Skocz do zawartości

WĘDKARSTWO


kebabudaniela

Rekomendowane odpowiedzi

 

W dniu 24.04.2018 o 13:46, Ayu napisał:

Piękna sztuka. Gdzie złowiona?

Szczupak z Mazur majówka 2017

W dniu 24.04.2018 o 13:53, ferdek napisał:

Ja zdecydowanie  czekam na jętke;)

Kto doświadczył ten rozumie...

Fajne pstrągi - gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam12 napisał:

Ładnie wybarwiony. :)

Ja już nie mogę się doczekać początku czerwca i wyjazdu do Szwecji. Jak co roku :)

 

Właśnie kończę pakowanie sprzętu na wyprawę do Szwecji i Norwegii na szczupaki, okonie i inne drapieżniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do wątku i ja...

Mam akurat to szczęście, ze siedzę sobie przez kilka miesięcy w roku w Szwecji, a wiec w zasadzie lowie tylko tam. Do wody mam jakieś 150m i dostęp do środka pływającego, a na rybach jestem praktycznie codziennie lub max co drugi dzień. Z racji ze to SE to oczywiście metoda jest spinning/casting, a ryby to głównie szczupak, okoń i sandacz, chociaż trafia się tez jaz, czy kleń. 

Generalnie ryb jest w bród i jak wiadomo najwiecej szczupaków, choć tu dużo zależy od pogody i sezonu bo np w 2017 miałem sezon okoniowy z zyciowka 48cm, a szczupaków przez 3 miesiące wyciągnąłem zaledwie kilkanascie ale tak czy siak jeżeli przez te kilka miesięcy nie „wyjada” przynajmniej 3 sztuki +1m to sezon jest słaby...

Postaram się wrzucić jakieś fotki do wątku jak tylko je odgrzebie, a tymczasem „połamania kija” wszystkim wędkujacym.

Edytowane przez PatLove
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2018 o 21:04, PatLove napisał:

Dołączam do wątku i ja...

Mam akurat to szczęście, ze siedzę sobie przez kilka miesięcy w roku w Szwecji, a wiec w zasadzie lowie tylko tam. Do wody mam jakieś 150m i dostęp do środka pływającego, a na rybach jestem praktycznie codziennie lub max co drugi dzień. Z racji ze to SE to oczywiście metoda jest spinning/casting, a ryby to głównie szczupak, okoń i sandacz, chociaż trafia się tez jaz, czy kleń. 

Generalnie ryb jest w bród i jak wiadomo najwiecej szczupaków, choć tu dużo zależy od pogody i sezonu bo np w 2017 miałem sezon okoniowy z zyciowka 48cm, a szczupaków przez 3 miesiące wyciągnąłem zaledwie kilkanascie ale tak czy siak jeżeli przez te kilka miesięcy nie „wyjada” przynajmniej 3 sztuki +1m to sezon jest słaby...

Postaram się wrzucić jakieś fotki do wątku jak tylko je odgrzebie, a tymczasem „połamania kija” wszystkim wędkujacym.

 

No toś przywalił .... żyć nie umierać normalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Sebastian32 napisał:

Z racji ze to SE to oczywiście metoda jest spinning/casting

 

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze wyniki daje głęboki 10-12m troling.  Na płytszych wodach dobrych do spiningu ciężko trafić dużego zarówno szczupaka jak i sandacza. No ale wszystko może zależeć od wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolling, zgadza się ale ja stosuje ta metodę raczej „przy okazji” opływania swoich miejscówek.

W kwestii dużych szczupakow, to absulutnie się nie zgodze, właśnie największe sztuki zawsze miałem na trzcinowiskach i wyplyceniach takich do 3-4m, natomiast duży sandacz to owszem, siedzi zazwyczaj na głębokościach ca 10m.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2018 o 07:12, Adam12 napisał:

 

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze wyniki daje głęboki 10-12m troling.  Na płytszych wodach dobrych do spiningu ciężko trafić dużego zarówno szczupaka jak i sandacza. No ale wszystko może zależeć od wody. 

 

W dniu 30.04.2018 o 09:09, PatLove napisał:

Trolling, zgadza się ale ja stosuje ta metodę raczej „przy okazji” opływania swoich miejscówek.

W kwestii dużych szczupakow, to absulutnie się nie zgodze, właśnie największe sztuki zawsze miałem na trzcinowiskach i wyplyceniach takich do 3-4m, natomiast duży sandacz to owszem, siedzi zazwyczaj na głębokościach ca 10m.

 

 

Ja Was pogodzę.

Na jeziorach linowo-karasiowo-szczupakowych poniżej głębokości X zależnej od natlenienia wody nie dzieje się nic. X zmienia sie sezonowo w zależnosci od temp i przykładowo zakwitu glonów. Na jeziorach sielawowych, czy zbiornikach zaporowych najlepsze sztuki są tam, gdzie żer, więc trolling w starym korycie, czy na głęboczku ma sens. Sielawowe bardzo trudne, bo wiecznie nazarte są...

 

Sezon otwarty. dwa zebate 53 i 67cm. Większego zabrałem, upieczony z masełkiem. W żołądku płoć ca.20-25cm miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon szczupakowy otwarty 1 i 2 maja na Mazurach.

Zbiornik szczupakowo-linowy na 50ha max h=2,5m.

Ilościowo ok - po 20 rybach już przestałem liczyć. Jakościowo bez szału - meter nie wyjechał. Lampa - żar z nieba i flauta - bezwietrznie (pogoda boleniowa) więc szczupaki żerowały krótko - tuż po świcie i przed zachodem słońca. Ryby z takich zbiorników, zanim wyjdzie zielsko, nie lubią prześwietlonej wody...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Mi pofarcilo się na początku sezonu, 50cm  i 60cm szczupaki za jednym razem, a potem kilka wyjść nad wodę i same małe okonki. 

Teraz szukałem brzany na Wiśle nieopodal góry Kalwarii ale bezskutecznie :(. 

Może w końcu uda się wybrać na Mazury bo w tym roku jeszcze nie byłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Wisła poniżej Krakowa. Woda podniesiona z metr, czysta. Przygotowane dwa zestawy: boleniowy i sumowy. Na wedkę na grubego zwierza  o masie wyrzutowej 50-150gr z zylka 28 delikatne branie na rippera w kolorze motor oil i stalowym przyponem. Bardzo miekkie branie . Początkowo myslalem ze zaczep ale nagle zaczep plynie, wedka wygieta, dokrecam co raz bardziej hamulec bo nie chcialem zeby ryba poszla z nurtem ale po okolo 15 sekundach wypiela sie. Ba 99% duzy sum. Potem na Hermesa 5 boleni. Piekne branie na zalanej wyspie na srodku rzeki , wedka w pałąk , szybka ucieczka ryby w dol rzeki i spinka. Nie wiem co to bylo. Sum lub brzana ale na szynko prowadzonego woblera pod powietzchnia? Mise duzy bolen albo cos za grzbiet. No coz najwieksze zostaja w wodzie.

C4C5ACF2-3831-4D4E-A4FD-77D4F790D83F.jpeg

5D6CDB04-1B5B-4AE1-BEFF-E15408F24C29.jpeg

FE8C21D5-5A30-4EDB-B7C4-3DD2C289F35E.jpeg

Edytowane przez Sebastian32
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja malo wedkuje

za to ojciec przez pierwsze kilka dni juz oblowil sporo kanalow wokol rotterdamu

na rozkladzie ma kilka jazi i karpie (te ryby po zlowieniu sie wypuszcza)

na spining bardzo ladne kilogramowe klenie, ciekawe ze dla tubylcow to to samo co plotka, nawet nazwa taka sama, wymawia sie 'forn'

najwiekszy sukces to 3kilowy szczupak, ten zostal przez nas pozarty ;)

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smacznego,  ja to mam teorie że te catch  relase  to trochę mało potrzebne,  oczywiście na jakiś zbiornikach  z olbrzymią  presją,  może i to ma sens.  Ale na takich wodach i tak się okazuje że jest ryba tyle że nie skora  do brań.  

 

Ja cały czas szukam brzany i nie spoczne póki jej nie znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MateuszWwa napisał:

Smacznego,  ja to mam teorie że te catch  relase  to trochę mało potrzebne,  oczywiście na jakiś zbiornikach  z olbrzymią  presją,  może i to ma sens.  Ale na takich wodach i tak się okazuje że jest ryba tyle że nie skora  do brań.  

 

Ja cały czas szukam brzany i nie spoczne póki jej nie znajdę :)

 

Dość regularnie łowię brzany na Pilicy w okolicach Białobrzegów. Teraz bardzo wysoki poziom wody, więc trzeba poczekać z tydzień. Jak nie bierze brzana, to przestawiam sie na bolenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...