Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

zacznie spadac.

edit: a ja sie cieszylem, jak w kwietniu udalo mi sie kupic za 2,3mln usd po 2,16 i sprzedac po 2,34. Teraz za to wszystkie przetargi padaja. Kto zaryzykuje zlozenie oferty przeliczonej z USD czy Euro, przy 30 lub 60 dniowym terminie waznosci oferty i procedurach publicznych...

 

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc zmiana strukturalna. zagranica w koncu zauwazyla ryzyko regionu. dotychczas caly czas wszyscy powtarzali mantre, ze fundamenty sa solidne, ze mamy relatywnie niski deficyt zewnetrzny, ze polityka wysokich stop procentowych sprzyja zlotemu.

a skoro w 2 tygodnie EURPLN slabnie o 30%, to view na fundamenty moze sie zmienic w miesiac. mamy wciaz slabo wykwalifikowana kadre, malo wydajna gospodarke, zero nakladow na edukacje/szkolnictwo i R&D, archaiczny system finansow publicznych, niesprawiedliwa redystrubucje dochodu narodowego, a 20% spoleczenstwa, rolnikow, nie placi podatkow. paranoja. jezeli to sie nie zmieni, to za 10-20Y mozemy byc zasciankiem i moze spichlerzem UE. zapomnialo sie o tym po 2 latach wzrostow.

do czego daze. PLN oslabl drastycznie przy mizernej aktywnosci na rynku i bez powodu. najgorsze moze byc dopiero przed nami, gdyz czekaja nas solidne ciecia stop procentowych. ta RPP to pijane dziecko we mgle, ktore z kabotynska zarliwoscia nasladuje ECB. a rumor mowi, ze FED moze ciac stopy do zera i ECB nie bedzie tez dlugo czekal i nie popelni bledow sprzed 5Y. spojrzcie na wykres GBPUSD i co sie dopiero dzieje z wlauta podczas cyklu obnizek.

najlepsza jest plaszczyzna zmiennosci opcji walutowych. na USD to 33%, absolutny high ever. nawet kiedy po kryzysie rosyjskim w 1998 market czekal na atak na PLNa, to nie bylo takich zmiennosci. to wskazuje, ze do konca roku moze troche zloty odetchnac, ale w 2009 bedzie pod wielka presja. levele na EURPLN 4,50 nie sa wykluczone. na pewno ostatnie dni wykrwawliy deski opcyjne i nikt nie kwotuje i stad takie poziomy, ale ja w to do konca nie wierze.

a najwieksza niewiadoma jest EURUSD, czyli main driver na swiecie. wraz ze spadkami EURUSD zawsze slabnie, a EURUSD jest bardzo lepki do dolu. rynek wie, ze jak przyjdzie jesien sredniowiecza w realnej gospodarce, to dno za oceanem potrwa 2Y, a w UE 5Y. stad EUR globalnie traci, a wraz z nim PLN jest silnie zwiazany z gospodarka europejska i mozna powiedziec, ze juz jest liczony w koszyku EUR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny dzien masakry w Europie. DAX i FTSE po -7%, futures przed otwarciem w USA po -5%, wszystkie 3 jednoczesnie: SP500, Nasdaq i DJ. nikt jeszcze takiego preopening tradingu nie widzial. USA otworza sie na mega luce, daje glowe ze po otwarciu Stanowe po 1400CET rusza na emergingi i na PLN bedzie dzis masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boje sie , że masz Świeto Racjo ... Krew sie dziś poleje grubo .... :cry:

 

Ide na Djarum- a . Moze po spaleniu bedzie lepiej. Nie jest mi do smiechu wcale a wcale

 

[ Dodano: Pią Paź 24, 2008 12:48 pm ]

Czy sprawozdawca z dna piekła Foreks moze podesłac jakis obecny upgrade z analiza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w US wywalili cale limity na stop-lossach, futures -8% i dalej juz spadac nie moga. JPY najsilniejszy od 13Y, FTSE 5Y low, DAX byl dzis handlowany -11%. PLN wzmacnia sie bez trade'ow. nic dziwnego, bo spread na EURUSD dla mnie na maszynie to 1,5 duzej figury.

dark story, ale realne, jest takie. najpierw wywraca sie rynek nieruchomosci. za tym padaja developerzy. gieldy w dol, bo budownictwo nakreca koniunkture jak cholera. komornicy zacieraja dlonie.

pozniej wywraca sie segment kredytow hipotecznych, zmniejsza to wszystko zdolnosc bankow do akcji kredytowej, bo pokrywaja gigalossy.

nikt jeszcze o tym nie mowi, ale teraz czekam na duze wtopy na kredycie konsumenckim, kartach kredytowych, na autach, etc. to na swiecie ogromny segment. podcina to zaufanie spoleczenstwa i tnie do zera konsumpcje, czyli koniunkture. dealerzy, traderzy, maklerzy placza.

o tym tez nikt nie mowi, ale padna agencje ratingowe i ubezpieczyciele, w tym ci kupujacy ryzyko mniej solidnych emitentow. kula sniegowa nabiera rozpedu.

po nich pada rynek nieruchomosci komercyjnych. zapomnijacie o nowych hipermarkatech, drapaczach chmur w Warszawie i Siedlcach. nastepnie, zdaje sie, ze ludzie zapomnielismy o Leveraged Buy-Outs. to miliardy, ktore teraz, przy braku plynnosci, znikna z rynku, bo segment SPVs i Venture Capital bedzie sellowac jak dziki wszystko co ma, by pokryc biezace zobowiazania z lewaru. kula juz pedzi jak kometa.

zaczyna sie prawdziwy hardcore, realna gospodarka ginie. pada realna sfera gospodarki, czyli wszystko to, co produkuje. bezrobocie zaczyna rosnac. gieldy dalej nurkuja. spoleczenstwo placze, bo OFE oszczednosci calego zycia stracily na gieldzie. panstwo musi gwarantowac emerytury na najblizsze 30Y. a nie ma za co, to drukuje. zaczyna sie megainflacja.

koniec funduszy hedgingowych, przezyja tylko mocno wyspecjalizowane. one nie maja mozliwosci refinansowac sie w bankach centralnych, traca chore miliardy na pozycjach, a ich bankowi kontrahenci spisuja ogromne straty. czesci bankow juz nie ma. kula sniegowa ma wielkosci Jowisza.

nikt juz nie wierzy w odbicie. nieliczni, jeszcze zywi, pekulanci ida na krotko. wszystko sprzedaja poprzez short sale. to dobija rynek, bo nie ma juz wyjscia, gielda plonie. patrze wlasnie na akcje Forda i tej firmy juz dla mnie nie ma. sprzedaja, podziela, na pewno nic z niej nie zostanie, jak rzad nie pomoze.

 

koniec jest taki, ze zero plynnosci na gieldach i na rynku miedzybankowym, zero zaufania, zero kasy, zero limitow, gieldy na tygodnie zamkniete, zero przeplywu kapitalu, zero inwestycji. wchodzi panstwo, nacjonalizuje wszystkie banki i duze przedsiebiorstwa, daje gwarancje, drukuje kase, bo nie ma juz skad pozyczac. wracamy o 50Y wstecz w kapitalizmie. z czasem uda sie, ale to bedzie bardzo drogo nas kosztowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w US wywalili cale limity na stop-lossach, futures -8% i dalej juz spadac nie moga. JPY najsilniejszy od 13Y, FTSE 5Y low, DAX byl dzis handlowany -11%. PLN wzmacnia sie bez trade'ow. nic dziwnego, bo spread na EURUSD dla mnie na maszynie to 1,5 duzej figury.

dark story, ale realne, jest takie. najpierw wywraca sie rynek nieruchomosci. za tym padaja developerzy. gieldy w dol, bo budownictwo nakreca koniunkture jak cholera. komornicy zacieraja dlonie.

pozniej wywraca sie segment kredytow hipotecznych, zmniejsza to wszystko zdolnosc bankow do akcji kredytowej, bo pokrywaja gigalossy.

nikt jeszcze o tym nie mowi, ale teraz czekam na duze wtopy na kredycie konsumenckim, kartach kredytowych, na autach, etc. to na swiecie ogromny segment. podcina to zaufanie spoleczenstwa i tnie do zera konsumpcje, czyli koniunkture. dealerzy, traderzy, maklerzy placza.

o tym tez nikt nie mowi, ale padna agencje ratingowe i ubezpieczyciele, w tym ci kupujacy ryzyko mniej solidnych emitentow. kula sniegowa nabiera rozpedu.

po nich pada rynek nieruchomosci komercyjnych. zapomnijacie o nowych hipermarkatech, drapaczach chmur w Warszawie i Siedlcach. nastepnie, zdaje sie, ze ludzie zapomnielismy o Leveraged Buy-Outs. to miliardy, ktore teraz, przy braku plynnosci, znikna z rynku, bo segment SPVs i Venture Capital bedzie sellowac jak dziki wszystko co ma, by pokryc biezace zobowiazania z lewaru. kula juz pedzi jak kometa.

zaczyna sie prawdziwy hardcore, realna gospodarka ginie. pada realna sfera gospodarki, czyli wszystko to, co produkuje. bezrobocie zaczyna rosnac. gieldy dalej nurkuja. spoleczenstwo placze, bo OFE oszczednosci calego zycia stracily na gieldzie. panstwo musi gwarantowac emerytury na najblizsze 30Y. a nie ma za co, to drukuje. zaczyna sie megainflacja.

koniec funduszy hedgingowych, przezyja tylko mocno wyspecjalizowane. one nie maja mozliwosci refinansowac sie w bankach centralnych, traca chore miliardy na pozycjach, a ich bankowi kontrahenci spisuja ogromne straty. czesci bankow juz nie ma. kula sniegowa ma wielkosci Jowisza.

nikt juz nie wierzy w odbicie. nieliczni, jeszcze zywi, pekulanci ida na krotko. wszystko sprzedaja poprzez short sale. to dobija rynek, bo nie ma juz wyjscia, gielda plonie. patrze wlasnie na akcje Forda i tej firmy juz dla mnie nie ma. sprzedaja, podziela, na pewno nic z niej nie zostanie, jak rzad nie pomoze.

 

koniec jest taki, ze zero plynnosci na gieldach i na rynku miedzybankowym, zero zaufania, zero kasy, zero limitow, gieldy na tygodnie zamkniete, zero przeplywu kapitalu, zero inwestycji. wchodzi panstwo, nacjonalizuje wszystkie banki i duze przedsiebiorstwa, daje gwarancje, drukuje kase, bo nie ma juz skad pozyczac. wracamy o 50Y wstecz w kapitalizmie. z czasem uda sie, ale to bedzie bardzo drogo nas kosztowac.

foreks czy to nie Ty czasem prowadziłeś kiedyś w USA takie słuchowisko na antenie radia o ataku kosmitów na Ziemię??? :shock:

Spanikowało całe USA wtedy. :twisted:

 

:wink: :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polo, obstawiałabym, ze to jednak kobiety tak biedaka potraktowały.

 

Ale w związku z tym, że mam dobry wzrok i widzę, że on tu jedyny konkretny jest, to liczę, że nie pamięta mi tego "frajera", bo ja jestem tematem zainteresowana, za cel se postanowiłam zrozumieć to wszystko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia

 

redit crisis in a different perspective (czyli poradnik inwestora :) )

 

 

 

This may put the whole credit crisis in perspective:

 

 

 

If you had purchased $1,000 of AIG stock one year ago, you would have $42 left. With Lehman, you would have $6.60 left. With Fannie or Freddie, you would have less than $5 left. But if you had purchased $1,000 worth of beer one year ago, *drank all of the beer*, then turned in the cans for the aluminum recycling REFUND, you would have had $214.

 

 

 

Based on the above, the best current investment advice is to drink heavily and recycle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...