Jump to content

Opony do forestera

Olleo

Recommended Posts

• Replies 282
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Manual transmission

Automatic transmission

Mud Terrain

image_52_s.png

All Terrain

image_55_s.png

Generalnie AT to takie opony do wszystkiego i niczego, a MT ma takie kloce, ze wyrywa bruk razem z korzeniami =)

ja nie jade wygrac, ale miec terenowy ubaw w dzien i towarzyszki w nocy :mrgreen:

a co na to zonka? :mrgreen:

remek, Olleo, coś się między Wami ostatnio wydarzyło? :mrgreen:

Nic, w czym nie bralbys udzialu :mrgreen:

do Forka polecam opony Geolandar H/T G051

Nie piszczą tak jak G900 (nawet przy +28), bardzo dobrze zachowują się na mokrym asfalcie i bierznik jest lepszy (głębszy) na lekki teren niż w G900. Co ciekawe są to opony M+S.

A/T nienadają sie do Forka jesli większośc czasu jeździsz po asfalcie

A to z gatunku 90% szosa / 10% teren?

Nie mam zamiaru kupowac A/T czy M/T - przynajmniej poki sie nie przekonam, ze sa niezbedne, jako druga para do wypadow poza czarne =)

Zdecydowanie lepsze Bridgestone Dueler. 3 sezon są w Forku, powoli się kończą, piszczą tylko jak się ostro poleci w zakręcie. W terenie radzą sobie świetnie, na gładkim czarnym sunie sie komfortowo :)

Ja mam w tej chwili Duelery zimowe, tylko mocno zuzyte, na Forku i szczerze mowiac w terenie... nie bardzo. O ile w piachu jeszcze daja rade, to w blocie zero kierowalnosci - moge sobie krecic kierownica, a i tak pojedzie gdzie chce.

Sport to na pewno nie - raczej te 6xx.

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 9:14 am ]

Chyba 683 albo 684.

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2008 9:18 am ]

Jak patrze na biezniki, to HT 684 na pewno nie, a 683 sa letnie, wiec nie wiem.

kosmit, Dueler H/T D684. Rozmiar 205/70/R15 - wbrew pozorom ma znaczenie.

Dueler Sport?

Opona typowo szosowa nie nadająca się kompletnie w teren, nawet lekki. Przy pierwszej kałuży totalnie się zaklei, na szutrze będzie się ślizgać, w piach to pewnie wpadnie jak w masło. Takie oponki są dobre do Forka Turbo, który po autostradach lata.

na Forku i szczerze mowiac w terenie... nie bardzo. O ile w piachu jeszcze daja rade, to w blocie zero kierowalnosci - moge sobie krecic kierownica, a i tak pojedzie gdzie chce.

Pamiętaj, że opona zimowa służy głównie do jazdy po śniegu, w niskich temperaturach.

Błoto jest takim rodzajem nawierzchni, że ciężko o oponę H/T, która będzie się zachowywać jak szosówka na asfalcie. Moje Duelery też się zaklejają błotem ale budowa bieżnika pozwalana na wygrzebywanie się i skuteczne odpychanie samochodu. Nie mówiąc o wytrzymałości na punktowe naprężenia. Sam tego doświadczyłem jak wybraliśmy się na szutrówke z kamieniami Forkiem i Palio. Palio bardzo szybko złapało kapcia - pomimo, iż kierownik wie sporo o jeździe w terenie i wiedział, że jedzie osobówką. Ostra krawędź kamienia szybko załatwiła Nokiana. Duelerem cioraliśmy ostro bez zbędnych cergieli.

Tylko M/T i to odpowiednio dobrany pozwala na świetne prowadzenie w grząskim terenie.

Chcesz poczuć wyraźną różnicę w terenie to patrz na A/T w górę. Ale wtedy jazda po asfalcie te opony zabije. H/T to opona bardziej pod szosę, ale jak jest dobrej jakości to w terenie dedykowanych dla Forka będzie radzić sobie bardzo dobrze. Taki właśnie moim zdaniem jest Dueler. Następny komplet też będzie Duelerów.

Jak patrze na biezniki, to HT 684 na pewno nie

No ja jak wybieram opony to raczej czytam specyfikację i opinie użytkowników. Budowa bieżnika w przypadku opon H/T to niewielka informacja odnośnie prowadzenia w terenie. W przypadku opon M/T jest dokładnie na odwrót.

mój forek bryka na Bridgestone Dualler 694 A/T. sporo jeżdze po terenie i jest ok, dopóki sie nie powiesze to błotko nie zatrzyma :mrgreen: , po świeżo oranym polu też ładnie idzie :grin: , a na czarnym sunie elegancko no z tym że słychaj je troche bardziej niż typowe szosowe opony.