Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, B-52 napisał(a):


To akurat uważam za takiego kalibru zbrodnię na dziecku, że lepiej by było se go w ogóle nie robić.

 

21 minut temu, Aga napisał(a):

Mnie się skojarzył stary dość dowcip, czarny bardzo, ale o niebieskich beczkach ;)

 


ja to dopiero mam skojarzenia :facepalm:

 

Makabrycznego odkrycia dokonały dwie córki państwa K., w wieku 8 i 12 lat, gdy ze względu na fetor, babcia poleciła im wyrzucenie zawartości beczki na pole. Dziewczynki przetoczyły plastikową, niebieską beczkę ok. 100 metrów od domu. Na ściernisku wysypały zawartość. Wtedy z beczki wypadły plastykowe torby z rozkładającymi się zwłokami noworodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, skwaro napisał(a):

Nie no luzik, wywalmy podatek od nieruchomości bo to komuna, po co samorządom główne źródło ich dochodu, szkoły przecież finansują się same, drogi lokalne też, a na pomoc społeczną i DPSy kasa nie jest potrzebna bo to też przecież socjalizm... 

Nawet wsadzeniem kija do mrowiska tego nie da się nazwać bo pospolita złośliwość tryska. Może i fundusz kościelny wywalmy bo też z socjalizmu się wziął? 

 

Grzmi też samo i samo się błyska? Rdzewieje samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Blixten napisał(a):

ja to dopiero mam skojarzenia :facepalm:

to chyba nie wiesz, o co mi chodziło ... może to i lepiej ...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

I mnie się takie skojarzenie nasunęło :upside-down-face_1f643-small:


Bo za dużo zła dookoła nas ? 
A przecież Świat miał być już tylko lepszy. 
 

4 minuty temu, Aga napisał(a):

to chyba nie wiesz, o co mi chodziło ... może to i lepiej ...

Dzisiaj jakoś najwyraźniej czarniejsze mam myśli niż humor, ale spoko przejdzie mi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blixten napisał(a):

Bo za dużo zła dookoła nas ? 
A przecież Świat miał być już tylko lepszy. 

Jakby to powiedzieć... mój świat był już lepszy ale też był już gorszy, bywa jeszcze w obu stanach jednocześnie.

 

Słońce z foty @Aga daje nadzieję a ta umiera przecież ostatnia. Nie?

 

PS. Na "kontrolnej" stacji benzynowej śp. Lotosu PB95 dzisiaj po 6,78 zł za litr, pełznie cena do 7 zł/ ltr bo na innych stacjach widziałem dzisiaj cenę ponad 6,8 zł/ltr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Na tej samej stacji dzisiaj rano Pb95 po 6,89 zł za litr...

 

 

Wczoraj Pb98 tankowałem jeszcze po 6,82 na Orlenie a dzisiaj widziałem gdzieś na pylonie 7,22. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Na tej samej stacji dzisiaj rano Pb95 po 6,89 zł za litr...

 

9 minut temu, chojny napisał(a):

 

 

Wczoraj Pb98 tankowałem jeszcze po 6,82 na Orlenie a dzisiaj widziałem gdzieś na pylonie 7,22. :blink:

 

Spokojna głowa, Kolega @Jaca68 właśnie podsunął rozwiązanie problemu w tym wątku

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/biznes/businessinsider/polska-zasypana-weglem-czeka-nas-reczne-sterowanie-rynkiem-zadne-cuda-tu-nie-pomoga/2p53k25,211f4564

 

Nie wiem, jednak jestem przekonany że gdy znika popyt na węgiel wydobywany w Australii czy w innym Mozambiku to węgiel tam przestaje być wydobywany i nikt nie zwraca uwagi na działaczy związków zawodowych.

 

W Polsce jest wszystko odwrotnie. Związki zawodowe w górnictwie węgla kamiennego decydują o ilości wydobycia węgla kamiennego i (uwaga!) próbują przymuszać energetykę do odbioru niepotrzebnie wydobytego węgla. Nadal mało im, wyprutych kiedyś przez PiS z energetyki pieniędzy i wtłoczonych pod ziemię jak psu w d.? Niczego te miliardy w górnictwie węgla kamiennego nie polepszyły za to utrąciły inwestycje w energetyce zawodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

Na tej samej stacji dzisiaj rano Pb95 po 6,89 zł za litr...

 

6 godzin temu, chojny napisał(a):

Wczoraj Pb98 tankowałem jeszcze po 6,82 na Orlenie a dzisiaj widziałem gdzieś na pylonie 7,22. :blink:


No to zapraszam Was Panowie na Orlen (jeżeli się nie brzydzicie ;)) we Wrzeszczu. Dzisiaj Pb95 nie była jeszce po 5,71, tyko po 6,57, więc… zatankowałem pod korek. :)

 

Godzinę temu, Szürkebarát napisał(a):

Nie wiem, jednak jestem przekonany że gdy znika popyt na węgiel wydobywany w Australii czy w innym Mozambiku to węgiel tam przestaje być wydobywany i nikt nie zwraca uwagi na działaczy związków zawodowych.


Ja też tego nie wiem, ale jestem przekonany, że łatwiej zamknąć i zaorać kopalnię, stocznię czy hutę, niż ją (w razie czego) otworzyć i uruchomić.

 

Edytowane przez RedSasza
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RedSasza napisał(a):

Ja też tego nie wiem, ale jestem przekonany, że łatwiej zamknąć i zaorać kopalnię, stocznię czy hutę, niż ją (w razie czego) otworzyć i uruchomić.

Wszyscy dla których kopalnia (czegokolwiek), stocznia, huta czy nawet lecznica jest biznesem a nie zapleczem politycznym z jednakową łatwością ją otwierają, prowadzą, zamykają, restrukturyzują, sprzedają i wszystko inne co można zrobić z majątkiem.

 

PS. Akurat kopalnię nie jest łatwo zamknąć, szczególnie gdy uprzednio prowadziło się w niej rabunkową gospodarkę bo kopalnia to gigantyczna ingerencja w środowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aga napisał(a):

Gdzie? :rolleyes:


Na generała Józef Hallera ulicy. :) Tam mam najbliżej, chociaż trochę nie po drodze. Wszędzie…

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RedSasza napisał(a):

Tam mam najbliżej, chociaż trochę nie po drodze.


Ja na każdym Orlenie zawsze tankowałem bez wstydu, a po drodze mam Orlen na Lecha Kaczyńskiego,  tłoku nigdy nie ma, a ci z gwiazdkami tam nie przyjeżdżają :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek cen najmu już jest faktem:

 

Trzęsienie ziemi na rynku najmu, epicentrum w Częstochowie. Takich danych jeszcze nie było (gazeta.pl)

 

 

A ogólnie rentowność najmu poleciała na łeb i to w sposób potężny. Zakładając że nawet koszt najmu nie spadł tylko jest niezmienny od conajmniej lutego 2022, to rentowność poleciała jakieś 40%.

 

Ciekawe czy nadal utrzyma się narracja p.t. "w Polsce brakuje 2 miliony mieszkań" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.03.2024 o 18:42, stefanekmac napisał(a):

 Sporo domów do wyburzenia taki stan. Ubywa rodzin wielopokoleniowych a przybywa singli itd. Słabo z nowymi gruntami ....Oj poczekasz na pęknięcia.

Skąd wniosek że czekam na pęknięcia? Czekam na czas kiedy najbardziej będzie opłacało się sprzedać i wyjść z tego betonowego złota... taki czas NA PEWNO kiedyś nastanie, pytanie jeno kiedy. Ale jeśli rośnie nadal TO THE MOON, to po co wycofywać się teraz skoro mogę np za trzy lata jeśli zapewni mi to 30% gotówki więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kiwi 4ester napisał(a):

A propos złota to to ostatnio też zwyżkę zaliczyło.

 

Złoto, bitcoin, giełdy, wszystko zalicza ATH i to w ostrym tempie. Trzeba się powoli szykować na przylot czarnego łabędzia ;)   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

Szkoda tylko, że to zaraz być przestanie gdy port w Elblągu odessie ładunki z Gdańska. I z Gdyni.

Spokojnie Gdynia szykuje się do konkurencji:

https://www.portalmorski.pl/porty-logistyka/44428-za-kilka-lat-port-gdynia-bedzie-obslugiwac-najwieksze-statki-plywajace-po-baltyku

 

jeszcze terminal w Świnoujściu i Hamburg wypadnie z pierwszej dziesiątki. :thumbup:

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Spokojnie Gdynia szykuje się do konkurencji:

https://www.portalmorski.pl/porty-logistyka/44428-za-kilka-lat-port-gdynia-bedzie-obslugiwac-najwieksze-statki-plywajace-po-baltyku

 

jeszcze terminal w Świnoujściu i Hamburg wypadnie z pierwszej dziesiątki. :thumbup:

I to jest inwestycja, a nie jakieś przekopy i tym podobne dyrdymały. Kibicuję mocno! 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...