Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, aflinta napisał(a):

No nie jest. Jakby dał almost zamiast always, to można się zgodzić.

Piszesz o problemie dokładności liczb zmiennoprzecinkowych w obliczeniach komputerowych, czy coś jeszcze pominąłem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał(a):

No raczej o podstawach matematyki.

To dawaj, bo mam braki :) Z tego co pamiętam to w zbiorze liczb rzeczywistych Sin pi jest zawsze zero, a liczb urojonych kompletnie nie pamiętam, przez co moja profesor ze studiów się pewnie w grobie przewraca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał(a):

To dawaj, bo mam braki :) Z tego co pamiętam to w zbiorze liczb rzeczywistych Sin pi jest zawsze zero, a liczb urojonych kompletnie nie pamiętam, przez co moja profesor ze studiów się pewnie w grobie przewraca :)

Dla mnie sinus ma zero dla zera i dla 180 oraz jego wielokrotności. Pi (3,14...) za cholerę nie zawiera się w tych kryteriach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał(a):

Dla mnie sinus ma zero dla zera i dla 180 oraz jego wielokrotności. Pi (3,14...) za cholerę nie zawiera się w tych kryteriach.

Zawiera się jak mierzysz kąt w radianach, problemem tylko jest to, że przy obliczeniach z użyciem Pi zawsze używasz zaokrąglenia bo nie jesteś w stanie podać dokładnej wartości, dlatego w obliczeniach komputerowych sin pi nie zwraca dokładnie zera i stosuje się zaokrąglanie. A 360 stopni to 2 pi radianów, stąd 180 stopni to pi radianów. Czyli sin (180)=sin pi. A tak przynajmniej zapamiętałem to, co mnie uczyli ponad 20 lat temu. Chyba że coś źle pamiętam :)

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, skwaro napisał(a):

Z tego co pamiętam to w zbiorze liczb rzeczywistych Sin pi jest zawsze zero

no jak dla mnie to jednak jest spora róznica między zero a wartością rzeczywistą sinusa Pi - 5,5% w moim zawodzie robi czasem sporą różńicę

image.png.fc4b1f6330b89973593f89f9a5165e89.png

  • Facepalm 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...