Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

fajny blog tak btw.

 

po miesiącu bez Subaru stwierdzam że uzależnia...

 

tęsknisz za Legasiem ?

 

I wysłuchałem też, że chyba pada mi łożysko napędu klimy. Trzeszczy, szeleści itp. Sytuacja trochę poprawia się przy wyższych obrotach, ale ogólnie wydaje mi się, że nadchodzi kres.

 

hmm, u mnie przed wymiana po prostu gwizdało łożysko (rolki napinacza paska), wraz z obrotami się wzmagając, brzydki i stresujący dźwięk. Chwilę mi zajęło zanim doszedłem co to.

Aby być 100% pewnym możesz zdjąć pasek klimy (można bezinwazyjnie) i będziesz wiedział czy to to.

U mnie pasek był i tak do wymiany więc go wyciąłem i nastała cudowna cisza.

Po wymianie rolki (razem z łozyskiem) i paska cisza nadal.

 

żeby bylo ciekawiej, znajoma będąc gdzieś hen w IT na nartach w jakiejś wysokogórskiej wiosce miała kłopot z tym łozyskiem w swoim WRX. okazuje się że to jakaś uniwersalna prawie część.

Pan Italianin po wysłuchaniu i wydaniu diagnozy: "rumore, rumore" oddalił się w czeluście swojego mini magazynku i przyszedł z rzeczoną rolką/ łożyskiem.

nie trzeba było czekać na dżonkę herbacianą :)

Edytowane przez elias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, u mnie przed wymiana po prostu gwizdało łożysko (rolki napinacza paska), wraz z obrotami się wzmagając, brzydki i stresujący dźwięk. Chwilę mi zajęło zanim doszedłem co to. Aby być 100% pewnym możesz zdjąć pasek klimy (można bezinwazyjnie) i będziesz wiedział czy to to. U mnie pasek był i tak do wymiany więc go wyciąłem i nastała cudowna cisza. Po wymianie rolki (razem z łozyskiem) i paska jest super.

Jestem na 90% pewny, że hałasuje łożysko klimy. Ale sprawdzę tak jak mówisz. Ile kosztowały Cię rolka z łożyskiem i pasek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

po miesiącu bez Subaru stwierdzam że uzależnia...

 

tęsknisz za Legasiem ?

 

Nie (bo będę go widział często), trzeba było rozgraniczyć przyjemności od codzienności. Legaś ani komfortowy, ani sportowy to za bardzo nie był, ani tym jechać na drugi koniec Europy, ani bokami latać. Za jakiś czas uruchomię projekt "Samochód na zakupy";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztowały Cię rolka z łożyskiem i pasek ?

 

ceny aso: rolka jakies 140netto, pasek ok 80-85.

jednak to robilem razem z klockami u Michała RCS - rolka SKF i pasek chyba CONTI ( moge sprawdzic pod maska) jakies ok 150 razem o ile dobrze pamietam (nie mam pod reka rach).

 

tak tak, będę również sprawdzał gaśnicę i apteczki

no to zapraszamy ;)

Edytowane przez elias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chętnie na następny spot przyjechał ponagrywać te wasze cichutkie samochody, co? ;)

 

Nie będziesz jedyną Mazdą która przyjedzie,

 

Mazda siostra zacna. U mnie w rodzinie doskonale się uzupełniają Blue i 6 sportkombi. No i czekamy na Miate, żeby skompletować FF, AWD i FR :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do was koledzy. Mianowicie wiecie, że potrzebuje auto ekonomiczne do dojezdzania do roboty, a strasznie brakuje mi dzwieku przyjemnosci z jazdy wiec jednym slowem subaraka, zastanawiam sie nad GT'kiem i instalaca lpg do niego. Jestem strasznym przeciwnikiem lpg ale jak widac wyjscia nie mam:(:P Chcialem sie zapytac jak silnik turbo zyje z lpg?? jaka najlepiej instalacja do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniutek...Po grillu w sobotę- gdy już wiekszość z Was odjechała, przyjechał właściciel niebieskiego blob'a...Oczywiście niebieski na złotych z turbinką pod maską oraz osobiście zakładanym lpg...Kolega jest właścicielem zakładu montującego to ustrojstwo- troszkę z Nim rozmawiałem na ten temat...Konkretny człowiek i wiedzę widać ma...Mogę Tobie dac namiar jak coś....Mechanika serwis montaż itp...Skoro w Swoim turbo ma lpg, które sam zakładał i służy dobrze...To chyba jest ok :)

Edytowane przez WueM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniutek,

Turbo silniki są bardzo fajnie gazowalne. Warunki są dwa: montażysta, który wie co robi i poprawnie dobrane graty. Jeżeli oba warunki będą spełnione z przeciwnika staniesz się gorącym zwolennikiem, subarak będzie jeździł jak należy ;).

 

WueM,

Ten spóźnialski na spocie to ja B) .

Edytowane przez Paulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...