Skocz do zawartości

Wibracje podczas jazdy OBK 2011


vespa

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna zagwozdka. Po wyminie opon (z wyważeniem itd.) nadal mam wibracje podczas jazdy . Dzieje się to przy rozpędzaniu w okolicach 35-50 km/k i potem tez sie gdzie niegdzie pojawiają. To nie jest tak że kierownice wyrywa, lub sa drgania. Prawie nic nie przenosi sie na kierownice. Odczucie jest takie jakby pod kierowcą , cos na środku w auto się telepało, wchodziło w rezonans, dygotało. To nie są silne wibracje. Wrażenie może jakby nie bylo coś skręcone? Ale wszytsko jest na swoim miejscu. Miał ktoś podobnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w Hondzie Civic miałem takie silne wibracje przy 120km/h że się mało auto nie rozpadło ;)

Winne były przeguby wewnętrzne na półosiach. Przeguby nie są drogie, ok 90zł sztuka, cała półoś ok. 400zł, a wymiana nie jest trudna, można nawet samemu, nie potrzeba nawet kanału czy podnośnika, trzeba niestety się nieco uwalić smarem z przegubów przy tej robocie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 85% to przegub/y wewnętrzne przednich półosi. Mała szansa, że powodem są luźne krzyżaki wału. A półosie polecam kupić z diesla,używki w bdb stanie są za grosze do wyrwania. Dodatkowo te z diesla majà większy/mocniejszy  przegub zewnętrzny. I nie daj się namówić na aftermarketowe przeguby bo się do niczego nie nadają, podobnie jak półosie. SKF niestety nie robił półosi do tego modelu. 

 

Edytowane przez Yanas
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, to moze byc dobry trop z tymi przegubami, bo CZASEM na skręconych kołach odzywa sie też chrobotanie , ale na tym mozna jeszcze jezdzić, jeżeli nie ma takiego wnerwiającego dygotania jak u mnie - o ile dobrze łącze objawy. W starym Foresterze na takim trykotaniu mogłem jedzic i jezdzic ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2024 o 09:54, vespa napisał(a):

no tak, dzięki Panowie za podpowiedzi. Felgi sa ok. wiec pewnie to. Duzy to koszt regeneracji/naprawy tak mniej więcej?

U EF dałem za komplet chyba z półosiami 5000pl. Sensownych zamienników nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półosie z diesla kupisz po 150-200 zł sztuka. Regeneracja wału 1000-1300zł. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2024 o 11:38, vespa napisał(a):

Po wyminie opon (z wyważeniem itd.) nadal mam wibracje

Najpierw napisz ,czy felgi te same . Potem będziemy  grzebać dalej.

I wstrzymaj się  z wymianami gratów.

 

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wibrowania kilkukrotnie wywazonych kol juz przerabialem. Okazalo sie ze rdza ze starych tarcz hamulcowych wprasowala sie w powierzchnie styku felgi aluminiowej. Po wyczyszczeniu wibracje znikly. No ale wibrowalo pomiedzy 120 a 140 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2024 o 11:38, vespa napisał(a):

Po wyminie opon (z wyważeniem itd.) nadal mam wibracje

wynika,że było źle wcześniej.

Auto na podnośnik 2 kolumnowy i symulacja jazdy. Możesz delikatnie lewą nogą przyhamowywać , potem ręcznym ,żeby obciążyć napęd i słuchać od dołu.

Nieraz niedbałe zdejmowanie i zakładanie kół powoduje  ,że potem drga.

Dlatego wolę nieraz zrobić sam .A co można spieprzyć przy tym?  Można napchać brudu między tarczę ,a piastę - widziałem, jak kołami zaczepiają o tarczę lub osłonę -dlatego trzeba umieć nawet to -kupa mechesów nie potrafi tego, .A  mocowanie tarcz jest różne w autach.

Edytowane przez respect
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem sporo pułapek. Dzięki. Z braku czasu jeszcze nic przy tym nie robiłem, ale w między czasie ustaliłem, że na pewno mam lewy przedni przegub do wymiany. Na mocno skręconych kołach chrobocze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...