Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam dziwaczny problem.

Kupiłem router z wifi o taki -> http://www.ceneo.pl/1192526

Pentagram Cerberus P6331-4a

 

Korzystam z netu w multimedii i teraz tak. Podłączam kabelki czyli:

1. modem -> router (kabel sieciowy RJ45)

2. router -> komp nr1

3. router -> komp nr2

Konfiguruję zgodnie z instrukcją (wielka filozofia - wszystkie ustawienia na auto).

 

I co?

Komp nr1 ma internet ale nie można wejść w panel administratora przez przeglądarkę

Komp nr2 wchodzi w panel administratora za to nie ma internetu

 

W panelu administratora nie widzę natomiast żeby komputer który ma internet był w ogóle w tej sieci.

Jak odpalę jakiś sprzęt wifi to go widzę z panelu... ale tenże sprzęt z wifi netu również nie ma.

 

Szukam po necie jakichś informacji ale nic jakoś nie widzę konkretnego. Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filester, modem w moim przypadku jest potrzebny bo goły przewód który wchodzi do modemu to po prostu kabel antenowy.

 

Już wiem w czym problem.

Kupiłem zły router :evil::evil::evil:

Ten model nie daje możliwości predefiniowania jednego z portów WAN na taki "przychodzący". Inny model pozwala wyłączyć ADSL i wtedy po podłączeniu RJ45 pod jeden z czterech portów WAN powinno śmigać.

W tym przypadku chyba nie da rady.

 

Ciekawe czy sklep internetowy odmieni mi ten sprzęt jakoś bezboleśnie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siewcu, miałem linksysa i faktycznie był super ale niestety nie przeżył pioruna uderzającego jakieś 400 metrów od mojego domu.

 

W temacie cerberusa to już nic nie będę kombinował. Sklep bez problemu przyjmie towar z powrotem, a ja sobie po prostu kupię inny router :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ido3d, dla gniazda 1156 nie ma możliwości zastosowania dwóch CPU - nie będą się miały jak ze sobą komunikować, bo nie mają kanału do tego. Dla gniazda 1366 do konfiguracji dual CPU stosuje się tylko Xeony, procki z serii i7 nawet pasujące do tego gniazda nie będą działać. Czemu szukasz takiego wynalazku? Budujesz stację roboczą, czy jakąś maszynkę do grania? Jak to drugie, to szkoda zachodu - zysk żaden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które mają doczynienia z internetem z TP.

Moja chrzestna mieszka poza miastem i ma u siebie w domu internet z TP. Nie jest to podobno neostrada tylko jakiś zwykły internet z TPsy. Chce sobie teraz kupić laptopa tak, żeby móc odbierać internet w całym domu przez Wifi.

I teraz pytanie. Czy pod modem z Tpsy można podłączyć routera ? tak żeby drugi komputer mógł bez problemu złapać jego sygnał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ido3d, dla gniazda 1156 nie ma możliwości zastosowania dwóch CPU - nie będą się miały jak ze sobą komunikować, bo nie mają kanału do tego. Dla gniazda 1366 do konfiguracji dual CPU stosuje się tylko Xeony, procki z serii i7 nawet pasujące do tego gniazda nie będą działać. Czemu szukasz takiego wynalazku? Budujesz stację roboczą, czy jakąś maszynkę do grania? Jak to drugie, to szkoda zachodu - zysk żaden.

 

Dzięki za odpowiedź, obiło mi się uszy że Intel taką platformę szykował, ale chyba masz racje, nie ma nigdzie sprzętu do tego.

 

W gry praktycznie nie gram, zajmuje się grafiką 3D, czasami muszę używać render farm komercyjnych co wychodzi koszmarnie drogo i myślę żeby niektóre passy renderów robić u siebie. Mój Core 2 Duo i 3gb ramu nie wydalają z renderem większych rozdzielczości. Szukam więc jakiegoś sensownego rozwiązania, zostają XEONY :) Dobrze by było mieć 8 rdzeni i przynajmniej 2GB ramu na rdzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Szukam więc jakiegoś sensownego rozwiązania, zostają XEONY :) Dobrze by było mieć 8 rdzeni i przynajmniej 2GB ramu na rdzeń.

 

XEONY nie maja być wydajne mają być niezawodne ! Za cenę samego procesora Quad-Core Intel Xeon X5570 - 2.93 GHz. Masz cały Komputer na Intel Core i7 920 2,66 GHz BOX z 6 MB RAM na dysku Intel 2.5'' SSD X25-M MLC 160 GB (Serial ATA) który bez cudów idzie na 3,2 GHz I popiernicza to szybciej niż ten XEONY. Więc za cenę dwóch XEONY i płyty z obudową do nich masz 4 takie zestawy które łączysz w sieci i puszczasz Render równolegle sieciowo ! Chodzi to 2 razy szybciej !

 

[ Dodano: Sro Gru 23, 2009 8:26 pm ]

ido3d, nie wiem czy oprogramowanie, ktorego uzywasz jest w stanie wykorzystac taki komputer, ale jesli tak to zbuduj sobie cos takiego:

 

 

Uwaga, film zawiera drastyczne obracy. Tylko dla ludzi o silnej psychice.

 

Patrząc na ten film zrozumiecie dlaczego się irytuje jak ktoś mnie nazywa Informatykiem ! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gry praktycznie nie gram, zajmuje się grafiką 3D, czasami muszę używać render farm komercyjnych co wychodzi koszmarnie drogo i myślę żeby niektóre passy renderów robić u siebie. Mój Core 2 Duo i 3gb ramu nie wydalają z renderem większych rozdzielczości. Szukam więc jakiegoś sensownego rozwiązania, zostają XEONY :) Dobrze by było mieć 8 rdzeni i przynajmniej 2GB ramu na rdzeń.

W tym momencie jest dość przełomowy moment jeśli chodzi o wybór sprzętu do renderingu. Do tej pory, mimo wszystko liczyło się CPU, niebawem najbardziej zacznie się liczyć GPU.

 

Nie wiem z jakiego renderera korzystasz, ale warto pomyśleć trochę przyszłościowo - np. w styczniu wychodzi Mental Ray 3.8 który będzie w stanie wykorzystać możliwości technologii Nvidia CUDA. Z tego co wiem, V-Ray wykorzystujący GPU też jest w dość zaawansowanej fazie produkcji.

 

Także jeśli Twoje oprogramowanie wspiera lub niebawem będzie wspierać rendering na GPU - inwestuj w tę technologię. Jeśli nie, idź w stronę tanich a wydajnych wielordzeniowych platform - Core i7, ewentualnie 2x lub 4x Quad-core Opteron (bywają na Allegro w bardzo przystępnych cenach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jumpman, Dzięki, cena pewnie powali .. ale jest nadzieja :)

 

Do tej pory jedyne sensowne wykorzystanie GPU to Vray RT, współpracownik wychwalał ostatnio bo ustawienie świateł w scenie zajęło dużo mniej czasu niż zwykle. Ale technologie typu CUDA to chyba overkill dla jednoosobowej firmy. Avatar na GPU chyba liczyli, więc na pewno prędzej czy później wejdzie to do powszechnego użytku.

Niestety, potrzebowałem DX11 więc mam kartę ATI serii 57xx, wynalazki Nvidia więc odpadają.

 

Co do cloud computing to myślałem nad AMAZON EC2, ale bym musiał się z jakimś programistą dogadać, a maszyny potrzebować będę niedługo. Render Rocket zdaje się używają ich jak ich ferma nie wydala już.

 

 

Dziękuje za odpowiedzi, mam nadzieje że rynek 3D w końcu ruszy w tym roku i będzie mnie stać na te wszystkie cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ponieważ w temacie komputerów i podzespołów jestem średniakiem dlatego chciałbym się poradzić. Ponieważ mój PC jest już dosyć leciwy nadszedł już jego czas i trzeba zakupić nowy sprzęt :smile:

Fundusze jakie chce przeznaczyć na złożenie to 2500-2700zł.

Nie będę ukrywał że komputer ma również służyć do wieczorowego pocinania w różne gry dlatego ten aspekt będę brał pod uwagę.

Jak na razie planuję coś takiego:

procek- http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=886681353

karta graficzna- http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=886764013

pamięć- w tej kwestii jest znak zapytania, na pewno musi być 2x2GB DDD3 ale nic jeszcze nie wybrane

płyta główna- podobnie jak wyżej, co najlepiej się sprawdzi w powyższym zestawie aby wszystko ładnie chodziło?

Do tego pójdzie jakiś zasilacz 500-550W, dysk i reszta gratów.

Najbardziej mnie jednak interesują 4 pierwsze podzespoły i opinie na ich temat. :wink:

P.S. kupować na allegro pewnie nie zamierzam, najłatwiej było tam szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...