Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam zamontowany w swoim s-Turbo wydech ProDrive, ale nie brzmi on jeszcze tak jak bym chciał i zastanawiam się nad wyjęciem środkowej rury wraz z katalizatorem.

Pytanie czy po takiej operacji konieczne jest robienie mapy i czy nie przyczepią się do głośniejszego wydechu na przeglądzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry,czy ten spoiler jest z forestera sg?

 

Zgadza się. Trzeba było dopasować i podkleić gdzienie gdzie dwie warstwy gąbki. Od spodu jest spora szczelina niewidoczna przyzamknietej klapie ;)

 

Panowie, mam zamontowany w swoim s-Turbo wydech ProDrive, ale nie brzmi on jeszcze tak jak bym chciał i zastanawiam się nad wyjęciem środkowej rury wraz z katalizatorem.

Pytanie czy po takiej operacji konieczne jest robienie mapy i czy nie przyczepią się do głośniejszego wydechu na przeglądzie ?

Jeżeli masz jedną sondę to możesz wszystko wywalić i żadny remap potrzebny nie jest. Jeżeli masz dwie sondy to możesz wszystko wywalić oprócz kata. Sprawdzone w praktyce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko.

Jak uszczelniany jest centerpajp od strony downpajpa.

Stożek -kielich bez zadnych uszczelnien czy na pierscieniu drucianym?

CP 3" siada bez problemu na seryjny DP?

Jest zredukowany przy koncu na mniejsze fi.

Edytowane przez Świstak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest coś takiego:

 

http://www.subarak.com.pl/uklad-wydechowy-subaru/406-pierscie-uszczelniajacy-wydechu-do-subaru-25-cala-.html

 

U mnie  DP cobba bez problemu łącze z CP 2,5 cala i 3 cale.  nie powiedziałbym ze jest taki jednorazowy bo w ciągu roku zmieniałem wydechy kilka razy i pierścień wciąż ten sam. Nie ma uszkodzen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

czesc!

szybkie pytanie: jutro wymie nia tlumik koncowy (dedykowany) i przy okazji chce zalozyc nowa uszczelke na laczeniu i dac nowe sruby (gdyby stare sie urwaly) i potrzebuje info co za uszczelka - wymiar i gdzie kupic, np. czy jakis zamiennik w zwyklym motoryzacyjnym dobiore? Wiem wiem.... trzeba zmienic srednice lub odrysowac szablon zeby dobrac, ale tlumik juz lezy u mechanika kilka dni.

Prosze o pilna odpowiedz!

dzieki z gory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarniety :-) subaru gra pieknie  :yahoo:

podeszla jakas oryginalna uszczelka 2,55' od jakiegos dostawczaka Nissana  :biglol:

jak podalem gosciowi ze sklepu srednice zeby szukal uszczelki 2,5 cala to zrobil niezla mine  :rolleyes:   :huh:   :biglol:

 

P.S. sluchajcie potrzebuje jakis nr lub rozpiski na gumy wieszkaow tlumika, mianowicie interesuje mnie ta duza guma srodkowego tlumika

 

ktos.... cos....

Edytowane przez Artur Wróbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ogarniety :-) subaru gra pieknie  :yahoo:

podeszla jakas oryginalna uszczelka 2,55' od jakiegos dostawczaka Nissana  :biglol:

jak podalem gosciowi ze sklepu srednice zeby szukal uszczelki 2,5 cala to zrobil niezla mine  :rolleyes:   :huh:   :biglol:

 

P.S. sluchajcie potrzebuje jakis nr lub rozpiski na gumy wieszkaow tlumika, mianowicie interesuje mnie ta duza guma srodkowego tlumika

 

ktos.... cos....

Jaki wydech zalozyles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich w tym Nowym Roku

 

W końcu i mnie udało się dołączyć do zacnego grona użytkowników Forka :) pod domem stanął S-turbo z '99 roku z podtlenkiem GAZotu sekwencyjnym i przebiegiem sporym, bo 280kkm. Jak tylko uda się troszkę doprowadzić do pełnej sprawności (hamulce tył, któraś gałeczka i jakieś drobnostki wizualne) to jest plan na założenie przelotu, bo jednak troszkę za cicho jest, a nawet zdecydowanie za cicho i w środku i na zewnątrz, a zwłaszcza na zewnątrz.

 

Poprzedniemu właścicielowi padło turbo i na obecną chwilę siedzi TD04L na seryjnej mapie, więc i tak czeka mnie mapowanie, ale przed tym wszystkie graty (Blow Off i wydech cały) chciałbym mieć już pozakładane. Znalezienie takiego wydechu, który pokazałby możliwości wokalne tego silnika widzę, że jest problematyczne i stąd moje pytanie, czy idzie dopasować od innego modelu? gdzieś mi się obiło o uszy, że z imprezy z podobnych lat pasuje... Z góry dzięki za pomoc :) pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Drodzy koledzy i koleżanki co polecicie do sturbo jako tłumik końcowy mam dp2,5 cala center seria i co dac ma koniec aby było ok do codziennej jazdy powiedzmy delikatnie do 3   4 tys a powyzej głośniej cos nie bardzo męczącego a dającego fajny przyjemny bulgocik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę czasu minęło, coraz więcej forków sh na ulicach... może ma już ktoś sprawdzony zestaw back boxów do XT SH? Miałem ultery do diesla i szału nie było :)

Mamy coś dostępnego na rodzimym rynku poza wspomnianym ulterem i Invidia zza wielkiej wody oraz Hi tech Australia?

A może olać wszystko i poprosić el-tec o wystruganie solidnych back boxów?

Pozdrawiam, Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, Panowie... Magnex jest wersją budżetową? Bo mnie już trochę ręce opadają.

https://www.youtube.com/watch?v=DWVdLVQ_wbY

 

Da się toto "przygłośnić"? Powoli zastanawiam się nad kolejną zmianą BB, gdyż ten (na filmie lekkie dodawanie gazu przeż żoneczkę) brzmi cichutko. Niby uciążliwy nie jest, przy schodzeniu z obrotów brzmi całkiem całkiem, ale bulgot to nie jest. Przecież go nie rozetnę i nie wybebeszę.

Przyznam szczerze, że bardziej podoba mi się dźwięk meine Z750 na Arrow'ie, a tak być nie powinno!

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...