Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie OBK


zielonyJaKcegła

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie.

Mam proste felgi, wyważone koła, zawieszenie sprawdzone w dwóch niezależnych punktach, (100% sprawności) wymienione przewody wspomagania kierownicy, przebieg 54 300 km i …

I właśnie… Przy prędkościach powyżej 120 km/h samochód wpada w dziwne wibracje. Dlaczego dziwne?? Bo nieregularne. Przenosi się to na kierownicę a przy krótkich ruchach lewo-prawo jest jeszcze gorzej. Inne moje odczucie jest takie, że kiedy ruszam rano spod garażu dają się wyczuć niewielkie stuki w przednim zawieszeniu.

I jeszcze jedno. Tak jest od początku. Kupiłem samochód z przebiegiem 8300 km.

Jeżeli ktoś z Was już walczył z takim problemem to proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy prędkościach powyżej 120 km/h samochód wpada w dziwne wibracje.

 

a jesteś pewien tarcz hamulcowych?

 

Inne moje odczucie jest takie, że kiedy ruszam rano spod garażu dają się wyczuć niewielkie stuki w przednim zawieszeniu.

 

Jeśli "u góry" to kiedyś miałem problem (w innym samochodzie) z łożyskami przy mocowaniu amorów.

 

Oczywiście mam nadzieje, że wypowie sie ktoś kto ma większe doświadczenie.

 

Pozdrawiam,

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielonyJaKcegła, W moim OBK też to występuje, tylko ja raczej znam przyczynę. Jest to jedno z dwóch:

 

1. Krzywe opony po transporcie, w tym tygodniu na zimówki zmieniam, a jeśli to nie pomoże to

 

2. W przyszłą środę jestem umówiony na serwis, gdzie wymienią mi tarcze.

 

Jeśli te dwa zabiegi nie pomogą to wtedy będę się dalej martwił. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odpowiem Wszystkim naraz:) Tak felgi jak i opony (nowe micheliny założyłem na początku lata) były sprawdzane i są proste. Na zimówkach było to samo. Co do tarcz hamulcowych to nie jest to drganie przy naciśnięcu hamulca. Nie mam też belek bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy luzy na tych łożyskach "wyszły" by przy badaniu sprawności teleskopów??

 

AFAIK - nie, przynajmniej w moim przypadku nie wyszło nic... ale to była inna marka samochodu... może spece w subaru potrafią coś takiego zbadać, w Oplu nie potrafili.

 

mc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z mojego niewielkiego doświadczenia, mogę dorzucić jeszcze sprawdzenie przegubów.

 

U mnie luzy na przegubach wewnętrznych półosi przednich objawiały się tym, że przy pewnej prędkości odczuwalne były drgania.

Najpierw czułem je tylko na kierownicy, z czasem się to pogarszało...

 

Powodzenia i daj znać jak już coś znajdziesz :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze:) Mechanik "skasował" luzy w układzie kierowniczym (objawiały się one głośnym stukaniem przy krótkich ruchach na postoju bez wspomagania) i drgania ustąpiły. Może to autosugestia, ale mam wrażenie, że auto lepiej się prowadzi tzn. nie trzeba ciągle pilnować kierunku i zniknął ten irytujący objaw "niepokoju" na kierownicy. W przyszły piątek jadę jeszcze poprawić "audio" i będzie cacunio:) Dzięki wszystkim za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze:) Mechanik "skasował" luzy w układzie kierowniczym (objawiały się one głośnym stukaniem przy krótkich ruchach na postoju bez wspomagania) i drgania ustąpiły

Przy wyłączonym silniku ma prawo postukać

trzeba ciągle pilnować kierunku i zniknął ten irytujący objaw "niepokoju" na kierownicy.

"pilnować kierunku " trzeba jak nie ma tego luzu

Może to autosugestia,

Raczej tak ale najwazniejsze , że " przestał wpadać w wibracje przy 120 " bo to co zrobił mechanik nie może mieć zwiazku z wibracjami chyba , że

poprostu cos innego przy okazji dokręcił :wink:

Pozdr.AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...