Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, eurojanek napisał:

Pod lupka przebija nazwa Kingston. Poszperalem po necie i wyczytałem że tak właśnie kończą odpady produkcyjne.

Z tym, że sam Kingston też jest konfekcjonerem a nie producentem i ja osobiście po utracie zdjęć z jednej oryginalnej karty tego producenta mam uraz po wsze czasy i zwyczajnie go nie kupię. Od tego momentu używam Sandiska Extreme, pilnuję tylko by był z oryginalnej dystrybucji. Nośniki pamięci to jest akurat to gdzie nie cena jest najważniejsza, ale pewność producenta i pochodzenie z właściwego kanału sprzedaży. Ewentualne straty spowodowane utratą danych są dla mnie zbyt duże.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 13:32, OWOC napisał:

Panowie,

 

siostra ma najmłodsza planuje iść na politechnikę kierunek związany z lotnictwem.

 

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie rady sugestie, lecz proszę dyskutujmy, a nie szukajmy zwady i konfliktu, bo ktoś chciał doradzić inaczej w mojej opinii źle nie chciał, ba wręcz dzięki i tej radzie ja laik zupełny dowiedziałem się czegoś nowego interesującego. 

 

Ja już dzięki Wam wyboru dokonałem i będzie to ten laptop

 

https://www.x-kom.pl/p/497563-notebook-laptop-141-asus-vivobook-s14-s430fn-i5-8265u-12gb-256-win10.html#Specyfikacja

 

ew.

 

https://www.morele.net/laptop-asus-laptop-asus-vivobook-s14-s430fn-eb168t-intel-core-i5-8250u-lcd-14-fhd-nvidia-mx150-2gb-ram-8gb-ssd-256gb-windows-10-s430fn-eb168t-6045131/

 

choć nie umiem znaleźć różnic :(

 

Czy ktoś mi pomoże. Nie sądziłem, że jest tak ogromy wybór laptopów na rynku.:krecka_dostal:

 

Koledzy,

 

bardzo Wam dziękuję za rady i opinie:wub:

Laptop dla mojej od kilku dni osiemnastoletniej siostry kupiony!

 

W najbliższy piątek na imprezie uroczyste wręczenie:yahoo:

 

Jak na pierwszy laptop uważam może być :P

Screenshot_2019-10-14 ASUS VivoBook S14 S430FN i5-8265U 12GB 256 Win10 - Notebooki Laptopy 14,1 - Sklep komputerowy - x-kom[...].jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum podpowie jak spróbować postawić diagnozę w laptopie.

Padł mi laptop Dell inspiron 1526.

Nieużywany około rok wstecz , stał sobie w torbie schowany do szafy, więc mechaniczne uszkodzenie odpada.

Pierwsza próba uruchomienia kończyła się na migających kontrolkach i był to kod błędu mówiący o uszkodzeniu pamięci RAM.

Wczoraj nie uruchomił się wcale , chwilkę świeciła się kontrolka pokazująca stan ładowania baterii a po godzinie i ona przestała świecić.

Od czego zacząć i czy zwykły śmiertelnik może sobie z tym poradzić ?
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum podpowie jak spróbować postawić diagnozę w laptopie.
Padł mi laptop Dell inspiron 1526.
Nieużywany około rok wstecz , stał sobie w torbie schowany do szafy, więc mechaniczne uszkodzenie odpada.
Pierwsza próba uruchomienia kończyła się na migających kontrolkach i był to kod błędu mówiący o uszkodzeniu pamięci RAM.
Wczoraj nie uruchomił się wcale , chwilkę świeciła się kontrolka pokazująca stan ładowania baterii a po godzinie i ona przestała świecić.
Od czego zacząć i czy zwykły śmiertelnik może sobie z tym poradzić ?
 
 
Spróbuj odpalić bez baterii

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z forum podpowie jak spróbować postawić diagnozę w laptopie.
Padł mi laptop Dell inspiron 1526.
Nieużywany około rok wstecz , stał sobie w torbie schowany do szafy, więc mechaniczne uszkodzenie odpada.
Pierwsza próba uruchomienia kończyła się na migających kontrolkach i był to kod błędu mówiący o uszkodzeniu pamięci RAM.
Wczoraj nie uruchomił się wcale , chwilkę świeciła się kontrolka pokazująca stan ładowania baterii a po godzinie i ona przestała świecić.
Od czego zacząć i czy zwykły śmiertelnik może sobie z tym poradzić ?
 
 
Wyjmij baterię i wypnij zasilacz. Potem przez ok. 10 minut naciskaj włącznik w laptopie. Ja sobie zawsze odpalam jakiś krótki filmik na YT i tak sobie klikam w odstępie 5s. Potem podepnij zasilacz i włącz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubanow napisał:

Spróbuj odpalić bez baterii

 

Próbowałem , laptop nadal nie odpala.

 

4 godziny temu, LosioDriver napisał:

Wyjmij baterię i wypnij zasilacz. Potem przez ok. 10 minut naciskaj włącznik w laptopie. Ja sobie zawsze odpalam jakiś krótki filmik na YT i tak sobie klikam w odstępie 5s. Potem podepnij zasilacz i włącz.

 

Przyznam szczerze , że sposób mocno kontrowersyjny bo bez zasilania z sieci i bez baterii to tylko mechaniczne zwieranie styków , ale ..... próbowałem , nie wiem czy udało mi się idealnie zachować sekwencję 5 sekund , jednak finalnie nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przyznam szczerze , że sposób mocno kontrowersyjny bo bez zasilania z sieci i bez baterii to tylko mechaniczne zwieranie styków , ale ..... próbowałem , nie wiem czy udało mi się idealnie zachować sekwencję 5 sekund , jednak finalnie nic nie pomogło.
Nie kontrowersyjny, normalnie na co dzień stosowany w serwisach. Odstępy czasowe nie mają znaczenia. Na płycie głównej zawsze zostaje zasilanie. Każde "zwarcie" powoduje, że część ucieka, przez co po ich większej ilości resetują się układu. W połowie przypadków naprawia to niedziałające porty USB, problemy z zasilaczem, baterią itp. Jeżeli jednak to nie pomogło to będzie trzeba szukać problemu w płycie głównej. Zapala się dioda ładowarki po wpięciu zasilacza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, LosioDriver napisał:
31 minut temu, ziom napisał:
 
Przyznam szczerze , że sposób mocno kontrowersyjny bo bez zasilania z sieci i bez baterii to tylko mechaniczne zwieranie styków , ale ..... próbowałem , nie wiem czy udało mi się idealnie zachować sekwencję 5 sekund , jednak finalnie nic nie pomogło.

Nie kontrowersyjny, normalnie na co dzień stosowany w serwisach. Odstępy czasowe nie mają znaczenia. Na płycie głównej zawsze zostaje zasilanie. Każde "zwarcie" powoduje, że część ucieka, przez co po ich większej ilości resetują się układu. W połowie przypadków naprawia to niedziałające porty USB, problemy z zasilaczem, baterią itp. Jeżeli jednak to nie pomogło to będzie trzeba szukać problemu w płycie głównej. Zapala się dioda ładowarki po wpięciu zasilacza?

 

Dioda ładowarki miga co kilka sekund , ale nie zapala się na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, hugo napisał:

Jak masz ram w dwóch kościach to spróbuj odpalić na jednej. 

 

11 godzin temu, BelegUS napisał:

Jeśli był to błąd RAMu to tak jak @hugo już napisał - wyjmij jedną kość (wypróbuj obie, na obu gniazdach), jeśli masz tylko jedną - pożycz kość od znajomego. To na 99% to.

 

Próbowałem wszystkie możliwe konfiguracje z dwoma starymi kościami i później z dodatkową podmienioną a na koniec tylko z tą jedną podmienioną i niestety nic nie pomogło.

Może bateria na płycie głównej się rozładowała ? o ile taka jest w laptopie ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ziom napisał:

Może bateria na płycie głównej się rozładowała ? o ile taka jest w laptopie ...

Jest, jak go otworzysz to będzie na dwóch kabelkach coś w żółtym albo białym tworzywie ochronnym wielkości CR2032 (bo zazwyczaj taka się stosuje). Raczej nie powinna mieć wpływu na problem z włączeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, aflinta napisał:

Jest, jak go otworzysz to będzie na dwóch kabelkach coś w żółtym albo białym tworzywie ochronnym wielkości CR2032 (bo zazwyczaj taka się stosuje). Raczej nie powinna mieć wpływu na problem z włączeniem.

 

OK , otworze go bardziej i poszukam tego ustrojstwa.

Dzięki za podpowiedź.

 

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ziom napisał:

Próbowałem wszystkie możliwe konfiguracje z dwoma starymi kościami i później z dodatkową podmienioną a na koniec tylko z tą jedną podmienioną i niestety nic nie pomogło.

Dodatkowa w 100% sprawna? Pojedynczo też sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hugo napisał:

Dodatkowa w 100% sprawna? Pojedynczo też sprawdzałeś?

 

Dodatkowa kość RAM była pierwotnie w tym laptopie i w chwili demontażu była 100 % sprawna , więc wybór padł na nią bo była pod ręką.

Faktycznie przyda się kość ze sprawnego laptopa żeby mieć 100 % pewności , ale chwilowo nie dysponuje taką kością. Muszę popytać wśród tubylców ;)

Pojedynczo w slocie A i w slocie B , na przemian z aktualnymi RAM itd , itp , etc, nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie komputerowy , ale bardziej cyfra + i multiroom .

Mam dwa abonamenty cyfra + , jeden stary dobry dekoder i on działa samodzielnie i jest ok , Przedłużyłem teraz umowę na dekoder 4K 1TB + 2 multiroom do dwóch TV , wszystko działa po WIFI . i Działa , natomiast jest problem z nagrywaniem na tych małych urządzeniach , gdzie nie ma wewnętrznego dysku . Kupiłem dysk zewnętrzny , 1TB tak jak zalecali aby tego nie przekraczać . i dupa zbita , nie wykrywa dysku , nie formatuje go , kompletnie nic . Dysk ok , podłączyłem do PC i wszystko działa . Ktoś coś ? google różne rzeczy mówi , ale dość stare z przed 3 lat . 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie komputerowy , ale bardziej cyfra + i multiroom .
Mam dwa abonamenty cyfra + , jeden stary dobry dekoder i on działa samodzielnie i jest ok , Przedłużyłem teraz umowę na dekoder 4K 1TB + 2 multiroom do dwóch TV , wszystko działa po WIFI . i Działa , natomiast jest problem z nagrywaniem na tych małych urządzeniach , gdzie nie ma wewnętrznego dysku . Kupiłem dysk zewnętrzny , 1TB tak jak zalecali aby tego nie przekraczać . i dupa zbita , nie wykrywa dysku , nie formatuje go , kompletnie nic . Dysk ok , podłączyłem do PC i wszystko działa . Ktoś coś ? google różne rzeczy mówi , ale dość stare z przed 3 lat . 
Próbowałeś formatować dysk jako exFat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że w FAT jest ograniczenie jednego pliku chyba do 4GB, więc już może być problem z filmami w wysokiej rozdzielczości, więc najpierw próbuj exFAT, tam albo ograniczenia nie ma albo jest sporo wyższe, tyle że niektóre urządzenia mogą jeszcze go nie widzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, LosioDriver napisał:

@carfit jeszcze jedna rzecz i wydaje mi się, że to może być to.

Czy ten dysk jest na USB 3? Jeżeli tak to jest duża szansa, że dekoder nie obsługuje USB 3.

tak USB3 , też gdziesz czytałem ze te archaiczne dekodery chcą starych dysków , ale oczywiście sprzedawca mówił inaczej .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, carfit napisał:

tak USB3 , też gdziesz czytałem ze te archaiczne dekodery chcą starych dysków , ale oczywiście sprzedawca mówił inaczej .... 

 

A jaki masz dekoder? Możesz podać model z naklejki? To zaraz będziemy mieli pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...