Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

Zostawię tutaj kilka zdań z wywiadu z prof.Królem, wg mnie jednym z mądrzejszych ludzi w Polsce:

 

"Ze świata nadmiaru - liczby telefonów komórkowych, samochodów itp. - przejdziemy do świata niedoboru. Co będzie wstrząsającym szokiem dla bardzo wielu ludzi. Nie będzie już tak, że będzie się wchodziło do sklepu i kupowało szynkę. Oczywiście była część ludzi ubogich, którzy nie mieli do tego dostępu. Ale przy całej tragedii nędzy to było jednak mniej więcej 5 proc. społeczeństwa. W tej chwili to będzie 50 proc. I te 50 proc. będzie kupowało salceson jako luksus. Nie będzie można wyjechać, bo nie będzie za co. Zmieni się wszystko."

 

"Wszyscy uważaliśmy, że trzeba mieć lepszy telefon komórkowy, lepszy samochód, mieszkanie, wakacje, dzieci w lepszej szkole. To prowadziło donikąd. Świat się będzie musiał opanować po tych kilkudziesięciu latach niebywałej w historii ludzkości prosperity. Właściwie nigdzie nie było tak dobrze, wygodnie i przyjemnie jak przez te ostatnich kilkadziesiąt lat. Wszystko to się skończy i wróci pewna norma ludzka - że świat jest padołem łez i tylko czasem zaświeci słońce. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś się orientuje odnośnie inwestycji w nieruchomość - lokalizacja Browary Wrocławskie we Wrocławiu? Chodzi mi o to czy ta lokalizacja to nie jest jakaś wtopa bez przyszłości. Ceny zaczynają się od 10 tys. za metr. Potrzebuje kupić coś dla studenta/ów (w tym roku syn, za rok córka) i dodatkowo pozbyć się lokaty, która nie przynosi aktualnie więcej niż 1 %.

Edytowane przez Grzegorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Grzegorz napisał:

Czy ktoś się orientuje odnośnie inwestycji w nieruchomość - lokalizacja Browary Wrocławskie we Wrocławiu? Chodzi mi o to czy ta lokalizacja to nie jest jakaś wtopa bez przyszłości. Ceny zaczynają się od 10 tys. za metr. Potrzebuje kupić coś dla studenta/ów (w tym roku syn, za rok córka) i dodatkowo pozbyć się lokaty, która nie przynosi aktualnie więcej niż 1 %.

Nie jestem w stanie nic doradzić w temacie opłacalności inwestycji w nieruchomosci, zwłaszcza w obecnych czasach ale jako Wrocławianin i osoba interesująca się trochę tematem (kilka lat temu firma w której pracowałem współpracowała z Archicomem) mogę potwierdzić, że jest to bardzo ciekawa i dość prestiżowa inwestycja, deweloper jest solidny i raczej stabilny. Poza tym ciekawa architektura w historycznym miejscu, które jednocześnie jest blisko ścisłego centrum a zarazem przy samych walach odrzańskich, którymi spacerem lub rowerem można szybko znaleźć się w wielu atrakcyjnych i rekreacyjnych miejscach Wrocławia.

Jako student i nie tylko sam bym tam chętnie zamieszkał. ;)

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy osoby fizyczne nie będą przechowywać pieniędzy w banku. Przerzucą oszczędności choćby na 3-miesięczne obligacje skarbowe (jeżeli mówimy o instrumentach bezpiecznych i płynnych).

 

Ciekawi mnie jak będą wkrótce wyglądać bilanse banków. Z taką polityką wobec klientów detalicznych może być interesująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Banki strasznie tną lokaty.

Niedawno dla nowych środków w Millenium było 2,6%. Tydzień temu było 1,6%. Dzisiaj zakładając lokatę dostaje się 1,0%.

Państwo okrada nas w biały dzień.

Niby zawsze to robiło, ale nigdy tak ordynarnie, bezpośrednio i na taką skalę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maciek323 napisał:

Państwo okrada nas w biały dzień.

Niby zawsze to robiło, ale nigdy tak ordynarnie, bezpośrednio i na taką skalę

 

Ale druga strona medalu to tanie kredyty. Świat zachodni tak funkcjonuje już od paru ładnych lat, teraz ich po prostu dogoniliśmy. Ciekawe, czym się ostatecznie ten masowy dodruk skończy, bo do starego systemu nie ma już raczej powrotu - zadłużenie jest za duże, żeby stopy procentowe były wyższe od inflacji a społeczeństwa zachodnie zbyt się przyzwyczaiły do socjalu, żeby pozwolić politykom na oszczędności i zaciskanie pasa      

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończy się tym, co się dzieje powoli na zachodzie. Upadkiem klasy średniej, ogromnym bogaceniem bardzo wąskiej elity. Coraz szersza warstwa żyjąca wyłącznie z socjali, zapomóg i dodatków. I co najgorsze - rozrost klasy working poor, spadek poziomu zycia wszystkich pracujących, poza wąską elitą.

Takie zmiany w społeczenstwach na zachodzie widac juz od conajmniej 30 lat. Teraz przybierają jeszcze na sile.

Mam liczną rodzinę na zachodzie (Francja, Anglia) - potomkowie jeszcze przedwojennej i wojennej emigracji. Przez lata żyli jak dobra middle class, obecnie  twierdzą że mimo wykształcenia, pracy, ich poziom życia się obniża i coraz bardziej zbliżają się poziomem do tych którzy żyją niemal wyłacznie z socjalu, lub wykonują najprostsze fizyczne prace.

Dzisiejsze pokolenie 30 latków (szczególnie na zachodzie, choc w Polsce też) będzie pierwszym w historii, które finansowo będzie miało wyraźnie gorzej niż ich rodzice.

O szansach na własną nieruchomość czy emeryturach to już nie wspomnę

Emerytura robotnika niewykwalifikowanego który przeszedł na emeryturę 10 lat temu będzie niedoścignionym marzeniem dla większosci dzisiejszych dyrektorów i wyższego manegmentu, spośrod dzisiejszych 30 latków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełna zgoda, tylko że my:

- zjeżdzamy ze znacznie niższego poziomu niż Niemcy, Anglia czy Francja, i nasza klasa średnia czy aspirujący do niej jeszcze nie zdążyli się wzbogacić a już zaczyna się degrengolada

- robimy to wyłącznie na własne życzenie, omamieni wizją powszechnego dobrobytu za darmo, na wszystkich

 

BTW: Wziął ktoś tarczę Morawieckiego? Jak to pogodzić z wolnorynkowym światopoglądem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...