Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś może wie jak ściągnąć PDF z zabezpieczonej strony? Chciałem ściągnąć broszurkę dotyczącą mojego modelu GT - ale niestety nie daję rady. Pisałem do autora strony z prośbą o udostępnienie, ale nie odpisał :( 

 

https://drive.google.com/file/d/0B6Tg7ZPMAwxqbmdJZ3paTDlHSTg/view?resourcekey=0-BqPS4ZrphgvnvzdtgoreCQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pumex1 napisał(a):

Ktoś może wie jak ściągnąć PDF z zabezpieczonej strony? Chciałem ściągnąć broszurkę dotyczącą mojego modelu GT - ale niestety nie daję rady. Pisałem do autora strony z prośbą o udostępnienie, ale nie odpisał :( 

 

https://drive.google.com/file/d/0B6Tg7ZPMAwxqbmdJZ3paTDlHSTg/view?resourcekey=0-BqPS4ZrphgvnvzdtgoreCQ

 

Wystarczy Ci dobrej jakości raster?

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, LosioDriver napisał(a):

Wystarczy Ci dobrej jakości raster?

Tak :) chodzi o to, żebym mógł to pokazać rzeczoznawcy - w sprawie ubezpieczenia indywidualnego. Wg EuroTax to furacz warty z 5 tysięcy, ale mój agent z Warty dał mi namiar na rzeczoznawcę, który wycenia indywidualnie youngtimery. Poprosił, żebym pozbierał informację o modelu. A przy okazji - z tego co wyczytałem -  to też jest podstawa do ubiegania się o wykluczenie z restrykcji SCT w Wawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma może jakieś złote rady i porady jak zbudować sobie sieć w nowym domu? Każdy pokój ma wyjście ze ściany ale chciałbym żeby WiFi też było dostępne, przestrzenie są raczej otwarte. Planuję smarta na zigbee ale część będzie po WiFi. Dom ma rozkład 120 dół i 70 góra. Dobrze jakby zasięg stykał do garażu który jest jakieś 7m obok domu. Interesuje mnie wszystko w sumie jakby robić na nowo to jak :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamul napisał(a):

Jakieś konkretne gotowce polecacie? ;) 

Ja mam Deco M4 z TP-Linka i mi pasuje. Rodzicom założyłem Tenda Nova i jest chyba oczko słabiej. Jak dla mnie ten M4 to fajny kompromis cena/jakość, zwłaszcza dla rozwiązania plug and play. Ponoć jak ktoś chce się bawić to ma ograniczone możliwości konfiguracji. Dla mnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Deco X50 z 3 jednostkami.

Dom 180m. Zasięg jest wszędzie. Ogrod, garaż.... Prędkości przyzwoite. 

Ale ma swoje wady. Musisz założyć konto w tplink. Musisz mieć aplikacje na telefonie. Nie ma możliwości wyłączenia zarządzania przez chmurę. No i totalny debilizm: brak możliwości własnoręcznego ustawienia kanałów transmisji. A procedura automatycznego ustawiania napisana przez idiotę.

 

Ale jeśli chcesz postawić i więcej się nie interesować to jest ok.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trochę bardziej przyszłościowo to WiFi6. Proponuję TP Link Archer AX73 + 2x RE705x, wszystko można skonfigurować, fajnie jest rozwiązane WiFi6 z kompatybilnością w dół i jedną siecią na 2,4/5GHz, obsługuje sieć dla gości + do USB możesz podpiąć jakiś storage jako prosty NAS i media serwer. Ja mam dysk po USB wpięty w to miejsce. 

 

Chyba że masz walizkę pieniędzy to wtedy idź w Ubiquiti :)

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej myślałem o ubiquity ewentualnie bardziej budżetowo w cudy. NAS jakiś mam z synology ale na razie jakichś specjalnych zastosowań nie mam. Co do samego ubi to czytałem, że lubi się pogubić po utracie zasilania. W sumie mam ten router asus tuf i może z tym zacząć rozbudowywać, choć dedykowane rozwiązania po prostu wyglądają ładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ubiquity jest dedykowane do firm gdzie jest dział  IT do zarządzania tym bo zwykły  zjadacz chleba będzie miał  problemy z konfiguracją  tego ustrojstwa które ma tak ogromne możliwości  że na tym działają  nawet skanery do kodów  kreskowych w magazynach skomputeryzowanych. To by było  przerostem treści nad formą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kamul napisał(a):

Bardziej myślałem o ubiquity ewentualnie bardziej budżetowo w cudy. NAS jakiś mam z synology ale na razie jakichś specjalnych zastosowań nie mam. Co do samego ubi to czytałem, że lubi się pogubić po utracie zasilania. W sumie mam ten router asus tuf i może z tym zacząć rozbudowywać, choć dedykowane rozwiązania po prostu wyglądają ładniej.

Mi się nie zdarzały żadne akcje z Ubi. Wszystko super działa jak dobrze skonfigurowane. Ale ktoś tutaj pisał że handluje Ubi, może coś wie więcej. 

 

Nie wiem jaki model masz tego Asusa, ale jak to WiFi6 z meshem to bym dokupił na początek dwa repeatery RP-AX58 i na tym zrobił mesha. Chyba że potrzebujesz jakichś dodatkowych opcji, których ten Asus nie ma. Ostatni raz grzebałem w tej marce ponad 10 lat temu, więc nie podpowiem za bardzo z opcjami. Musiałbym znać model i w zajrzeć w dokumentację. 

21 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Ale ubiquity jest dedykowane do firm gdzie jest dział  IT do zarządzania tym bo zwykły  zjadacz chleba będzie miał  problemy z konfiguracją  tego ustrojstwa które ma tak ogromne możliwości  że na tym działają  nawet skanery do kodów  kreskowych w magazynach skomputeryzowanych. To by było  przerostem treści nad formą. 

Wbrew pozorom wcale nie, podstawowe rzeczy się łatwo konfiguruje. A jak zrobisz to dobrze to zapominasz o sprawie bo po prostu działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od chyba 2 lat Netgear Orbi RBK852 i dokupiłem jeszcze jedną satelitę. Zanim kupiłem testowałem jeszcze Linksys Velop MX5 i Asusa Zen XT8.

Linksys w moim odczuciu był totalną porażką, bardzo dużo czasu spędziłem na podłączeniu tego, to coś nie chciało przez dostęp normalnie z kompa i szło dopiero przez aplikację i odwrotnie. Później jak kilka dni go miałem to regularnie jakaś satelita strzelała focha i traciła zasięg.

Asus był spoko, na pewno duże możliwości konfiguracji, ale ich panel sterowania był mało przejrzysty, taki bym powiedział już było widać że to ma lata i czasami odnaleźć się w czymś było trudno.

Netgear najbardziej mi przypasował, interface bardzo przejrzysty i bardziej nowoczesny. Też kojarzy mi się że jak ustawiałem tak samo urządzenia to jednak przy Netgear były większe prędkości niż przy Asusie. Stoi to przeszło te 2 lata i chyba raz się zdarzyło że coś się wygięło, co nawet nie kojarzę nie było po części z mojej winy że coś kombinowałem. Mam podpięty pod to też NAS.

 

Minusem Netgear Orbi że tam podepniesz tylko wybrane modele satelit jeśli chcesz rozbudować sieć. Masz też typowo urządzenie które jest routerem i satelitami.

W Linksysie i Asusie, każe urządzenie jest to samo, więc załóżmy nawet jak coś by padło fizycznie to możesz to co było satelitą przenieść i zrobić z tego router.

Na pewno w Asusie jest dużo większa możliwość łączenia różnych urządzeń wystarczy że są kompatybilne z Asusowskim Meshem, więc jak brakuje Ci gdzieś zasięgu a nie potrzebujesz tam dużego transferu możesz kupić jakieś wolniejsze urządzenie mesh i je tam podłączyć, a nie jak w takim Orbi tylko  (jak w moim wypadku) 3 modele satelit.

Więc też na przestrzeni lat jak przykładowo uznasz że pora na zmianę i chcesz kupić coś jeszcze szybszego, to w taki Asusie możesz te dotychczasowe wykorzystać jako satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...