Skocz do zawartości

parowanie przedniej szyby w Foresterze


_Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Wykluczyłeś uszkodzenie mechanizmu przełączania obiegu zwen./wewn.?

Nie masz "bagna" pod dywanikiem kierowcy albo pasażera?

Wykluczyłeś rozszczelnienie nagrzewnicy?

Masz szyberdach? - Jeśli tak, to czy odpływy wody są drożne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bagna brak, szyberdachu nie mam.

Najprawdopodobniej uszkodzony jest mechanizm obiegu wewnętrznego - nie śmierdzi w aucie jak przejeżdżam przez dym/spaliny inny syf , (dodam, że bez znaczenia jest czy obieg jest włączony czy nie - kompletnie nic nie czuć w kabinie) Kontrolka obiegu włącza sie i wyłącza, jednak nie słychać (i nie czuć) żadnej reakcji. Zapachów z zewnątrz brak.

Co może być uszkodzone i jak sie do tego zabrać?

Edytowane przez ambero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2017 o 21:42, ambero napisał:

Co może być uszkodzone i jak sie do tego zabrać?

Przecież już sobie odpowiedziałeś. Wszystkie objawy wskazują, że

Dnia 25.04.2017 o 21:42, ambero napisał:

Najprawdopodobniej uszkodzony jest mechanizm obiegu wewnętrznego

Nie wiem, jak w forku, ale pewnie musisz zdemontować schowek i dobrać się do silniczka klapki obiegu zamkniętego i go naprawić albo kupić nowy/używany. I będzie po problemie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bakiem zapachów może być neutralnie gdy ma nowy filtr kabinowy z aktywnym węglem = też ładnie pochłania zapach - przynajmniej gdy nowy

lub

gdy ktoś nie wyjmie go z foliowego opakowania '''':D

Ale, że filtr jest obok reszty zamieszania to w jednym posunięciu ogarnia oba podpunkty.

Edytowane przez 4444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2017 o 21:42, ambero napisał:

Bagna brak, szyberdachu nie mam.

Najprawdopodobniej uszkodzony jest mechanizm obiegu wewnętrznego - nie śmierdzi w aucie jak przejeżdżam przez dym/spaliny inny syf , (dodam, że bez znaczenia jest czy obieg jest włączony czy nie - kompletnie nic nie czuć w kabinie) Kontrolka obiegu włącza sie i wyłącza, jednak nie słychać (i nie czuć) żadnej reakcji. Zapachów z zewnątrz brak.

Co może być uszkodzone i jak sie do tego zabrać?

 

Cześć kolego. Też miałem kiedyś problem parowania szyb, który mnie strasznie irytował. Co prawda w aucie innej marki ale dokładnie taki jak u Ciebie. Winowajcą okazał się tak jak podpowiadają koledzy obieg wewnętrzny. Siłownik elektryczny do sterowania klapki na kanale wentylacyjnym się zepsuł i pomimo zmian nastawień na kokpicie system działał cały czas tak jakby był ustawiony na zamknięty obieg wewnętrzny. Dlatego parował strasznie wewnątrz, szczególnie gdy było wilgotno na zewnątrz lub gdy do auta wsiadało więcej osób.

Jak chcesz sprawdzić czy to obieg wewnętrzny to w czasie jazdy uchyl delikatnie 2 szyby i poczekaj trochę. Jeżeli parowanie będzie ustępować to może być to problem obiegu wewnętrznego w aucie. Niestety nie wiem jak to jest skonstruowane w forku ale na pewno jest jakaś klapa, która mogła się zaciąć (siłownik elektryczny bądź prowadnica mechaniczna). 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Żeby zakończyć temat - problemem okazał się podejrzewany obieg wewnętrzny. Działał na stałe - tak jak pisałem nie było słychać żadnych dźwięków z wewnątrz konsoli po jego włączeniu. Rozbebeszyłem co się dało pod schowkiem i problem tkwi w silniczku klapy zamykającej/otwierającej dopływ powietrza z zewnątrz. Dziwna sprawa - po jego rozebraniu, przeczyszczeniu i sprawdzeniu - działa tylko zamykając dopływ z zewnątrz - w drugą stronę (otwieranie) - nie chce. Póki co ustawiłem klapę na dopływ powietrza z zewnątrz i odłączyłem wtyczkę. Teraz zacznę od wymiany silniczka. Życzliwym dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Godzinę temu, Marcin Zio napisał:

Koledzy miał ktoś podobny problem

Nie, nigdy nikomu nie parowały szyby i na pewno nie ma nic na ten temat na The Forum.

BTW połączyłam z już istniejącym wątkiem. Podobnych jest co najmniej kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...