Skocz do zawartości

Opony do forestera


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

potrzebuję coś bardziej na szosę...

Jeżeli coś na szosę, to kup Continental ContiPremiumContact 2. Też miałem taki dylemat i takie właśnie kupiłem. Świetna opona za przyzwoitą cenę. Bardzo stabilna i przewidywalna. Ewentualnie zastanów się nad Bridgestone ER300. Problem niestety w tym, że produkują je tylko w indeksie W. Cena jest więc odpowiednia.

Tutaj masz przykładowe testy: http://www.adac.de/Tests/Reifentests/So ... ageID=8772

 

Uniroyal Rally 550 215/60r16

Opona generalnie fajna. Boję się jednak, że jak na Forestera ma trochę za miękkie boki. Łatwo będzie ją uszkodzić. Uszkodzenie opony w Subaru wiąże się niestety najczęściej z koniecznością wymiany całego kompletu :(

 

 

Fabryczne Geolandary G900 odpadają za zachowanie na mokrym i piszczenie w zakrętach.

Właśnie z tych powodów kupiłem inne opony pomimo, iż Geolandery miałem jeszcze w bdb stanie. Przydadzą się np. na Plejady :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Michelinki nie sa zbyt twarde? Nie wiem, jak obecne modele, ale kiedys mialem i cholernie twarde i sliskie na mokrym byly.

mój znajomy pracuje w Michelin w Olsztynie i dostaje oponki do swego auta na testowanie za symboliczne pieniądze. Jeździłem jego Toyoto na jakis opnach co swiezo założył teraz na lato i bylem w szoku - nic nie szumi, nawet po mokrym jak jechałem to było dużo ciszej niz w moich butach a na przyczepność narzekać nie moge pomimo że mam ciężkawą nogę - kolega ma jeszcze cięższą :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lato do OBK mam Pirelli P6 (po poprzednim właścicielu) no i tragedia - auto nie trzyma kierunku na wprost ciągle trzeba kontrować lekko kierownicą, strasznie to męczące i wkurzające jest, ale może to dlatego, że one jakieś wzmocnione są czy jakoś tak (coś tam na nich napisali o extra nośności czy wadze, nie pamiętam dokładnie musiałbym sprawdzić); zimą jeździłem na nowych zakupionych przez siebie GY no i takich cudów nie było...najchętniej zmieniłbym letnie opony, ale cztery od razu to trochę boli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na lato do OBK mam Pirelli P6 (po poprzednim właścicielu) no i tragedia - auto nie trzyma kierunku na wprost ciągle trzeba kontrować lekko kierownicą, strasznie to męczące i wkurzające jest, ale może to dlatego, że one jakieś wzmocnione są czy jakoś tak (coś tam na nich napisali o extra nośności czy wadze, nie pamiętam dokładnie musiałbym sprawdzić); zimą jeździłem na nowych zakupionych przez siebie GY no i takich cudów nie było...najchętniej zmieniłbym letnie opony, ale cztery od razu to trochę boli.....

a opony masz na tych samych felgach czy oddzielne komplety lato/zima??

może nie wyważone są letnie?? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to ja się może podczepię pod wątek...

Ma ktoś może na Foresterze oponki 17" :?:

 

Ciekaw jestem jakby to wyglądało i jak się na takich troszkę niższych oponach by jeździło.

Zastanawiam się nad 225/55R17; teraz mam 225/60R16.

Co Wy na to :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja się może podczepię pod wątek...

Ma ktoś może na Foresterze oponki 17" :?:

 

Ciekaw jestem jakby to wyglądało i jak się na takich troszkę niższych oponach by jeździło.

Zastanawiam się nad 225/55R17; teraz mam 225/60R16.

Co Wy na to :?:

 

Ja jeżdze na 225/55R17 i jest zdecydowanie lepiej :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..czy miał ktoś założone Michelin 4x4 Synchrone? Ew. może ktoś wie co są warte?

 

ja mam takie załozone w Forku i jestem zadowolony, bogata rzeźba rantu opony pozwala na łatwiejszy wyjazd z koleiny :wink:

 

na asfalcie bardzo OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze na 225/55R17 i jest zdecydowanie lepiej :cool:

 

Carfit,

możesz zdradzić na jakie felgi masz założone te opony ? I jakie ?

 

 

pozdrawiam,

 

Piotr

 

seryjne :lol: opona Bridgestone RE050A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, masz 2.5... Nie wiesz jakie podejda do 2.0XT, jako zamiennik 16" ?

 

Mozesz założyć te same, tylko musisz miec felgi 17" ale o tym pewno wiesz :wink: :mrgreen:

Oczywiście jakas tam róznica w obwodzie jest, ale ja to szczerze olewam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burzum, jeśli chodzi o opony 17'' to polecam Firestone Firehawk, przesiadłem się z seryjnych i różnica jest bardzo znacząca. Lepiej trzymają się drogi i nie dudnią jak seryjne. Jeśli chodzi o felgi to polecam ROTA - carfit powinien je mieć :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o felgi mi chodzilo, jakie podejda - tzn czy znasz cos godnego polecenia, najchetniej jeszcze cos, co masz na stanie :)

poszukaj może seryjnych 17 od forestera, moim zdaniem sa bardzo ładne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sa tak ladne, ze nikt ich nie chce sprzedac :twisted:

Chcesz kupić? Może sprzedam

 

Ja mam jeszcze Ultraleggera Graphite i według mnie bardzo fajnie wyglądają te felgi na Foresterze. Obecnie może jeszcze bym myślał nad białymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek,

chciec to chce, ale jeszcze stabilizatory od Ciebie chce :)

Moze podjade w wolnej chwili i pogadamy po prostu, jak uda mi sie z roboty wygrzebac ? Mapteka odpuscilem, niestety te mody, ktore chcialem, nie na moja kieszen na razie.

 

pozdrawiam,

 

Piotr

 

Edit: I koniec OT :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...