Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2009


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

http://www.allegro.pl/item496601999_zos ... mowie.html

http://www.autoklub.pl/22501,news.html

 

Na początku też się zastanawiałem o co chodzi z tym brakiem licencji...

 

Ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że pewnie chodzi o pilota :mrgreen:

Zwycięzca aukcji - o ile przez przypadek nie będzie pilotem rajdowym - nie mógłby

brać udziału w próbie na czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, że pewnie chodzi o pilota :mrgreen:

Zwycięzca aukcji - o ile przez przypadek nie będzie pilotem rajdowym - nie mógłby

brać udziału w próbie na czas.

No to masz u mnie wirtualnego pomuka, rozjaśniłeś mi w czaszce. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.autoklub.pl/22501,news.html

 

Gosc ma od lat jakis " problem " ksiazki pisze. :roll: ..zaklada jakies fundacje np. " bractwo rajdowe "i takie tam....Znam go. Podpina sie teraz pod " inwalidów " Nie nalezy reagowac a bron boże cos licytowac. :idea:

Mowa o wystawiającym tą aukcję na allegro ? Przecież to chyba Krzysztof Dzyr, inicjator akcji "Stop pijanym kierowcom" i "Fans for Kramar".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś przecieki przed posiedzeniem FIA:

http://rallyonline.pl/index.php?1&modex=pnews&&s=19927

 

"... na jutrzejszym posiedzeniu zatwierdzone zostaną przepisy, pozwalające na budowę "nowych WRC" tylko na bazie samochodów S2000. Możliwość opierania samochodów również na rajdówkach Grupy N ma zostać wycofana.

i dalej

Jeśli doniesienia Autosportu się potwierdzą, Subaru będzie musiało zmienić swoje dotychczasowe plany. Japończycy chcieli używac "N+" na bazie Imprezy, teraz będą mieli rok na budowę S2000 i przygotowanie S2000+."

 

ciekawe ile doświadczeń z WRC będzie można przeszczepić do tego nowego S2000+, czy może będzie to autko budowane zupełnie od podstaw.

A może Subaru powie "do widzenia, było fajnie ale od przyszłego sezonu koncentrujemy sie na..."

no właśnie, na czym innym niż WRC, Subaru się może według was skoncentrować? Jakies sugestie? F1? też sie niefajnie dzieje, z jakimiś silnikami Coswortha.

a Może impreza N15 FWD do FWD Cup w IRC :D :D

 

 

Mysle o prezesie fundacji....Pawle C........

użycie imienia i pierwszej litery nazwiska kojarzy mi się z tym, że gość już ma postawione przez prokuraturę jakieś zarzuty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś coś słyszałem o zainteresowaniu WTCC, może temat powróci :roll:

 

tylko zdaje mnie się, że to mało medialny serial ;) a może się mylę, bo nie mam kablówki i eurosportu ;)

 

właśnie gdzieś doczytałem na forumie o imprezie FWD i w dyszlu, czyli może się nie pomyliłem aż tak. Impreza 2,0d FWD i jazdaaaaaaa w R3D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siela, Azrael tłumaczył na innej liście, że obecna homologacja S2000 praktycznie wyklucza przebudowanie subaraka w sposób czyniący z niego S2000 (kwestia ułożenia silnika/skrzyni). Tak że jeśli ten przepis wejdzie, prędzej, niż rewolucji, możemy się niestety doczekać wywałki subaru z WRC... :roll:

 

Pytanie tylko: czemu FIA miałaby wykopywać z rajdowego serialu team, który od początku lat '90 lat bez przerwy wystawia fabryczne rajdówki. Z obecnych teamów fabrycznych chyba tylko ford może się obecnie pochwalić podobnym osiągnięciem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak poczekam az zapadnie ostateczna decyzja. Jak juz odrzuca pomysl N+, to wtedy bedziemy wieszali psy na nich ;)

 

Przemeq, czy to ulozenie silnika i skrzyni to jest poprzeczne...? Bo jesli tak to moze Justy S2000? :mrgreen:

 

A serio, to moze to coupe ktore ma wyjsc w 2011? :roll: W necie mowi sie przeciez o tym, ze ma dostac dwulitrowa wolnossaca jednostke ~200KM...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jednak na to, że plotka się potwierdziła...

 

http://fia.com/en-GB/mediacentre/pressr ... 21208.aspx

 

As already announced, the 2010 World Rally Car will be S2000 based. However, the removable kit, already adopted by the WMSC, will be redefined with no electronic benefits, or similar upgrades, to ensure cost reductions. The new S2000-based World Rally Car will only be permitted for use on World Rally Championship events.

 

The FIA Production Car World Rally Championship will be retained for Group N cars, including the existing S2000 car.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

no właśnie, na czym innym niż WRC, Subaru się może według was skoncentrować? ...

Powinni się skoncentrować na NAS :idea: Czyli tak jak na początku lat 90'tych: na budowaniu samochodów dla zwykłych ludzi, niezawodnych z dużą mocą :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azrael tłumaczył na innej liście, że obecna homologacja S2000 praktycznie wyklucza przebudowanie subaraka w sposób czyniący z niego S2000 (kwestia ułożenia silnika/skrzyni

 

Azrael, mógłbys coś napisać więcej, albo podesłać (podejrzewam że na PW) linka do tego innego forum, bo bym poczytał :)

 

Powiem tak: nie za ciekawa sytuacja... byłem święcie przekonany, że po to lanos ma kształt htbka, żeby przyszłościowo stworzyć S2000 na tej podstawie (krótka buda jak 207 czy Abartha).

Chyba, że Subaru stworzy kilka samochodów S2000 (jak Skoda zrobiła 4-5 fabii s2000), i tym będą jeździli. Tym bardziej, że jest ograniczenie, że S2000+ będą miały prawo poruszać się tylko po trasach RSMŚ. Ale w takim razie gdzie to cholernie cięcie kosztów, skoro stawiają jeden z bardziej zasłużonych teamów w takiej sytuacji?

Kolejna dziwna decyzja FIA.

 

A ktoś coś słyszał o planach Mitsu? Planują powrót do WRC czy tylko Lancer pustynny zostanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie dojdzie do jakiegos porozumienia z FIA to na miejscu SWRT:

 

a) przenioslbym sie calkowicie do IRC i wystawil megadoinwestowany team Nek (bo w IRC nie mozna WRC startowac, true? )

 

B) przenioslbym sie do PCWRC i tam wystawil taki team, zeby pozamiatac cale towarzystwo i sklonic FIA do zmiany decyzji :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...