Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, GREGG napisał:

 

No właśnie, dlatego nie ma szans, żeby się na lepsze zmieniło. Wszystkie dotychczasowe imperia i cywilizacje degenerowały się od głowy i potem padały pod naporem tych, którym się chciało. Myśleliśmy, że nastąpił 'koniec historii', a to była tylko pauza w jej nieuchronnym biegu naprzód...    

 

Po nic, wsadzę kij w mrowisko gdy napiszę że rosyjska wersja komunizmu raczej nie od głowy się zepsuła tylko oddolnie a jej inne wersje które jeszcze na świecie istnieją są tylko wyjątkami potwierdzającymi regułę.

 

I co dalej? Nawet ci którzy mają serce po prawej stronie tak daleko, że bije im na barku, muszą przyznać że po komunizmie nie został sformułowany nowy (lepszy/ gorszy) sposób organizacji tzw. ludzkości. Religie stare/ nowe pomijam.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest stan finansów Państwa, tak naprawdę nikt teraz nie chce wskoczyć w rolę rządzącego bo od razu jest skazany na porażkę przy takim zadłużeniu Państwa, faktycznym, nie pokazanym przez RPP i RM. W Polsce doszło do sytuacji gdzie nowa siła przez nepotyzm i głupotę obecnych jest skazana na oczywistą porażkę, ale z drugiej strony pozostawienie obecnych u władzy grozi totalitaryzmem ( strach przed oczywistą odpowiedzialnością), dramat, cierpienie młodego Wertera i paru innych z historii. Szach Mat, idziemy na dno! 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Durbos napisał:

Problemem jest stan finansów Państwa, tak naprawdę nikt teraz nie chce wskoczyć w rolę rządzącego bo od razu jest skazany na porażkę przy takim zadłużeniu Państwa, faktycznym, nie pokazanym przez RPP i RM. W Polsce doszło do sytuacji gdzie nowa siła przez nepotyzm i głupotę obecnych jest skazana na oczywistą porażkę, ale z drugiej strony pozostawienie obecnych u władzy grozi totalitaryzmem ( strach przed oczywistą odpowiedzialnością), dramat, cierpienie młodego Wertera i paru innych z historii. Szach Mat, idziemy na dno! 

Dno to znane nam miejsce, nieco ponad 30 lat temu tam byliśmy i zdaje mi się że z tego samego powodu. Może tam nasze miejsce ;)?

 

Tym razem jednak trzeba krwi, odpowiedzialni za rujnację finansów Polski i deprawację obywateli muszą zapłacić za to głowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maciek323 napisał:

Może inflacja mocno w górę, ale są też i sukcesy. Np indeks PMI mocno w dół :OO:

Teraz jeszcze tylko Glapiński zgodnie z życzeniem podniesie stopy jeszcze mocniej i mamy stagflację. 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał:

"Tusk bezradny wobec inflacji"

I dlatego trzeba dawać 14 emerytury i podnosić płacę minimalną.. To dobrze oddaje klimat działania ekipy z Wiejskiej.
Byłem daleki od teorii spiskowych, myślałem że to skrajna niekompetencja i nieporadność.. ale teraz zastanawiam się czy to celowe działanie mające zrobić z ludzi poddanych [chciałem użyć innego słowa ale jest nieeleganckie].
Mateusz M, i Andrzej G aka jaszczomb, przypominają mi takich typków ze studiów albo z korporacji- takich asów którzy niby najlepsi, podlizują się, mają wiele pomysłów jak usprawnić pracę albo ją zorganizować.
Ale nikt ich nie lubi, zamiast coś poprawić zepsują, ich wizje nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości.

Do mnie do roboty przyszedł taki gość, wszystko chciał zmieniać, poprawiać, parę pomysłów wdrożył. Nic to nie dało, a wręcz przeciwnie. Szef zamknął go w osobnym pomieszczeniu bo nikt nie chciał słuchać jego gadania. Teraz gość uprawia jakieś tam medytacje i mówi że nie może być pod presją :D  Jak byłem w firmie, to szef wyraził bardzo duże niezadowolenie z efektów jego pracy i ogólnie całokształtu jego osoby.

Edytowane przez leto
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, leto napisał:

. ale teraz zastanawiam się czy to celowe działanie mające zrobić z ludzi poddanych [chciałem użyć innego słowa ale jest nieeleganckie].
Mateusz M, i Andrzej G aka jaszczomb, przypominają mi takich typków ze studiów albo z korporacji- takich asów którzy niby najlepsi, podlizują się, mają wiele pomysłów jak usprawnić pracę albo ją zorganizować.
Ale nikt ich nie lubi, zamiast coś poprawić zepsują, ich wizje nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości.

Większość poprzednich rządów, ale faktycznie szczególnie ten obecny, chciała traktować i traktowała ludzi jak poddanych a nie obywateli. A poddany im glupszy, im biedniejszy, im bardziej uzależniony od władcy - tym dla władcy lepiej. Faktycznie jednak obecny rząd w takim traktowaniu ludzi przoduje i bije wszelkie rekordy.

Jak widać jednak duzej grupie Polaków takie traktowanie nie przeskadza i to jest najbardziej bolesne....

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, maciek323 napisał:

Jak widać jednak duzej grupie Polaków takie traktowanie nie przeskadza i to jest najbardziej bolesne....

Ciepła woda w kranie, jedzenie i picie dużo byle czego a ostatnio przerażające rozdawnictwo pieniędzy doprowadziły do tego. Bo przecież głupich nie sieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Panbenonium napisał:

Grunt, że jest na samersbi i tiktok w miare płynnie działa. Więcej dzisiaj ludziom nie potrzeba.

Czyli sugerujesz że w następnych wyborach zagłosujesz na opozycję? :P Czy Tobie też więcej nie potrzeba? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skwaro napisał:

Czyli sugerujesz że w następnych wyborach zagłosujesz na opozycję? :P Czy Tobie też więcej nie potrzeba? :P

Koledzy, wyjawicie TU publicznie czego Wam potrzeba czy ciągle będziecie głosować "przeciw"? Jak i ja, zresztą.

 

Na Tuska i tuskopodobnych nie liczę. Jest wypalony i nie ma odwagi powiedzieć, że łby spaść muszą a pasa zacisnąć trzeba. Cóż, układ "my nie tkniemy waszych, wy nie tkniecie naszych" działa w najlepsze, zapewniając zabetonowanie sceny politycznej. Poszarpywanie Nowaka to wyjątek potwierdzający regułę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwaro, kilka razy już tutaj pisałem, że nie ma partii, z którą się identyfikuję. Nie mniej jednak z mojej perspektywy za PiS mimo ich totalnie głupich poczynań, mam lepiej niż za PO. Moje życie zawodowe to raptem 15 lat. Z czego pierwsze 7.5 za PO, drugie 7.5 za PiS. Za PiS mam po prostu lepiej.

Ale to nie znaczy, że w każdym aspekcie ich popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Panbenonium napisał:

(...)to nie znaczy, że w każdym aspekcie ich popieram.

Dobre i to.

10 minut temu, Panbenonium napisał:

demokracja to rządy większości

Niestety, to nieprawda. Jest odwrotnie. Objaśnił mi to kiedyś jeden pezetpeerowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...