Skocz do zawartości

Zeby rozluznic atmosfere :D


Thanatos

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, pumex1 napisał:

Rozmowy o 5G - MY 1929 ;)

Niedawno było, ale głupotę zawsze warto przypominać......, choć odnoszę wrażenie, że niektórzy nic się nie uczą. Nie tylko z błędów przodków, ale tak po prostu, na fizyce w szkole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, suberet napisał:

Niedawno było, ale głupotę zawsze warto przypominać......, choć odnoszę wrażenie, że niektórzy nic się nie uczą. Nie tylko z błędów przodków, ale tak po prostu, na fizyce w szkole.

 

Dużo teraz specjalistów w tym zakresie. Najbardziej dziej lubie radykalne opinie stylizowane na fakty naukowe.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pumex1 napisał:

Bo teraz się w nauce pozmieniało ;)

100836819_2881605261952589_460757661948837888_n.jpg

Owszem. Zwlaszcza, ze ci ponizej pomaranczowej strefy tez niedomagaja.

Najbardziej mi podoba jak ktoś "ostatecznie" pisze/mowi tak jest podlinkowuje cos wykluczajac rzeczy ktore mu nie pasuja to tezy. Dajmy na to:"5G jest bezpieczne o to badania". A w linkach same badania potwierdzajace, ze 5G jest spoko luz. No i sprawa zamknieta. Lubie naukę. Bo nauka nigdy nie mowi "tak jest" i podlinkowuje badania ktore pasuja do tezy. Nauka szuka prawdy. Nauka jest w deske.

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że "typowa Grażyna z internetu" stała się obecnie autorytetem we wszystkich dziedzinach nauki, a to co usłyszała u fryzjera i kosmetyczki staje się obowiązująca doktryną "naukową". 

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład kolejnej gwiazdy medycyny

image.png.0a1072b2f133199315eeb1fb3dccb84b.png

Ja bym śladem Gesslerowej nosił cebulę. Najlepiej przeciętą na pół żeby dawała więcej zapachu. Na COVID-19 nie pomoże, ale przynajmniej będzie z daleka czuć cebulaka, co jest na bakier z nauką default_biggrin.png

 

  • Haha 3
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, skwaro napisał:

Ja bym śladem Gesslerowej nosił cebulę. Najlepiej przeciętą na pół żeby dawała więcej zapachu. Na COVID-19 nie pomoże, ale przynajmniej będzie z daleka czuć cebulaka, co jest na bakier z nauką default_biggrin.png

 

To do jednej kieszonki, a do drugiej główkę obranego czosnku :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardziej obawiałbym się jechać autobusem z gościem, który zjadł 2 kg kiszonej kapusty, przegryzł maślanką i popił wodą po kiszonych ogórach :biglol: Zwłaszcza jak odległości między przystankami dalekie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pumex1 napisał:

Problem w tym, że "typowa Grażyna z internetu" stała się obecnie autorytetem we wszystkich dziedzinach nauki, a to co usłyszała u fryzjera i kosmetyczki staje się obowiązująca doktryną "naukową". 

 

Łomatko dawaj linka do Graży, bo niedowiarek no i zaraz popytam o swoje wątpliwości;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pumex1 napisał:

Ja bardziej obawiałbym się jechać autobusem z gościem, który zjadł 2 kg kiszonej kapusty, przegryzł maślanką i popił wodą po kiszonych ogórach :biglol: Zwłaszcza jak odległości między przystankami dalekie :mrgreen:

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, euyot napisał:

Dlaczego?

Chwaliłeś naukę. Jednym z ważnych elementów, nieodłącznych w nauce, są eksperymenty naukowe. Często wykonywane na sobie. 

Otóż - spożywasz w/w zestaw. Czekasz 10 minut i wsiadasz np. w wybraną linię autobusową lecącą z Metro Wilanowska do Piaseczna ;) 

 

State 51 - AKA "Formuła" ;) 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pumex1 napisał:

Ja bardziej obawiałbym się jechać autobusem z gościem, który zjadł 2 kg kiszonej kapusty, przegryzł maślanką i popił wodą po kiszonych ogórach :biglol: Zwłaszcza jak odległości między przystankami dalekie :mrgreen:

Dla mnie taki zestaw (no, może nie 2kg. ) to normalka i zero efektów specjalnych. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, pumex1 napisał:
30 minut temu, pumex1 napisał:

Chwaliłeś naukę. Jednym z ważnych elementów, nieodłącznych w nauce, są eksperymenty naukowe.

 

Ważniejsze jest poszukiwanie prawdy.

31 minut temu, pumex1 napisał:

Często wykonywane na sobie. 

Zatem jak wykonasz to opublikuj wyniki badan.

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, euyot napisał:

Zatem jak wykonasz to opublikuj wyniki badan.

Na podstawie wielokrotnej próby, mam 100% potwierdzenie, że pewnych rzeczy się nie powinno łączyć i mieszać ;) Wobec dowiedzenia, że teoria=praktyka, zaprzestałem dalszych niepotrzebnych prób znęcania się nad swoim wnętrzem ;)

 

 

101804873_2990119507770678_2519778190675673088_n.jpg

  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pumex1 napisał:

Na podstawie wielokrotnej próby, mam 100% potwierdzenie, że pewnych rzeczy się nie powinno łączyć i mieszać ;) Wobec dowiedzenia, że teoria=praktyka, zaprzestałem dalszych niepotrzebnych prób znęcania się nad swoim wnętrzem ;)

A to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kiedyś ubolewania pewnego profesora (niestety nie pamiętam nazwiska ani branży) że kiedyś jak doktorantowi wyszło, że 2+2=5 to szukał błędu. A dzisiaj pisze artykuł do National Geographic.

Co nie zmienia faktu, że rozmaici samozwańczy eksperci mają dużo wyżej ustawiony próg bólu niż ludzie co chociaż liznęli jakiejś wiedzy w ramach studiów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...