Skocz do zawartości

Mogłaś moją być KRYZYSOWĄ narzeczoną...


Korton

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.04.2020 o 21:26, subleo napisał:

Humor dnia / Kategoria finanse

 

"Aż się uśmiecham do tego, że jesteśmy tacy skuteczni i przygotowani" - Glapiński dziś na konferencji.

Znaczy że nakupili papieru drukarskiego i farby drukarskiej zawczasu, zanim zdrożały i zabrakło ich na rynku. I stąd taka radość prezesa nbpu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2020 o 12:38, GREGG napisał:

 

Przy okazji zdążył właśnie wstawić małżonkę do zarządu dużej spółki ubezpieczeniowej. Politykom kryzys niestraszny ;) 

Politykom nie tylko kryzys nie straszny, ale jak zwykle zyskują na nim, przynajmniej ci z opcji rządzącej.

Do zarządu największej polskiej spółki ubezpieczeniowej dołączył ostatnio.... Ernest Bejda.

 

Tak, ten sam, który wyleciał z CBA po tym jak zginęło tam kilka mln zł w gotówce (wyniesione w reklamówce przez kasjerkę której mąż grał na automatach... rzekomo).

 

CBA jak i cały PiS bardzo mocno zbudowały swoją pozycję na walce z reprywatyzacją, rzekomo w interesie uciśnionego ludu i biednych lokatorów.... a w rzeczywistości?? Śmiem twierdzić że ich walka z reprywatyzacją to tylko kawałek gangsterskich porachunków z konkurencją, która zbyt mocno sobie w temacie reprywatyzacji poczynała.

 

Warto zaznaczyć, że pan Bejda aplikację robił u mecenasa Szaniawskiego (bliskiego wielu politykom PiS).... a w czym specjalizowała i specjalizuje się kancelaria p. Szaniawskiego? Tak, tak - w reprywatyzacji warszawskiej.

 

Żeby było jasne: Dla mnie złodzieje z jednej i drugiej strony opcji politycznej są siebie warci. Po prostu teraz jest czas recenzowania tych którzy aktualnie są u władzy.

  • Lajk 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.04.2020 o 21:26, subleo napisał:

Humor dnia / Kategoria finanse

 

"Aż się uśmiecham do tego, że jesteśmy tacy skuteczni i przygotowani" - Glapiński dziś na konferencji.

Odklejony od rzeczywistości facet na stanowisku prezesa banku centralnego? Inny jeszcze bardziej odklejony od rzeczywistości, z tylnego siedzenia i "bez trybu" zarządza całą Polską, z decydowaniem o prawie wejścia na cmentarz włącznie. Ja jeszcze pamiętam absurdy PRL, gdzie ministrem rolnictwa był ktoś bo się nazywał Kłonica a tu proszę, można lepiej.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 01:18, Ayo napisał:

zloto sie skonczylo i odpalilo,

cena w mennicach juz sie mocno odkleila od tej gieldowej

image.thumb.png.dd00f8346f3d4bb402ff6c244ad86d59.png

 

Kolejny raz widzę, że bawisz się z wykresy (nie pytam o złoto) - sprawdzają się ? 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ayo napisał:

o co konkretnie pytasz ?

 

 

W moim pytaniu nie ma żadnego podstępu, pytam ogólnie czy Twoje wykresy się sprawdzają, bo kiedyś takie widziałem przed kryzysem Lehman Brothers. 

Straciłem wtedy trochę kasy, potem odzyskałem na day trading'u na WIG20 i zamknąłem rachunek maklerski bo potrzebowałem kasy ma mieszkanie. 

Teraz korci mnie wejść znowu, ale czekam na odpowiedni moment... i nie wydaje mi się, że to już ten czas - stąd moje pytanie - czy Twój wykres mówi "kiedy" będzie dołek.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, maciek323 napisał:

Dla mnie złodzieje z jednej i drugiej strony opcji politycznej są siebie warci. Po prostu teraz jest czas recenzowania tych którzy aktualnie są u władzy.

 

Nic dodać, nic ująć. Nie umiem tylko zrozumieć, jak większość daje się w kółko napuszczać na siebie tej zgrai i idą jak barany, gdzie ten czy inny 'prezes' nakaże  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ayo napisał:

kto wie czego to wykres ? 

 

Słabo widać, ale wnioski o zasiłek (bezrobocie) w USA (tygodniowo). Ale trzeba przeskalować oś rzędnych ;) Bo ostatnie dane mówiły już o ponad 7 mln. 

Edytowane przez subleo
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dosc powszechna opinia, a jak wiadomo, z tymi najbardziej oczywistymi rzeczami roznie bywa.

pierwsza fala spadkow poleciala raczej na strachu i panice, teraz ciezki dylemat bo dane za q2 za prawie 3 m-ce, pytanie co sie bedzie działo do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwieczne pytanie inwestora. Czy lepiej żałować, że się nie kupiło i nie zarobiło (bo zaczęły się wzrosty) czy, że się kupiło i straciło (bo zaczęły się spadki)? Optymistycznych scenariuszy nie analizuję bo są nudne ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, subleo napisał:

Odwieczne pytanie inwestora. Czy lepiej żałować, że się nie kupiło i nie zarobiło (bo zaczęły się wzrosty) czy, że się kupiło i straciło (bo zaczęły się spadki)? Optymistycznych scenariuszy nie analizuję bo są nudne ;) 

 

 

nie znam sie to sie wypowiem.

lepiej żałować, że sie nie kupiło, najważniejsze to nie tracic pieniedzy.

zreszta nigdy nie wejdziesz na samym dole, wiekszosc wchodzi juz na rosnacej fali po potwierdzeniu trendu wzrostowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchodząc od giełdy a pozostajac przy kwestii ewentualnego kryzysu.

Czy myślicie ze obecna sytuacja wpłynie jakoś na rynek aut używanych w Polsce?

Będą jakieś wyraźnie ruchy cenowe w segmencie aut E/F z roczników 2012-2017?

 

Tanie auta wg mnie zachowają swoją cenę bo ludzie muszą czymś jezdzic i samochody w cenach 5-10 tys zł nie stanieją i będą sprzedawac się dobrze, moze nawet lepiej niż przed kryzysym. No własnie, ale jak z segmentem o którym pisałem powyżej?

Co przewidujecie? a moze już odnotowaliście jakies ruchy cenowe, macie własne obserwacje, przecieki, informacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, maciek323 napisał:

Co przewidujecie? a moze już odnotowaliście jakies ruchy cenowe, macie własne obserwacje, przecieki, informacje?

wystarczy wejsc na byle portal i wyszukac aut pt odsprzedam cesje, leasing itd

kolega prowadzi wypozyczalnie i twierdzi, ze ilosc ogloszen rosnie, a ceny odstepnego szybko maleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, subleo napisał:

A podobno wszyscy płacą kartami ... czyli jednak wielu Polaków śpi na pieniądzach ;) ... a przynajmniej od tego roku zaczęło spać.

 

Image

 

 

pewnie to wynik wypłat z banków w ostatnich tygodniach 

 

czyli z jednego zapisu zeszło w drugim się pojawiło w istocie tak czy inaczej "spali na kasie"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ayo napisał:

pierwsza fala spadkow poleciala raczej na strachu i panice, teraz ciezki dylemat bo dane za q2 za prawie 3 m-ce, pytanie co sie bedzie działo do tego czasu.

 

Na razie mega dodruk robi swoje, gdzieś te pieniądze muszą się ulokować. Jest jeszcze jeden czynnik do uwzględnienia - jak ktoś w końcu ogłosi, że ma szczepionkę, będzie mega wystrzał w górę. Także może być i tak, że spadków już nie będzie. Królestwo za szklaną kulę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...