Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Aga napisał(a):

Kurczę, mam trochę deski z merbau w piwnicy, może się nada ;)

 

Ta babcina u mnie ma rzemieślniczo dorobione rozkładane nogi (co ja tu piszę?!) ale jest jeszcze jedna deska do prasowania, u mojej mamy. Bez rozkładanych nóg :upside-down-face_1f643-small: . Tą drugą po prostu się kładzie tam gdzie trzeba i się na niej... prasuje przecież bo co innego można robić na desce do prasowania?! :facepalm: lepiej pójdę już spać bo pomyślałem o tej desce z merbau z piwnicy że trzeba by ją najpierw, na wymiar...

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Aga napisał(a):

Ma ktoś takie coś do prasowania?

 

image.jpeg

 

Oj @Aga, przyznaj się, Ty chyba jednak dostałaś tę podwyżkę od Tuska skoro szalejesz z takimi wynalazkami :P

 

Ta "konstrukcja" jakoś nie wygląda mi na stabilną i solidną - obojętnie czy deska jest pionowo czy poziomo, obawiam, że może się szybko rozchybotać  i rozlecieć ... 

Ja szukałbym generatora pary niezintegrowanego z deską i patrzyłbym głownie na wydajność. 

 

My od kilku lat używamy Generatora PHILIPS PerfectCare Elite Silence i spełnia oczekiwania.

Tu przykład jednego z tej serii:  

Zgapiłem pomysł/ten model od mojej kuzynki, jej egzemplarz wytrzymał niecały rok (i nie uznali jej reklamacji :facepalm:), nam jakoś służy chyba z piąty rok ? więc z tą jakością bywa różnie. 

 

Jeśli chodzi o deskę, wcześniej mieliśmy jakiś zbajerowany model firmy Leifheit - rozleciało się to badziewie po max 2 latach -   z tym mitem jakości Made in Germany ja zawsze miałem ubaw :biglol:

Dzisiaj mamy najzwyklejszą deskę z Ikei, o dziwo też działa i jest lepsza od wcześniejszej, bo wytrzymała o wiele dłużej ;) 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
11 minut temu, Blixten napisał(a):

Co sądzicie o Samsungu ? 

Piekarnik zdechl (jedna z 3 grzalek) 2miesiace po gwarancji. 

Wszystko to samo, jak chcesz trwałe to Miele ale tanio nie bedzie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jumpman napisał(a):

jak chcesz trwałe to Miele ale tanio nie bedzie.

Słyszałem opinie, że Miele to już nie to Miele co kiedyś i osobiście, skoro ... 

 

8 minut temu, Jumpman napisał(a):

Wszystko to samo

... to jednak kupię dwa razy tańsze niż jeden droższy - może te dwa w sumie pociągną dłużej niż jeden ? 

 

Obecny piekarnik mieliśmy bez prowadnic (przeoczyłem to przy zakupie)  i to jest kryterium wyboru numer jeden tym razem ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Blixten napisał(a):

Kolejny Bosch padł, tym razem piekarnik :facepalm:, i nie jest to wcale "sehr gut", bo kolejną kasę trzeba wydaći i nie wiem też już co kupić ... 

Co sądzicie o Samsungu ? 

To mnie uszczęśliwiłeś, ja jestem na etapie wymiany padających sprzętów AGD na Boscha właśnie :D
 

Samsunga mam piekarnik i lodówkę. Lodówka 12 lat, piekarnik cztery lata, bez żadnych zarzutów. Oba urządzenia śmigają bezawaryjnie.

Mam też telewizor Samsunga i telefony Samsunga, również nie narzekam, nic się nigdy nie zepsuło.

 

Znam natomiast ludzi, którzy klną na Samsunga równo. Obawiam się niestety, że wiele zależy od egzemplarza, na jaki się trafi...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam dualcook od Samsunga i nie zamienię na nic innego. Rewelacyjna opcja jak się robi dwie różne rzeczy w piekarniku na raz. Ustawiasz inny typ pieczenia, temperaturę, czas, itd i temat z głowy. Bardzo duża oszczędność czasu, no i prądu ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, skwaro napisał(a):

Jam mam dualcook od Samsunga i nie zamienię na nic innego. Rewelacyjna opcja jak się robi dwie różne rzeczy w piekarniku na raz. Ustawiasz inny typ pieczenia, temperaturę, czas, itd i temat z głowy. Bardzo duża oszczędność czasu, no i prądu ;)

Wszystko prawda, potwierdzam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jumpman napisał(a):

Tak tak, wlasnie taki mi sie zje...psuł :) Poza tym jest spoko !

1.  Za dużo używałeś.

2. Używałeś niezgodnie z instrukcją obsługi.

3. Masz w domu zły prąd.

4. Na pewno dzieci się bawiły, a to nie jest zabawka.

5. Siła wyższa.

 

Wylosuj coś sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, skwaro napisał(a):

Rewelacyjna opcja jak się robi dwie różne rzeczy w piekarniku na raz

Całe życie pieczemy osobno/jedno po drugim i nagle mamy się przestawić piec dwie rzeczy na raz ? ;) 

A to mnie zaciekawiłeś ... nie wiem czy zdążę się jeszcze nauczyć ;) 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Blixten napisał(a):

Całe życie pieczemy osobno/jedno po drugim i nagle mamy na raz ? ;) 

A to mnie zaciekawiłeś ... 

 

Serio to super opcja. Do tego jedno masz np. z termoobiegiem, a drugie z opcją grill. Mega patent. Do tego żona, która specjalizuje się w pieczeniu ciast, mówi że piekarnik to był strzał w dziesiątkę. Poniżej próbki jej wypieków:

 

20240420_123642.jpg

20230903_214425.jpg

Edytowane przez skwaro
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał(a):

w pieczeniu ciast, mówi że piekarnik to był strzał w dziesiątkę

Mam ten sam piekarnik i w życiu nie widziałem takich wypieków, zaczynam podejrzewać, że to nie kwestia piekarnika... :mrgreen:

  • Haha 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jumpman napisał(a):

Mam ten sam piekarnik i w życiu nie widziałem takich wypieków, zaczynam podejrzewać, że to nie kwestia piekarnika... :mrgreen:

Trzeba operatora piekarnika wymienić na lepszy model :P

  • Haha 1
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Jumpman napisał(a):

Mam ten sam piekarnik i w życiu nie widziałem takich wypieków, zaczynam podejrzewać, że to nie kwestia piekarnika... :mrgreen:

Żona mówi że to piekarnik :) Ale wiesz jak to jest z kobietami :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od 22 lat ten sam, z Piaseczna go zabrałam. Stare dobre AEG. 

 

A propos, w zeszłym tygodniu zgasiłam pożar w piekarniku, ale nie u siebie. Zapalił się papier do pieczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Blixten napisał(a):

Mi też - gdzie kupowałaś ? :biglol:

 

40 minut temu, Aga napisał(a):

nie u siebie

 

:P

 

Papier został zakupiony w krakowskiej biedrze, podejrzewam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blixten napisał(a):

Kolejny Bosch padł, tym razem piekarnik 

Ja mam kuchnie Boscha (piekarnik + płyta wspólne sterowanie) od 16 lat i zepsuć się nie chce.

Ale to był wtedy jakiś wysoki model, bo piekarnik nie ma odchylanych drzwi tylko wysuwane jak cargo. Super sprawa, to co upieczona wysuwasz, nie trzeba rąk do środka pchać.

O takie coś.

cargo.png

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poradźcie jaką zmywarkę kupić.

Moj Hotpoint ariston juz mnie wk...ł śmiertelnie, znów szlak trafił pompę myjącą, trzecia w ciągu 8 lat.

Wymagania:

do zabudowy, 60 i pełny panel w zabudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arq napisał(a):

Poradźcie jaką zmywarkę kupić.

Moj Hotpoint ariston juz mnie wk...ł śmiertelnie, znów szlak trafił pompę myjącą, trzecia w ciągu 8 lat.

Wymagania:

do zabudowy, 60 i pełny panel w zabudowie.

Nie Mastercook i nie Beko, to z moich doświadczeń. Obecnie mam Boscha, ale dopiero pół roku, także jeszcze nic jej nie dolega ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Arq napisał(a):

Poradźcie jaką zmywarkę kupić.

Moj Hotpoint ariston juz mnie wk...ł śmiertelnie, znów szlak trafił pompę myjącą, trzecia w ciągu 8 lat.

Wymagania:

do zabudowy, 60 i pełny panel w zabudowie.


Miele

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...