Skocz do zawartości

Wrażenia z jazdy Legacy diesel.


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Aby był bardziej dynamiczny tylko nawajchować się trzeba.

 

ale na wajchowaniu sie przeciez traci! poza tym sens 6-biegowej w dieslu jest taki, zeby zmniejszyc obroty na wyzszych predkosciach i w ten sposob oszczedzic na spalaniu... a tak, to w sumie lepsza chyba 5-tka... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupełnie nie brakuje mi szóstki (raz się złapałem że chciałem machnąć na 6 ale to była typowo kanapowa jazda w trasie około 130-140 i na dobrą sprawę chciałem zmienić ten bieg bo myślałem że jadę 4 :razz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, jako szczęśliwy posiadacz TEGO cuda w dieslu mam pytanko.

 

Czy SIP albo ktoś z Władz może mi wytłumaczyć, dlaczego każde ASO podaje inny przebieg dla zalecanej pierwszej wymiany oleju.

Jedni podają 2000km, kolejni 3-3500km, a jeszcze jedno ASO podaje 5000km???? :evil:

Czy to tak trudno wprowadzić jeden standard informacji przekazywanej klientowi? Brak spójności w przekazie informacji dot. eksploatacji tego samego modelu to wg mnie brak profesjonalizmu. :evil:

 

Ale i tak przyjemność z jazdy rekompensuje te niedociągnięcia obsługi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy SIP albo ktoś z Władz może mi wytłumaczyć, dlaczego każde ASO podaje inny przebieg dla zalecanej pierwszej wymiany oleju.

Jedni podają 2000km, kolejni 3-3500km, a jeszcze jedno ASO podaje 5000km???? :evil:

Czy to tak trudno wprowadzić jeden standard informacji przekazywanej klientowi?

 

warrior, rzecz w tym, że wymiana, o której piszesz, nie jest obowiązkowa. To takie dmuchanie na zimne. A jak to w życiu: jedni sobie lubią dmuchnąć wcześniej, inni później, a niektórzy nie dmuchają w ogóle. SIP w każdym razie z żadnym dmuchaniem (na zimne, oczywiście) nie chce być kojarzony, dlatego nie ma oficjalnego standardu.

 

( :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warrior tu jest na temat tej 'legendy miejskiej' z wymiana oleju po... paru tysiacach :wink:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=117446

 

Przemeq ma racje, skoro oficjalnie "nie ma tematu" to trudno zeby Aso ustalały jakaś wspolna polityke informacyjna w tej sprawie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na wajchowaniu sie przeciez traci! poza tym sens 6-biegowej w dieslu jest taki, zeby zmniejszyc obroty na wyzszych predkosciach i w ten sposob oszczedzic na spalaniu... a tak, to w sumie lepsza chyba 5-tka...

 

Silnik diesla jest bardzo mało elastyczny lub aby było jaśniej ma wąski zakres obrotów użytecznych.Wiadomo, że chodzi o to aby silnik pracował w zakresie obrotów max momentu a max mocy. Średnio diesle max moment mają przy około 1750 obr/min a max moc przy około 3500 obr/min.Do tego trzeba wziąść pod uwagę krzywą spalania. Zatem aby diesel mógł jeżdzić dynamicznie i do tego nie spalać ogromnych ilości paliwa musi mieć odpowiednie przełożenie.

Sens 6 biegów jest dwojaki, zatem:

1.pierwsze 4-5 biegów krótkich aby mógł szybko osiągać obroty mocy max a długa 6 która służy tylko podtrzymaniu obrotów do "podtrzymania" prędkości podróżnej.Wystarczy, że jednak trochę one spadną i już trzeba redukować.

2.wszystkie biegi stosunkowo krótkie ale przez to samochód jest bardziej dynamiczny ale i więcej pali bo dość szybko wchodzi na wyższe obroty które nie sprzyjają spalaniu.

 

Np. mondeo TDCi 130KM pierwsze 4 biegi ma bardzo krótkie.Osiągnięcie 100 km/h na 3 trójce graniczy z cudem za to 5 i 6 są bardzo długie. Na 6 przy 2000 obr/min jedzie 120 lub 130 km/h. Prawdopodobnie przy skrzyni 5 biegowej te same prędkości są osiągane na 5 biegu przy wyższych obrotach.

 

Teoretycznie najlepszym rozwiązaniem jest przekładnia bezstopniowa.Tak by było jeśli zależałoby nam tylko na dynamice.Byłaby w stanie utrzymać silnik na stałym poziomie obrotów momentu max ale gdy już mamy stała prędkość jest równo i wiatr w plecy to obroty mogą być niższe co pozytywnie wpływa na spalanie. Skrzynie CVT czy CTV :?: są jeszcze bardzo niedopracowane. Producenci szukają obejścia tego problemu poprzez konstruowanie skrzyń o coraz większej ilości przełożeń bardzo szybko zmienianych.Już przestają nas dziwić skrzynie 7 czy 8 biegowe.

 

Czyli ideał jest taki, że gdy chcemy na maxa przyśpieszyć skrzynia ma robić tak aby obroty były na poziomie max momentu a gdy już leniwie podrużujemy niech będą tylko takie aby podtrzymać prędkość z którą chcemy podróżować.

 

Gdyby diesle miały moment na poziomie benzyn to musielibyśmy się zawajchować na śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowy czy nie, sprzedawca wlasnie zadzwonil i powiedzial ze moj Legac bedzie najpozniej koniec Wrzesnia! Nareszcie bedzie na czym zamontowac 4 Ultraleggery z balkonu kolegi :grin:.

 

Jestem biedniejszy o 110 458,97 zl ale bardzo szczesliwy z tego faktu. Niestety nie dalo sie zalozyc podswietlanych trzymadelek do butelek Drink holder illumination H2017AG020 z japonskiego katalogu accessories bo NIE i JUZ! Tak samo jak sterowanie radia ktore mam w kierownicy Forestera...w dieslu NIE i JUZ! Jeszcze tylko przyciemnie szyby z tylu i bedzie fajny.

 

A jak jest w koncu z Bluetooth i Navi?

Bralem wszystko co sie dalo i w tym Navi z DVD podobno ma byc zintergowany Bluetooth i nietrzeba bylo zamawiac xtra z katalogu.

 

Yes or No? Bo jak nie to sie zdenerwuje a sprzedawca napewno nie chce zebym ja sie denerwowal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem czemu warszawiacy tak płaczą, że nie ma automatu :razz:

co za cholerne miasto - miałem dziś wątpliwą przyjemność przejechać koło 8 rano toruńską z marek do końca i w prawo w krakowską - dopiero tu dało się jechać a tak - jedynka luz jedynka luz jedynka luz a noga lewa zdrętwiała od sprzęgła totalnie :???: jak wy możecie tam żyć :???:

pzdr (no sentyment mam bo studiowałem ale mieszkać w wawie to już bym chyba nie potrafił)

 

legaś zniósł dzielnie - chociaż spalanie skoczyło przy tej zawrotnej prędkości 5kmh :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dziś wątpliwą przyjemność przejechać koło 8 rano toruńską z marek do końca i w prawo w krakowską

 

To sobie wybrałeś drogę śmierci :mrgreen:.

 

Teraz, szczególnie przy remoncie Trasy Toruńskiej, nie pomaga nawet fakt, że są wakacje :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wy możecie tam żyć

No jak to jak? Odsiadują ile tam każdy dostał i potem mogą się wyprowadzić :mrgreen: A Ty myślałeś, że oni tak z własnej woli :?:

I żeby było także On Topic - jak sprzedawałem testówkę to średnie spalanie z 4 800km wyniosło 7,2 (OK, była jedna trasa do Bielska Białej). Nadal nie bardzo w to wierzę ale wychodzi na to, że "zakumplowałem" się z kaszlakiem....

 

Pozdrawiam

 

P.S. Żeby ktoś tego na serio nie wziął ;) Żarcik taki się mnie wyrwał gdyż jako rasowy prowincjusz (choć rodzina właśnie ze "Stolycy" :D ) przeżywam dokładnie to samo co kolega slesz, jak poruszam się po Wawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JED,

w koronach wyszlo ze Legaca business ++ (navi z dvd i bluetooth+elektryczny fotel+keyless entry+szyberdach) po ugadaniu dziada 301 900 sek.

Do tego dal mi:

- lakier metallic (a sa niemetallic?)

- hak sciagany

- sensor do cofania dla malzona

- co by przez ofoliowane szyby nie zrobila BUM

- atrapa na pysk z siatki metalowej, ale i tak z oryginalej zrobie takie cos bo i tak ladniesza chyba bedzie: http://www.legacygt.com/forums/showthread.php?t=85178

- ochrona zderzka na tyl pod klape

- siatki do bagaznika i dywaniki ze zlotym logo Legacy :razz:

 

Wyszlo do kupy 303700 sek. Nie za bardzo mialem juz co brac bo zostal chyba box na dach :-). ten business ++ ma wlasciwie full wypas.

 

Dla prowownania, bylem w BMW. Mowie im, daj mi cos z napedem 4x4, diesel okolo 300 000 sek. Gostek mowi..hmmm...z jakim wyposazeniem chesz? Ja mowie to co mam w Legacu. Gostek mowi, jest! BMW 330 XD! Koszt okolo 480 000 sek! No to zmieklem. A ta nowa M3 z 8:a garami....DZIZUS ale fura!!!

 

Moje auto zostalo wyprodukowane 8 Sierpnia i czeka niecierpliwie zeby dostac sie w rece tatusia. Ja tez czekam i cholera wie kiedy on wreszcie bedzie. W miedzyczasie ogladam sobie felgi ktore stoja kolo telewizora :-D.

Fele sa boskie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...