Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Zakres jest chyba od 40 do 210Nm? jakoś tak. Stukowy powinien mieć chyba 20Nm albo 20 kilka, ja u siebie dokręcałem tym kluczem, ze skręceniem o niepełny obrót od dołu skali, czyli teoretycznie około 15 mniej od 40, czyli z siłą 25Nm. Działa bez zarzutów. ICek trzeba ściągnąć, ale to nie tak dużo roboty, potem przedłużka i da się sięgnąć po czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 22 to czujnik spalania stukowego :) tez mam taki błąd i trudno zlokalizowac ten czujnik.. pewnie IC trzeba zdjąć :)

 

Zgadza się - przynajmniej tak do mnie Forek mruga.

Dopiero dziś obejrzę jaki tam jest dostęp - podobno pod przepustnicą gdzieś. A nie ma dostępu aby bez przedłużki to zrobić? Kiepsko tak rozbierać auto na parkingu kilkadziesiąt kilometrów od domu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem w MY99 ,czyjnik zdjety ,wyczyszczony i kurcze na 2 dzien znowu :( i cos mnie tknelo i mowie sobie a moze lewa iskra z przebicia gdzies :P wymienilem kable wysokiego napiecia i ciacianie smiga do dzis zero swiecenia :yahoo: te czujniki sa delikatne i widocznie odebral iskre jako stukowe

 

Dynamometryczny mogę zabrać, to nie problem. Ale brembo nie mam niestety.

 

Jaki zakres? :)

czyjnik stukowy dokrecasz z sila 23,5Nm +-2,9 spoko zrobimy na miejscu :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i de al nie! :D to jeszcze mi powiedzcie chłopaki jak tam do Was dojechać na te 3 stawy od strony bba? to tam gdzie wlot na muchowiec? a najlepiej zapodajcie jakąś ulicę, to mnie <chyba :blink: > navi dowiezie :D

 

P.S.

 

może się zdarzyć tak, że będę +1 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shadowaty jedziesz od Bielska do Katowic nastepnie zjezdzasz z 2 pasmowej na A4 w kierunku Wroclawia po zjezdzie z takiego slimaka wchodzisz na prawy pas w kierunku na os.Paderewskiego jak bedziesz pomiedzy BP po lewej i Practiker po prawej na swiatlach skrecasz w prawo jedziesz w dol po lewej stronie bedziesz mial pomnik potem MM niby dealer Subaru :P po prawej Real i jak sie konczy MM Subaru bedzie skret w lewo na dol na parkingi i tam czekamy miejsca pelno i zabawa bedzie przednia :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shadowaty

2. WueM

3. Wolek1993 (Arczi) na 80%

4. Tomasz_555

5. sławko

6. monsieurboxeur

7.elias (99%)

8. Pablito79

9. mareq_c się zapisuje :) może wreszcie wypali

10. Swierzy - jak do tego czasu poskładam auto to wpadnę

11. Maniutek

12. Dave89

13. piotrek_k

14. semperit

 

Będę, choć ze smutkiem zapowiadam, że w naruszonej okazałości :cry:

Dajcie na jeden dzień ojcu-kierowcy mercedesa w autamacie subaru = zapewni wam spotkanie z autobusem :facepalm: MASAKRA!

I pewnie nie da rady na 12.00...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shadowaty

2. WueM

3. Wolek1993 (Arczi) na 80%

4. Tomasz_555

5. sławko

6. monsieurboxeur

7.elias (99%)

8. Pablito79

9. mareq_c się zapisuje :) może wreszcie wypali

10. Swierzy - jak do tego czasu poskładam auto to wpadnę

11. Maniutek

12. Dave89

13. piotrek_k

14. semperit

 

Będę, choć ze smutkiem zapowiadam, że w naruszonej okazałości :cry:

Dajcie na jeden dzień ojcu-kierowcy mercedesa w autamacie subaru = zapewni wam spotkanie z autobusem :facepalm: MASAKRA!

I pewnie nie da rady na 12.00...

 

holi szit ! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie Maniutek to ma brembo

 

Czyli ja postaram sie zjawiać!

 

Co do czujnika, u mnie bardzo zawadza kolektor dolotowy ,a znajomy złamał mi dłuższą przedłużke z zestawu. Musicie mieć małą nasadke i długą przedłużke. Moment to faktycznie 23.5nm. Moj chyba jest gdzies pekniety, bo mimo przeniesienia bliżej łaczenia silnika i skrzyni dalej twardo zgłasza CE. Mam tez teorie że łapie moj piston slap jako spalanie stukowe.

 

Jezeli ktoś posiada na podmianke czujnik z 125km to chętnie przyjme ;P

 

Do jutra!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piston slapa nie powinien, u mnie jest dość znaczny i nic się nie odzywa. Za to odzywał się przy starych kablach zapłonowych, które miały przebicie. Przedłużkę mam sporą nawet z przegubem, więc to wszystko jest do ogarnięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Shadowaty

2. WueM

3. Wolek1993 (Arczi) na 80%

4. Tomasz_555

5. sławko

6. monsieurboxeur

7.elias (99%)

8. Pablito79

9. mareq_c się zapisuje :) może wreszcie wypali

10. Swierzy - jak do tego czasu poskładam auto to wpadnę

11. Maniutek

12. Dave89

13. piotrek_k

14. semperit

15. Matiz

16. BelegUS

 

Matiz, wpisałem Cię, to musisz być ;)

 

Panowie, ja bardzo chcę być, przy czym mam jeden problem - przedwczoraj, wracając z Rybnika, stwierdziłem 1.3 bara w przednim lewym kole - "napompiłem", ale za diabła nie wiem, czemu zeszło (kontroluję regularnie co dwa tygodnie)... jak się okaże, że jutro stoję na kapciu, to mogę mieć problem z dotarciem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@wolek1993, chciałbym jutro usłyszeć Twój piston slap, bo nie wiem czy o swojego się martwić, czy jeszcze nie ;)

Jak będzie jutro taka pogoda jak dziś w bielsku to nawet leżaczki i drinki z palemką można ogarnąć :D

zatem do jutra ! 12.00 dokładnie na 3 stawach, czy ktoś coś wspominał o jakimś dealerze samochodowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...