Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam http://www.lemat.priv.pl/ - zawsze moze cos rozjasni.

 

Przy czym, prawde mowiac,jesli nie czujesz sie mocny w temacie, to na razie z spf'ami i takimi tam bym nie szarzowal tak od razu.

 

Nie jest to rozwiazanie idealne i latwo sobie zrobic kuku, ale poprawnie skonfigurowane pomoze eliminowac pewna czesc spamu w ruchu miedzy serwerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...można też przekierować MX na hotmaila (czy gmaila) i ustawić spfa zgodnie z zaleceniem providera pocztowego - wtedy nie będzie żadnych problemów z pocztą (o ile zgadzasz się, żeby Twoja poczta przechodziła przez serwery NSA, ale i tak przechodzi więc co za różnica :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wziąć wartość bezwzględną z tych średnich wartości (żeby wyeliminować minusy)

- uporządkować od najmniejszej do największej

 

 

Ja tu widze jakas potencjalna mine, jesli zdejmiesz minusy i posortujesz to mniejsze wartosci moga wylodowac miedzy tymi dodatnimi, wez przyklad: -9,-6, -1, 2, 4, 8

Po twojej operacji otrzymasz 1,2,3,6,8,9 ( 9 bedzie najwieksza wartoscia, chodz byla najnizsza). Co do samego makro, to powinienes spokojnie dac rade sam, zobacz na grupowanie, srednie wartosci i do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokladnie o takie sortowanie chodzi. To zdjecie minusow jest tylko do posortowania, wyswietlamy dane z minusami. Chodzi nie o sort od najmniejszych do najwiekszych tylko sortowanie roznic od zera (niezaleznie od znaku). Przyklad jaki podales to jest to co chcemy osiagnac (tylko ze wyswietlic dane ze znakami minus, jesli wystepuja).

Troszke sie wykladam na usrednianiu gdy nazwa ta sama. No i jak nagrywam makro to przy ponownym odpalaniu ma rebusy (gdzies pewnie nie czyta wartosci tylko jakies odwolania lub cos w tym stylu).

 

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przejściówkę digitus miałem, nie polecam!! Ledwo na xp działała, o win7 zapomnij... Tylko FTDI.

Racz zwrócić uwagę, że to jest FTDI. :twisted:

 

No nie do końca, nigdy nie miałem problemów z uruchomieniem FTDI - czy to WinXP, czy Vista, czy 7 - zawsze działa. A to ni cholery nie chce... W śmieciach wylądowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to był model na FTDI czy Prolificu? Bo Digitus robi zarówno jedne jak i drugie, chyba nawet identyczne z zewnątrz. Poza tym wadliwe egzemplarze potrafią się zdarzyć każdemu (na jeden taki trafiliśmy) - po to jest gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz to nie wiecie ze w czasach zamierzchlych po zarowno soft- jaki hardware jezdzilo sie gielde komputerowa do Warszawy na ul. Grzybowska.

Wiemy, wiemy... Nawet bywaliśmy. ;)

Ale obawiam się, że akurat w tym przypadku nie masz racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to był model na FTDI czy Prolificu? Bo Digitus robi zarówno jedne jak i drugie, chyba nawet identyczne z zewnątrz. Poza tym wadliwe egzemplarze potrafią się zdarzyć każdemu (na jeden taki trafiliśmy) - po to jest gwarancja.

A chyba że tak - to tego nie wiedziałem ;) mi nie chcieli przyjąć na gwarancję - pan powiedział, ze u niego na 7 działało to u mnie też musi. Nie poszło ani na x86 ani na x64, nie chciało mi się instalować XP dla jednego programu, na kłótnie ze sprzedawcą nie miałem nerwów i 20zł poszło w śmietnik... Tak samo było z logilink, nie chcieli przyjąć i leży na półce... Skończyło się na jakiejś kompletnie niemarkowej z allegro na FTDI - działa i nie ma najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

narodził mi się mały problem-

posiadam biurowego laptop'a dell kupionego z windowsem 7 home premium- po drodze miałem z nim różnej maści problemy z racji zbyt wielu użytkowników co w niego łapy pchali.

W efekcie teraz tymczasowo na nim jest vista i teraz pytanie:

jak o ile się da zrobić z istniejącej partycji recovery, na którym jest instalka w/w 7 bootowalnego pena tudzież płytkę dvd (w necie są przepisy ale gdy jest 7 a nie inny windows)?

bo muszę wszystko ładnie poczyścić i zrobić mega porządek z partycjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wywalić partycje recovery ? Bo nie czaję po co Ci ten pen/plytka z instalką ?

Postaw świeży system z tej recovery - porządek z partycjami możesz bez problemu zrobić z poziomu windowsa. Jak odtworzysz oryginalny system to może było tam dołączone oprogramowanie do zrzucania recovery na płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś powalone z partycjami i z samej partycji recovery nie wstanie i chcę zrobić najlepiej pena, z którego chce wgrać 7, do której mam klucz na spodzie lapka.

 

Podczas instalowania 7 chcę wszystkie oprócz recovery poformatować i porządek zrobić bo wcześniej jak się okazało 7 była na partycji rozszerzonej i zamiast 500GB system widział połowę i w momencie przywrócenia partycji jak się okazało podstawowej windows 7 poszedł się kasztanić i na chwilę wrzucona jest vista

 

a teraz wszystkie przepisy na necie mówią o zrobieniu takiego pena tudzież płyty, gdy taki sam system jaki jest na recovery jest zainstalowany a ja mam vistę a chcę zrobić pena z recovery, na którym jest 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powitać,
Ja wiem że temat mało subarowy, dlatego w powyższym dziale. Scoobyfamilia zna się pewnie nie tylko na motoryzacji, więc może ktoś będzie w stanie mi pomóc...
Pytanie dotyczy wyłączania się kompa. Otóż problem polega na tym, iż pod obciążeniem komp sam się wyłącza [nie restartuje!].
Quad 9300 2.50GHz, 4gb ramu, vista 32 bit, dysk seagate 64catche 7200/min, geforce 9800gtx.
Nowy dysk, nowo postawiona winda, przeskanowany antywirusem, złącza na płycie głównej podociskane, obudowa zdjęta. Problem nie ustaje.
Temperatura CPU 45-55 stopni.
Przeczytane wszystko co było w internetach odnośnie problemu, rozwiązania brak...
Czy ktoś mógłby pomóc w temacie? ;)

P.S.
Dzięki za przeniesienie tematu do odpowiedniego działu! Nie zauważyłem szukając ;)

Edytowane przez Shadowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strzelam → przegrzewa się, któryś z rdzeni cpu ... Sprawdź ustawienia w biosie przy jakich ustawieniach temp. nast.  wyłączenie.

 

Nie napisałeś jakie elementy już wyeliminowałeś ...

 

przeskanuj pamięć (RAM) mtestem, sprawdź zasilacz (może nie wyrabiać), nawet nie napisałeś jaką masz płytę główną ... także powodów może być pierdylion. Pewność co nie bangla będziesz miał praktycznie po podmianie każdego z modułów komputera na inny podobny i zrobieniu testu pod obciążeniem. Może być tak, że wadliwych jest parę rzeczy np. zasilacz i płyta .... :)  

Edytowane przez Panther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz odpada, bo wymieniany w marcu, winda postawiona na nowo,
cpu max obciążenie 62 stopnie, temp grafiki 58 stopni, podociskane złączna na płycie głównej, wentylatory na płycie głównej działają, na grafice działają, kolejne dwa z przodu i tyłu działają, kondensatory na płycie głównej nie wyglądają na wylane <nie mogę wykluczyć>, brak dymu i dziwnych zapachów z kompa, nic na płycie gł nie wygląda na wyraźnie nadpalone, lub spalone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowaty, a napięcie RAM-u ustawiłeś według specyfikacji producenta? Płyta główna często daje opcję auto, ale nie zawsze to działa, bo chce być zbyt eko i pamięć nie wyrabia. U mnie występował taki problem z pamięcią OCZ. Sztywne ustawienie napięcia RAM według danych kości załatwiło problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...