Jump to content

[Katowice] Śląskie spotkania

Ywone

Recommended Posts

Zakres jest chyba od 40 do 210Nm? jakoś tak. Stukowy powinien mieć chyba 20Nm albo 20 kilka, ja u siebie dokręcałem tym kluczem, ze skręceniem o niepełny obrót od dołu skali, czyli teoretycznie około 15 mniej od 40, czyli z siłą 25Nm. Działa bez zarzutów. ICek trzeba ściągnąć, ale to nie tak dużo roboty, potem przedłużka i da się sięgnąć po czujnik.

Błąd 22 to czujnik spalania stukowego :) tez mam taki błąd i trudno zlokalizowac ten czujnik.. pewnie IC trzeba zdjąć :)

Zgadza się - przynajmniej tak do mnie Forek mruga.

Dopiero dziś obejrzę jaki tam jest dostęp - podobno pod przepustnicą gdzieś. A nie ma dostępu aby bez przedłużki to zrobić? Kiepsko tak rozbierać auto na parkingu kilkadziesiąt kilometrów od domu... :D

Tez tak mialem w MY99 ,czyjnik zdjety ,wyczyszczony i kurcze na 2 dzien znowu :( i cos mnie tknelo i mowie sobie a moze lewa iskra z przebicia gdzies :P wymienilem kable wysokiego napiecia i ciacianie smiga do dzis zero swiecenia :yahoo: te czujniki sa delikatne i widocznie odebral iskre jako stukowe

Dynamometryczny mogę zabrać, to nie problem. Ale brembo nie mam niestety.

Jaki zakres? :)

czyjnik stukowy dokrecasz z sila 23,5Nm +-2,9 spoko zrobimy na miejscu :biglol:

Jasne,ze bedzie WURSZT juz dzis kupiony ,w niedziele jeszcze kupie chleb i musztarde,rozpalka jest,gril metalowy od kumpla mam miec w niedziele,wegiel tez jest wiec tylko dobra pogoda jeszcze musi byc, pobrac sobie kawe lub cos tam jak kto woli :biglol:

No to spoko, ja też zabiorę coś na ząb i do popicia ;) . Coś mi się wydaję, że będzie wesoło :D

Jutro rano jadę założyć zimowe ubranko na łapki do wanny.

pozdro.

Edited by Pablito79

i de al nie! :D to jeszcze mi powiedzcie chłopaki jak tam do Was dojechać na te 3 stawy od strony bba? to tam gdzie wlot na muchowiec? a najlepiej zapodajcie jakąś ulicę, to mnie <chyba :blink: > navi dowiezie :D

P.S.

może się zdarzyć tak, że będę +1 :P

Shadowaty jedziesz od Bielska do Katowic nastepnie zjezdzasz z 2 pasmowej na A4 w kierunku Wroclawia po zjezdzie z takiego slimaka wchodzisz na prawy pas w kierunku na os.Paderewskiego jak bedziesz pomiedzy BP po lewej i Practiker po prawej na swiatlach skrecasz w prawo jedziesz w dol po lewej stronie bedziesz mial pomnik potem MM niby dealer Subaru :P po prawej Real i jak sie konczy MM Subaru bedzie skret w lewo na dol na parkingi i tam czekamy miejsca pelno i zabawa bedzie przednia :biglol:

1. Shadowaty

2. WueM

3. Wolek1993 (Arczi) na 80%

4. Tomasz_555

5. sławko

6. monsieurboxeur

7.elias (99%)

8. Pablito79

9. mareq_c się zapisuje :) może wreszcie wypali

10. Swierzy - jak do tego czasu poskładam auto to wpadnę

11. Maniutek

12. Dave89

13. piotrek_k

Chodziło mi tylko o przedłużkę do klucza, żeby mieć jak go potem obrócić, rękami ja tam dostaje (co prawda mam dość wąskie łapy ale miejsca jest) . Spokojnie można to zrobić na parkingu.

1. Shadowaty

2. WueM

4. Tomasz_555

5. sławko

6. monsieurboxeur

7.elias (99%)

8. Pablito79

11. Maniutek

12. Dave89

13. piotrek_k

14. semperit

Będę, choć ze smutkiem zapowiadam, że w naruszonej okazałości :cry:

Dajcie na jeden dzień ojcu-kierowcy mercedesa w autamacie subaru = zapewni wam spotkanie z autobusem :facepalm: MASAKRA!

I pewnie nie da rady na 12.00...

1. Shadowaty

2. WueM

4. Tomasz_555

5. sławko

6. monsieurboxeur

7.elias (99%)

8. Pablito79

11. Maniutek

12. Dave89

13. piotrek_k

14. semperit

Będę, choć ze smutkiem zapowiadam, że w naruszonej okazałości :cry:

Dajcie na jeden dzień ojcu-kierowcy mercedesa w autamacie subaru = zapewni wam spotkanie z autobusem :facepalm: MASAKRA!

I pewnie nie da rady na 12.00...

holi szit ! :o

Panowie, jak tam sytuacja z tym grillem??? Bo nie wiem czy zabierać wyżerkę B) .

A drugie pytanie, czy będzie też jakaś płeć piękna, bo moja małżonka obawia się, że będzie jedyna i nie chce jechać :rolleyes: .

jak bedzie Maniutek to ma brembo

Czyli ja postaram sie zjawiać!

Co do czujnika, u mnie bardzo zawadza kolektor dolotowy ,a znajomy złamał mi dłuższą przedłużke z zestawu. Musicie mieć małą nasadke i długą przedłużke. Moment to faktycznie 23.5nm. Moj chyba jest gdzies pekniety, bo mimo przeniesienia bliżej łaczenia silnika i skrzyni dalej twardo zgłasza CE. Mam tez teorie że łapie moj piston slap jako spalanie stukowe.

Jezeli ktoś posiada na podmianke czujnik z 125km to chętnie przyjme ;P

Do jutra!

Piston slapa nie powinien, u mnie jest dość znaczny i nic się nie odzywa. Za to odzywał się przy starych kablach zapłonowych, które miały przebicie. Przedłużkę mam sporą nawet z przegubem, więc to wszystko jest do ogarnięcia :)

1. Shadowaty

2. WueM

4. Tomasz_555

5. sławko

6. monsieurboxeur

7.elias (99%)

8. Pablito79

11. Maniutek

12. Dave89

13. piotrek_k

14. semperit

15. Matiz

16. BelegUS

Matiz, wpisałem Cię, to musisz być ;)

Panowie, ja bardzo chcę być, przy czym mam jeden problem - przedwczoraj, wracając z Rybnika, stwierdziłem 1.3 bara w przednim lewym kole - "napompiłem", ale za diabła nie wiem, czemu zeszło (kontroluję regularnie co dwa tygodnie)... jak się okaże, że jutro stoję na kapciu, to mogę mieć problem z dotarciem :(