Skocz do zawartości

Forester 2008 / MY09


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 907
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba nie idę z duchem czasu, bo znowu muszę powiedzieć, że Subaru wypuściło kolejny brzydki samochód :(

 

niestety zgadzam się z Blue76 :( a niestety dlatego, że o ile środek nowej Imprezy, jak i teraz Forysia, jest moim zdaniem lepszy, tak bryła samochodu to porażka :( a łudziłem się, że Forestera pozostawią.....ech, komu to Panie przeszkadzało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK FAJNIE?????????

 

MAKS DO 180km/h????

 

MAKS OBROTOW DO 6500rpm????

 

Olleo Ty masz problemy z czytaniem ? Przecież pisaliśmy, że taki prędkościomierz jest charakterystyczny dla bazowej wersji japońskiej. Z resztą obecny Forester z silnikiem 2.0 w automacie ma V-maxa 190kmh/...no faktycznie meeega różnica. Chcesz to pokażę Ci zdjęcie zegarów z STi z prędkościomierzem wyskalowanym do 180 km/h.

6500rpm ? A poprzedni miał ile ? Jakie to ma znaczenie ?

 

Nie mówię, że nowy Forester jest cacy, ale wkurza mnie takie, za przeproszeniem, pieprzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mówię, że nowy Forester jest cacy,

No to nie krępuj się, tylko napisz jaki jest.

Jest "nie cacy"?

"Gorszy" jest niż poprzedni?

Ma jakieś wady w porównaniu z poprzednim?

Wiesz coś o tym..?

 

DLA MNIE, ten nowy Forester wygląda zdecydowanie lepiej niż jego poprzednik. Czy tak jest naprawdę, ocenię jak go zobaczę.

Z założenia nie lubię "terenówek" do jeżdżenia po asfalcie, ale jak już są klienci na taki pojazd, to niech chociaż jakoś wygląda. A w tego typu pojeździe, imitowanie Poloneza kombi nie stanowi zalety.

Tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że imitowanie wygladu Poloneza Kombi (Wartburga Kombi???) miało szerokie rzesze zwolenników co udowadnia ten wątek. Może wielu ludzi woli auto "piękne inaczej", może szuka czegoś dla "frików" a może chcą aby to auto odrożniało sie w tak nietypowy sposób od całej rzeszy podobnie wyglądających produktów. Dziś idąc ulicą usłyszałem znajome bulgotanie, dochodziło od jakiegoś auta, które mi niczego nie przypominało albo przypominało wszystko, co to,pomyślałem, podobne do czegoś jakby,takie "auto bez właściwości", ten znajomy dźwięk i eureka - to nowa Impreza. Czy z Forkiem będzie podobnie - się okaże, ale aż tak to chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zajrzałem do tego wątku i ….. nowy Forek podołaby mi się, gdyby nie ta sama zaraza, co i w Imprezie ramki założyła…. Ale ogólnie więcej niż OK.

 

 

A tak w ogóle to po co Forek ma dobrze wyglądać? Ma mieć większe możliwości terenowe niż inne SUVy i to ma być jego zaleta.

 

Sam poza asfaltem nie jeżdżę, więc mnie nie kręci, ale gdybym miał taką potrzebę, to bym sie nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może chcą aby to auto odrożniało sie w tak nietypowy sposób od całej rzeszy podobnie wyglądających produktów. .

MB!

No i tu, być może, tkwi cały problem mojego niezrozumienia dla dyskusji toczących się wokół nowej Imprezy i nowego Forka.

Subaru w całości (dla mnie), to była jakaś przewaga solidności, napędu, zawieszenia nad innymi markami. Że tak być nie musi, przekonałem się wraz z nowym rocznikiem OBK, bo (moim zdaniem) jego zawieszenie jest dokładnie takie samo jak innych aut z tego segmentu. I tego mi żal. Szkoda mi zawieszenia z MY '05. Żal mi, ale nie krzyczę "tragedia!", bo to nie jest tragedia, tylko (być może) upodabnianie charakterystyki zawieszenia do gustu większości klientów. Albo tylko mi się wydaje, że to zawieszenie jest tak bardzo różne od poprzedniego. Wszystko możliwe.

Naokoło natomiast słyszę wezwania do żałoby narodowej, solenne zapewnienia, że "tego nigdy nie kupię", że "zdrada i zaprzaństwo" itp. pierdoły na temat samochodów które nigdy "nie wyglądały", a ocenia się tylko wygląd nowych modeli.

 

Może więc jest tak, że dotychczasowi zwolennicy Subaru kupowali je ze względu na "wygląd inny niż wszystkie", a nie z powodu ich innych cech i dlatego taka frustracja nowymi modelami.

 

Jeżeli tak, to zawsze pozostaje RODIUS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje, że imitowanie wygladu Poloneza Kombi (Wartburga Kombi???) miało szerokie rzesze zwolenników co udowadnia ten wątek.

No ja generalnie szukalem najbrzydszego auta w dolnoslaskiem... i, sadzac po opiniach znajomych, udalo mi sie. Na szczescie objezdza 98% jezdzacych po tutejszych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc jest tak, że dotychczasowi zwolennicy Subaru kupowali je ze względu na "wygląd inny niż wszystkie", a nie z powodu ich innych cech i dlatego taka frustracja nowymi modelami.

 

Albo żeby nie szukać swojego samochodu wśród setki identycznych pod Tesco. A że jeździ przy okazji, to kolejny plus dodatni.

 

Z tym Rodiusem to przegiąłeś. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory, to jedynie to zdjecie nie budzi we mnie odruchow wymiotnych: http://www.netcarshow.com/subaru/2008-f ... per_14.htm

 

Wciaz utrzymuje, ze ma za male kolka, za duze przetloczenia na blotnikach (w tym brak idacego do samego konca na tylnym, jak w poprzednich forkach), jak do tych kolek i przeswitu, za duzy spadek maski, niepotrzebny skos dolnej krawedzi bocznych okien oraz obrzydliwy grill i bezplciowy tyl.

 

A czary goryczy dopelnia brak LSD z tylu =(

 

p.s. ze juz nie wspomne o ramkach

 

[ Dodano: Czw Gru 27, 2007 12:24 am ]

GDZIE REDUKTOR???!!?!?!?!?!?!?

 

Subaru-Forester_2008_1024x768_wallpaper_27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory, to jedynie to zdjecie nie budzi we mnie odruchow wymiotnych: http://www.netcarshow.com/subaru/2008-f ... per_14.htm
Mnie właśnie to zdjęcie wydaje się jednym z najbardziej kuriozalnych. Razi mnie maska zupełnie nieproporcjonalnie poprowadzona w stosunku do reszty nadwozia.

Całość jednak wydaje mi się strawna.

Dla kogoś kto był w stanie polubić wygląd poprzedniego Forestera ten nowy też powinien być do przyjęcia.

 

Wydaje się, że inaczej może być z zastosowaną techniką.

Jestem bardzo ciekaw jak daleko poszły oszczędności przy projektowaniu nowej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowy model jest nie do przyjecia :!: . Wkurza mnie że subaru , podobnie jak inne marki dąży do tego aby każdy model wygladał podobnie nie tylko do innych modeli marki (paskudny przód), ale co gorsze do samochodów danego segmentu innych producentów. I nie jest ważne czy obecny model jest ładny czy brzydki bo to kwestia gustu ale to że był jedyny w swoim rodzaju, a nowy model tego nie gwarantuje :evil: Czy przez to znajdzie więcej nabywców?, no nie wiem, gdyż na rynku jest wielu konkurentów równie dobrych ale tańszych a i w końcu może nie wystarczyć gadanie o super trakcji, silniku czy legendzie marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GDZIE REDUKTOR???!!?!?!?!?!?!?

 

może zamiast tradycyjnej wajchy zastąpił ją mały guziczek, chociaż wątpię bo impreza MY08 ma wajchę :roll:

 

- Oby to bylo zdjecie modelu turbo - rzekl Olleo zazywajac nastepna tabletke na uspokojenie z do polowy juz oproznionej fiolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja generalnie szukalem najbrzydszego auta w dolnoslaskiem... i, sadzac po opiniach znajomych, udalo mi sie. Na szczescie objezdza 98% jezdzacych po tutejszych drogach.
:mrgreen::mrgreen::mrgreen: to tak jak ja, może nie dosłownie szukałem najbrzydszego, ale :mrgreen::mrgreen::mrgreen: cos w tym jest co napisałeś,

ten nowy jest całkiem całkiem , poza paroma duperelkami do których mógłbym sie przyczepic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory, to jedynie to zdjecie nie budzi we mnie odruchow wymiotnych: http://www.netcarshow.com/subaru/2008-f ... per_14.htm
Mnie właśnie to zdjęcie wydaje się jednym z najbardziej kuriozalnych. Razi mnie maska zupełnie nieproporcjonalnie poprowadzona w stosunku do reszty nadwozia.

A jak bylo w dotychczasowych?

forekprofil2ad9.jpg

Ktory wam sie bardziej podoba?

 

Choc z drugiej strony, jak sie tak oglada te zdjecia, to na kazdym ma inne proporcje - raz jest rozciagniety wzdluz, raz wzwyz i ciezko powiedziec cos na 100%.

 

Oby nie byl tak rozciagniety, jak:

forester_limo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru w całości (dla mnie), to była jakaś przewaga solidności, napędu, zawieszenia nad innymi markami. Że tak być nie musi, przekonałem się wraz z nowym rocznikiem OBK, bo (moim zdaniem) jego zawieszenie jest dokładnie takie samo jak innych aut z tego segmentu. I tego mi żal. Szkoda mi zawieszenia z MY '05. Żal mi, ale nie krzyczę "tragedia!", bo to nie jest tragedia, tylko (być może) upodabnianie charakterystyki zawieszenia do gustu większości klientów. Albo tylko mi się wydaje, że to zawieszenie jest tak bardzo różne od poprzedniego. Wszystko możliwe.

Naokoło natomiast słyszę wezwania do żałoby narodowej, solenne zapewnienia, że "tego nigdy nie kupię", że "zdrada i zaprzaństwo" itp. pierdoły na temat samochodów które nigdy "nie wyglądały", a ocenia się tylko wygląd nowych modeli.

 

Może więc jest tak, że dotychczasowi zwolennicy Subaru kupowali je ze względu na "wygląd inny niż wszystkie", a nie z powodu ich innych cech i dlatego taka frustracja nowymi modelami.

 

 

Zgadzam się, że zbyt wczesnym jest ogłaszanie żałoby z powodu nowego Forestera. Po drugie, wolę aby to auto miało nieco inny wygląd i charakter niz inne - bardziej pop-owe własności użytkowe. To pierwsze "przeboleję" jakoś i pewnie zakupię nowy model nawet z radością, to drugie raczej by go skreślało. Prawdopogobnie tak samo mogło by być w przypadku nowej Imprezy w moim przypadku, wszyscy sie przeciez tu zachwycają własnościami tego auta a te ponoć nawet sie poprawiły - no to chyba dobrze. A wygląd choć taki bez właściwości to inna rzecz, nie dla wyglądu się to chyba kupuje he he, przecież prawdziwy twardziel ma to w tak zwanej popularnie dupie :twisted:

Subaru głównie ludzie cenią jednak za połączenie cech które wymieniłeś z dość specyficznym wyglądem, charakterystycznym i nieco nietypowym. Może to i dyskusyjne jest, taka estetyka. Niszowy produkt przestaje w pewnym sensie być niszowym- ot co, trudno, nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, trzeba dostrzegać pozytywy. Mi ten nowey Forek na niektórych zdjęciach się podoba, na innych wcale, rozrzut tych wizualizacji jest aż zabawny. Ciekaw jestem na żywo. Przykład nowej czy starej Tribeki, które na zdjęciach wyglądały tragicznie a na żywca są całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory, to jedynie to zdjecie nie budzi we mnie odruchow wymiotnych: http://www.netcarshow.com/subaru/2008-f ... per_14.htm
Mnie właśnie to zdjęcie wydaje się jednym z najbardziej kuriozalnych. Razi mnie maska zupełnie nieproporcjonalnie poprowadzona w stosunku do reszty nadwozia.

A jak bylo w dotychczasowych?

Obrazek

Ktory wam sie bardziej podoba?

Mi porównując te 2 zdjęcia, bardziej podoba się stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak bylo w dotychczasowych?

 

Ktory wam sie bardziej podoba?

 

Choc z drugiej strony, jak sie tak oglada te zdjecia, to na kazdym ma inne proporcje - raz jest rozciagniety wzdluz, raz wzwyz i ciezko powiedziec cos na 100%.

 

to fakt że co fotka to inaczej w proporcjach wyglada, ale naty dwóch profilach to wygląda ten nowy na grzeczniejszy choc ryj ma równie bezczelnie wysuniety co "stary" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...