Skocz do zawartości

Alfa Romeo Brera 3.2 Q4


Wojtek K

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poprzednio jeździłem 156 2.5V6 , przed zakupem Imprezy o mały włos nie stałem się posiadaczem 156GTA z naprawdę super silnikiem 3.2V6...Niestety ten w Brera i 159 to już nie to samo.Z tego co się orientuję wsadzili tam 3.2V6 z GM, czyli ten, który mają chyba Vectry, Signum, i ostatniej generacji Omegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem 159 z tym silnikiem i napędem Q4 i muszę powiedzieć że w porównaniu do mojego seryjnego WRX'a buga to nie jedzie, a wręcz rozczarowuje. Silnik budzi się do życia dopiero od 4k rpm i tuż powyżej 6k rpm ma już odcięcie, więc trzeba się namieszać kijkiem w podłodze :mrgreen: . Jako że mieliśmy to auto od Fiata do testów w firmie, to podczas podróży na Słowację miałem też okazję zobaczyć jak się zachowuje podczas jazdy na trasie. Fakt że ja jechałem moją służbówką Focusem 1.8 TDCI i nie dawałem rady jechać szybciej, ale przy wyprzedzaniu innych aut i przyspieszaniu w zakresie 80-160 km/h to nie była jakaś kolosalna różnica jakby mogło się wydawac przy porównaniu 115KM vs 265KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd w tej Alfie jest w porządku - Torsen C. Ale osiągi nie powalają: 260KM/320Nm i tylko 7 sek do 100. A spalanie... jak STI :mrgreen: (ok. 20L)

 

Moim zdaniem nie warto.

Ok. 20l? Mi się nie udało w Spiderze 3.2 zejść do 20... Komputer cały czas pokazywał 25l(BTW więcej nie przyjmuje do rozumu), mimo że jeździłem średnim tempem. Co do samego auta to muszę powiedzieć że jest to porażka, mimo iż Alfy ubóstwiam. Zero charakteru, czuć że auto waży i do tego kosztuje za drogo. Za to jeśli komuś zależy tylko na wyglądzie, i zarywaniu lasek to Brera nadaje się do tego wyśmienicie(i wystarczy do tego 2.2 pod maską :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, jesli Alfa to piekna i seksowna kobieta w stylowym ubraniu i drogich perfumach to kim jest Impreza? Pryszczata malolata co pali fajki i belty przed punkowym koncertem? :twisted::twisted::twisted:

 

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 11:17 am ]

Zmienili zawieszenie, wydech i dodali parę dodatków :roll:

 

ale udalo sie ja przez to troche odchudzic, moze akurat tego bylo trzeba. Ta seksowna dama z wloskiego salonu miala troche faldek tluszczu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...