśli fizycznie uda się je wcisnąć obok siebie.

Sprawdzane na Roemerach, ale to nie powinno mieć wielkiego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że spróbować z dwoma fotelami na isofix i trzeci między nimi na pasy.

Nie da rady. Isofix trzyma foteliki stosunkowo środkowo w ramach fotela i z dwoma isofixowymi jest w ogóle problem żeby wcisnąć w środek choćby tzw. poddupnik :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Odświeżę temat, proszę o propozycję rozwiązania problemu w związku z koniecznością zamontowania 3 fotelików w samochodzie. Na chwile obecną, najmłodsza pociecha (2 m-ce) jeździ w skorupce besafe izigo z tyłu, plus drugi fotelik isofix oraz żona. Trzeci fotelik jest na przednim siedzeniu pasażera, co wg mojej wiedzy jest dopuszczalne pod warunkiem zamontowania przodem w kierunku jazdy.

Najdalej za 10 miesięcy w miejsce nosidełka musi pojawić się fotelik.

Na chwilę obecną jest Forester XT SG i jeśli będzie taka możliwość aby znaleźć 2 foteliki, które wejdą do tyłu i do tego w miarę komfortowo będzie mogła podróżować dodatkowo dorosła osoba to super i Forester zostaje. Ewentualnie konfiguracja 3 fotelików z tyłu co jest chyba mniej prawdopodobne. Z tego co wiem są duże sklepy z fotelikami np. w Krakowie gdzie można odpowiednią konfigurację dobrać. Badał ktoś taką możliwość?

Jeśli powyższe dwie opcje odpadną, pozostaje zakup odpowiedniego samochodu, tylko jakiego?

Specyfikacja Forka mi bardzo odpowiada. Jeśli miałoby to być dalej subaru z tego co czytam pozostaje Tribeca, o której na chwile obecną nic nie wiem. Jeśli nie subaru to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w SG ale w SJ XT mieszczą się z tyłu 2 foteliki i miejsca w środku na dorosłą osobę jest bardzo niewiele. Owszem mieści się osoba szczupła ale o wygodzie nie może być mowy. Na krótkie podwózki OK ale w dłuższe trasy komfortu nie ma. W SG pewnie jest tak samo o ile nie gorzej. Cudów nie ma. Do przewożenia 2 fotelików z tyłu i osoby dorosłej w środku trzeba auta z większą ilością miejsca, ewentualnie z 3 niezależnymi siedziskami, najlepiej przesuwanymi tył/przód. Nie mam doświadczeń ale coś z klasy mini VANów Citroen Picasso/Ford SMAX itp. Z modeli Subaru to rzeczywiście być może Tribeca, ale trzeba podpytać właścicieli. A najlepiej nowy ASCENT z USA :) Tam na pewno wszyscy się zmieszczą.  

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Siemek napisał:

Nie wiem jak w SG ale w SJ XT mieszczą się z tyłu 2 foteliki i miejsca w środku na dorosłą osobę jest bardzo niewiele. Owszem mieści się osoba szczupła ale o wygodzie nie może być mowy. Na krótkie podwózki OK ale w dłuższe trasy komfortu nie ma. W SG pewnie jest tak samo o ile nie gorzej. Cudów nie ma. Do przewożenia 2 fotelików z tyłu i osoby dorosłej w środku trzeba auta z większą ilością miejsca, ewentualnie z 3 niezależnymi siedziskami, najlepiej przesuwanymi tył/przód. Nie mam doświadczeń ale coś z klasy mini VANów Citroen Picasso/Ford SMAX itp. Z modeli Subaru to rzeczywiście być może Tribeca, ale trzeba podpytać właścicieli. A najlepiej nowy ASCENT z USA :) Tam na pewno wszyscy się zmieszczą.  

W stosunku do SJ myślę, że tego miejsca jest mniej patrząc na gabaryt samej budy.  U siebie foteliki masz na isofix czy mocowane pasami? Wiem, że foteliki mocowane na isofix zajmują więcej miejsca. Myśląc o 2 fotelikach z tyłu i dorosłej osobie, obstawiam, że w grę wchodzą tylko mocowane pasami.

Nowy ASCENT wygląda zachęcająco jednak ze względów finansowych odpada.

15 godzin temu, msi napisał:

Nowe? Używane? 

Na chwile obecną używane.

 

Patrząc z od strony fotelików, mierzył może ktoś różne foteliki do Forka. Modeli obecnie jest masa, może wśród nich są takie, które zajmują stosunkowo mało miejsca jeśli chodzi o szerokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada - fotelik musi być kompatybilny z dzieckiem. Przerabiałem temat i niestety nie w każdym foteliku o tej samej kategorii wagowej dziecko czuje się dobrze i dobrze że tak powiem pasuje - kwestia bardzo indywidualna.

Z moich doświadczeń wynika że w Forku SG nie ma praktycznie możliwości zainstalowania trzech fotelików ani komfortowej i bezpiecznej jazdy osoby pomiędzy dwoma fotelikami. Niestety podobnie jest w Foresterze SJ oraz w Outbacku powyżej MY2009 - który jest naprawdę dużym samochodem z jednym z najszerszych wnętrz na rynku w tej klasie.

Niestety sama szerokość to nie wszystko - ważne jest jeszcze ukształtowanie i szerokość samej kanapy. Tak jak koledzy podpowiadają - sprawdź opcje minivanów - najlepiej takich z oddzielnie przesuwanymi fotelami.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...