Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, GREGG napisał:

 

Jak wynajmujesz komu popadnie, to zawsze mogą być problemy...

 

 

nie - tylko zakladasz ze kazdy chce cie wydymac

pewnym zabezpieczeniem jest najem okazjonalny a takiej umowy nie podpiszesz z cudzoziemcem

przywolalem przyklad zernikow bo znam ten temat osobiscie - moja fabryka dostarczala do duzej firmy sprezarki

montazysci nocowali w budynkach zamieszkalych przez naplywowa ludnosc ze wschodu i potem pokazywali zdjecia  ;)

 

tapatalked

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OBK CVT napisał:

pewnym zabezpieczeniem jest najem okazjonalny a takiej umowy nie podpiszesz z cudzoziemcem

 

Zgoda, jest to teoretycznie dobre zabezpieczenie. Zastanawiam się tylko, czy w praktyce komornik zechce się podjąć wyrzucenia takiego lokatora "okazjonalnego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, GREGG napisał:

 

Zgoda, jest to teoretycznie dobre zabezpieczenie. Zastanawiam się tylko, czy w praktyce komornik zechce się podjąć wyrzucenia takiego lokatora "okazjonalnego"?

 

Praktycznie oświadczenie o poddaniu się egzekucji jako aneks do umowy jest  bardzo dobrym wyjściem i jedynym legalnym i skutecznym aby zabezpieczyć swoje interesy.

 

Dodatkowo taka umowa odsiewa wszystkich niepewnych, tych którzy nie mają gdzieś meldunku, tych którzy od razu nastawiają się na nieuczciwość i nie płacenie.

 

Lepszego zabezpieczenia, na dzisiaj w Polsce, niestety po prostu nie ma.

 

 

Kilkanaście lat byłem i najemcą i wynajmującym, równolegle w tym samym czasie. Dla mnie nie było problemu podpisać takiej umowy i takiego oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, maciek323 napisał:

Praktycznie oświadczenie o poddaniu się egzekucji jako aneks do umowy jest  bardzo dobrym wyjściem i jedynym legalnym i skutecznym aby zabezpieczyć swoje interesy.

 

Ja to wszystko rozumiem, zastanawiam się natomiast, czy w praktyce da się skutecznie wyegzekwować swoje prawa z takiej umowy. Bo na papierze można wszystko napisać, tytuł egzekucyjny załatwić a potem się okaże, że żaden komornik nie podejmie się sprawy i co wtedy?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek323 napisał:

Prezes banku wiadomo że kupuje nieruchomości, bo co ma robić z tymi pieniędzmi które zarabia?

 

Mądrze inwestować. Zna rynek, ma wokół ludzi, którzy go analizują.

 

3 godziny temu, maciek323 napisał:

Nawet jakby w ogóle nie było wynajmu to i tak lepiej byłoby kupić te 9 mieszkań niż trzymać tę kasę na koncie.

 

Lub mądrze zainwestować w branżę, która rokuje, a jednocześnie trzyma wartość.

Uwierz, że osoba znająca doskonale instrumenty finansowe i dane możliwości rynkowe, nie trzyma pieniędzy na koncie.

 

3 godziny temu, maciek323 napisał:

To że milionerzy tak inwestują to żadna nowość, zresztą w jego wypadku nawet jeśli straci 30% wartości to tego wogóle nie odczuje.

 

Ciężko mi zrozumieć taką logikę. Oni są milionerami, ponieważ separują się od nietrafionych inwestycji, które dają perspektywę straty. A że robią to dobrze, więc koło się zamyka...są milionerami. 

To nie tak, że bogaty bardziej ryzykuje w interesach, niż "Kowalski". Wręcz odwrotnie, podpiera inwestycje dogłębnymi analizami, często takimi, opartymi na informacjach, do których "Kowalski" niema dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja to wszystko rozumiem, zastanawiam się natomiast, czy w praktyce da się skutecznie wyegzekwować swoje prawa z takiej umowy. Bo na papierze można wszystko napisać, tytuł egzekucyjny załatwić a potem się okaże, że żaden komornik nie podejmie się sprawy i co wtedy?   

 

Tytułu egzekucyjnego oczywiście nie wykonasz. Ale jak uzyskasz tytuł wykonawczy, to komornik nie może „nie chcieć” moim zdaniem. Regułą jest, że komornik nie ma prawa badać zasadności tytułu. Po ostatniej nowelizacji (niestety) może badać przedawnienie. I tylko tyle.

Kiedyś miałem taką sprawę, że komornik nie chciał wykonać eksmisji (nawet któryś ze szmatławców o niej kłamliwie pisał). Poskarżyłem się na niego i szybko został przez sąd posprzątany. Role chyba mu się pomyliły wtedy.

Poza tym można wybrać sobie komornika po zasięgnięciu języka, który jest skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi napisał:

To nie tak, że bogaty bardziej ryzykuje w interesach, niż "Kowalski". Wręcz odwrotnie, podpiera inwestycje dogłębnymi analizami, często takimi, opartymi na informacjach, do których "Kowalski" niema dostępu.

 

tak masz racje, żyją też często w kompletnym oderwaniu od rzeczywistości, w pewnej izolacji widząc świat liczbami, szalonym współzawodnictwem a i o paru problemach "psychicznych" można by powiedzieć spowodowanych presją jak i zazwyczaj destrukcyjne sposoby rozładowywania napięć 

 

rynek finansowy to chyba jednak społecznie patrząc większe zło jak korzyść, problem polega na tym, że konsekwencje jego działania to 

prywatne zyski i wspólne koszty kryzysów bo jak dupnie to kto "państwo" musi pomagać

 

too big to fail 

 

bzdura, ma upaść, ludzie muszą poczuć krzywdę, trudno będzie chaos .... przez chwilę 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek323 napisał:

Dodatkowo taka umowa odsiewa wszystkich niepewnych, tych którzy nie mają gdzieś meldunku, tych którzy od razu nastawiają się na nieuczciwość i nie płacenie.

 

 

co ci po meldunku, jak właściciel nieruchomości w której stwierdzi ja nie wyrażam zgody żeby tu ta osoba zamieszkała, jeśli tak to właściciel nieruchomości która została wskazana jako potencjalne miejsce eksmisji musiałby złożyć załącznik do umowy najmu (lokatorskiego) oświadczenie najlepiej notarialne o bezwarunkowym przyjęciu takiej osoby 

 

druga sprawa to umowa o najem okazjonalny winna być zgodna z prawdą bo co z tego, wynajmuący  "zmusi" najemce do umowy najmu okazjonalnego a w sądzie wyjdzie, że faktycznie to jaka była okazja tego najmu 

- wyjazd na studia ?

- oddelegowanie do pracy w innym mieście ?

- opieka nad chorym ?

 

wyjdzie na jaw, że umowa "okazjonalna" została zawarta z parą młodych ludzi którzy mają zameldowanie w mieście odległym o 200 czy 500 km od 2 lat pracują tutaj na umowy na czas nieograniczony i ich umowa "niemalże z automatu" staje zwykłym najmem z ochroną lokatorów 

 

 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, ketivv napisał:

złożyć załącznik do umowy najmu (lokatorskiego) oświadczenie najlepiej notarialne o bezwarunkowym przyjęciu takiej osoby 

 

 

o ile wiem to wlasnie na tym polega - przed notariuszem osoba sklada pisemne oswiadczenie ze przyjmie najemce i dopiero wtedy podpisuje sie umowe najmu okazjonalnego

wynajmujacy natomiast zglasza do urzedu skarbowego oswiadczenie o wyborze formy opodatkowania i odprowadza podatek (ppe) i rozlicza to pitem 28

notariusze maja to obcykane od paru lat

 

tapatalked

 

Edytowane przez OBK CVT
literowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, B-52 napisał:

Poza tym można wybrać sobie komornika po zasięgnięciu języka, który jest skuteczny.

 

Moja wątpliwość jest taka, że  komornicy mogą nie chcieć brać takich spraw - dużo zachodu a mały uzysk... A skargi na komornika do sądu to pewnie kolejne miesiące czekania... Stąd pytanie, czy da się taką eksmisję z tytułem sprawnie przeprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że i meteoryt może pieprznąć, ale uogólniając, dalej uważam, że tak. Opłaty nie są znowu takie super niskie za eksmisję bo jest to jakiś % przeciętnego wynagrodzenia za każdą izbę.chyba 20. No i powtarzam, w dalszym ciągu uogólniając, że nie bardzo może komornik tak sobie nie wziąć, typu bo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2020‎-‎02‎-‎24 o 20:10, GREGG napisał:

 

Moja wątpliwość jest taka, że  komornicy mogą nie chcieć brać takich spraw - dużo zachodu a mały uzysk... A skargi na komornika do sądu to pewnie kolejne miesiące czekania... Stąd pytanie, czy da się taką eksmisję z tytułem sprawnie przeprowadzić?

 

Moim zdaniem przeprowadzasz  ją sam czy z kumplami, od biedy jakaś firma ochroniarska. Jak najemca wezwie policje to pokazujesz umowę, tytuł i klauzule i pan policjant kłania się w pas i przeprasza że  niepotrzebnie przyjechał i zawracał głowę.

 

Ta naprawdę to najlepiej być zameldowanym w mieszkaniu które wynajmujesz.

Wtedy po prostu wchodzisz do siebie i po prostu mieszkasz. Najemca wyjdzie z domu to zmieniasz wkładkę w zamku (mała inwestycja) i adios.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, maciek323 napisał:

Moim zdaniem przeprowadzasz  ją sam czy z kumplami, od biedy jakaś firma ochroniarska. Jak najemca wezwie policje to pokazujesz umowę, tytuł i klauzule i pan policjant kłania się w pas i przeprasza że  niepotrzebnie przyjechał i zawracał głowę.

 

Na tej zasadzie to po co mi te tytuły wykonawcze, prościej od razu wynająć ruskich ;) Ale rozmawiamy o legalnych metodach

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, markos007 napisał:

23 stycznia 1997 - WIG20 na poziomie 1686
9 marca 2020 - WIG20 na poziomie 1660

 

Całkiem optymistyczna wiadomość, różnica jest niewielka więc może przebijemy wynik z 1997 :biglol:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, GREGG napisał:

Całkiem optymistyczna wiadomość, różnica jest niewielka więc może przebijemy wynik z 1997 :biglol:  

 

W 2009 roku WIG20 był niżej, około 1253 in-day B) ! Zatem wszystko przed "inwestorami" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maciek323 napisał:

Jak myślicie, jak wirus i obecna sytuacja wpłyną na rynek nieruchomości w najbliższym roku/dwóch latach?

Kto nie kupi w tym roku mieszkania przegra życie?

 

Teraz to raczej tylko pewna grupa nieruchomości może przynieść zyski ;)  Powązki, Rakowice, Pęksowy Brzyzek ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...