Skocz do zawartości

Porady AGD


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zakupem tego ustrojstwa ze znajomymi piliśmy żywca mocny gaz , która jako  jedyna spełniała nasze wymagania nasycenia bąbelkami. Jak znajomy kupili tego soda (też kupowali żywca mocny gaz) i pochwalili się nim na imprezie to psikali tylko dwa razy bo szkoda im było tego gazu :o:facepalm: zamiast 5 razy jak to instrukcja dopuszcza. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego my trzymamy 3 butelki z woda bez gazu w lodówce,  a jak chcemy się napić wody lub dodać do drinka to gazujemy zimną wodę chwile przed spożyciem. Prawa fizyki się kłaniają,  im zimniejsza woda tym więcej nasyci się co2 . Najlepiej do takiej wody wrzucić przed gazowaniem 2 kostki lodu.

Edytowane przez Henryk82
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jaca68 napisał(a):

Półśrodek. Trzeba zainwestować w baterię GROHE blue home. ;)

Polecam, mój brat sobie założył bo z kranu mają wodę bez szału i piją tylko gazowaną. My pijemy tylko niegazowaną i w kranie dobra, więc nam wystarcza dystrybutor w lodówce i zwykły filtr wpięty w doprowadzenie wody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Jaca68 napisał(a):

Półśrodek. Trzeba zainwestować w baterię GROHE blue home. ;)

To wolał bym połowę wartości tego grohe przeznaczyć na montaż podwójnej odwróconej osmozy na przyłączu na cały dom  niż tylko taki zestaw na baterie kuchenną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Henryk82 napisał(a):

To wolał bym połowę wartości tego grohe przeznaczyć na montaż podwójnej odwróconej osmozy na przyłączu na cały dom  niż tylko taki zestaw na baterie kuchenną. 

Fitr odwróconej osmozy to część tego zestawu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pumex1 napisał(a):

Zacząłem się zastanawiać nad zakupem SodaStream. Ktoś może używa? Jakie wrażenia z użytkowania? 

Waham się czy model Duo czy Art?

niedawno pisałem o tym.

Ja jakoś w listopadzie zakupiłem. Wybrałem Duo, jednak jakoś przyjemniej mi się nalewa ze szklanej butelki. A jak chce do tych 0,5 l to przelewam. Jakbym faktycznie miał potrzebę częściej używania butelek 0,5 l to pewnie wybrałbym Art.

 

Stwierdzam że nie wiem czemu tyle zwlekałem z zakupem. Też miałem obawę co do smaku, ale pierwsze dni uzywałem przegotowanej wody i prawdę mówiąc nie zauważyłem żeby smakowała gorzej niż kupowana w wklepie. Po kilku dniach zakupiłem filtr Brita Flow i również dla mnie strzał w 10. Mieści chyba z 5 l przefiltrowanej wody, wiec nawet jakby mieć potrzebę w którmkim czasie robić więcej butelek to spokojnie wystarczy. Nalewanie też wygodne, bo podstawiasz pod kranik i nie ma obaw że się rozleje.

 

Naboje na niecały miesiąc mi starczają, bo teraz jadę na 3, a użytkuję cos od połowy listopada. Dziennie zazwyczaj gazuję między 2-4 butelek.

Nabój dokupiłem dodatkowy, więc jak się skończy to w pośpiechu nie muszę jechać wymieniać, tylko przy okazji. Można też kupić zestaw do samodzielnego napełniania, ale mi się nie chce bawić.

 

Syropy też fajne, choć np Pepsi dla mnie średnie, cola jak dla mnie lepiej wypada, ale liderem u mnie jest różowy grapefruit.

 

Na święta kupiłem rodzicom taki sam zestaw i mam wrażenie że też bardzo im pasuje. Miałem obawę że nie będą robić, ale chyba przestawili się zupełnie ze sklepowej. Wiec nawet starsi ludzie  jak Ty Pumex są w stanie ogarnąć:P:D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Henryk82 napisał(a):

Przed zakupem tego ustrojstwa ze znajomymi piliśmy żywca mocny gaz

wcześniej też piłem praktycznie tylko Żywca mocny gaz.

 

1 godzinę temu, Aga napisał(a):

Ja mam taki dokładnie, ale chyba już niedostępny. Sodastream Power.81lJgiDe1tL.jpg

 

 

 

ogólnie są 2 standardy ten co Ty masz i wielu innych producentów jest z nim kompatybilna i ten nowy z różowymi butlami, gdzie montaż jest dziecinnie prosty, bo nic nie musisz wkręcać, tylko stawiasz butle, dźwignia w dół i podłączone.

 

Ja przed zakupem przymierzałem się do Aarke Carbonator 3, bo wygląda dużo ciekawiej, jednak jest to metalowe, ale właśnie uznałem, że wolę mieć prostszy montaż, zważywszy że w tym Aarke trzeba cały saturator podnieść i od spodu wkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Henryk82 napisał(a):

8L ma około 80 cm wysokości z tym ochronnym na zawór kołpakiem.

akurat jestem świeżo po zakupie tej dużej butli i adaptera do samodzielnego napełniania i koszty takie:

Butla 8L z syfonem  nowa z CO2  260zł brutto

Adapter polskiej produkcji 179 zł Brutto

Napełnianie tej butli 8L to koszt około 70-80 zł 

Gaz z tej dużej butli wystarczy spokojnie na 10 naładowań małej różowej lub niebieskiej butli z sodastream 

 

 

image.thumb.png.b5ca773be100f50da044c58da885b76d.png

 

Nie widzę sensu wydawania 520zł i trzymania tego w domu, a  następnie jeżdżenia i nabijania dla oszczędności 200zł po roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Daroot napisał(a):

 

Nie widzę sensu wydawania 520zł i trzymania tego w domu, a  następnie jeżdżenia i nabijania dla oszczędności 200zł po roku.

 

Oszczędność będzie już po 6 miesiącach a nie roku bo

wymiana naboju w marketach 40 zł można taniej bo za około 25 zł u kogoś nabić , ale to muszę jechać 35 km  na drugi koniec  miasta Łodzi, a do najbliższego marketu też nie wiele mniej bo 16 km.

nabój starcza na 2 tygodnie  to po 6 miesiącach jest już  12 napełnień  daje 480 zł + paliwo bo auto na wodę nie jeździ.

Dodatkowym plusem jest to że jak skończą się bąbelki w niedziele lub wieczorem w tygodniu to idę do piwnicy i uzupełniam od ręki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Daroot napisał(a):

Prawdę mówiąc nie przekonałeś mnie, poza tym butla starcza na 3 miesiące  z czego tak średnio co drugi dzień używana. Nadal wolę mieć zapas w szafce małego naboju. 

Dla kogoś  kto se popija to faktycznie nieoplacalne, u mnie tygodniowo szły  2 do 3 zgrzewek  żywca mocny  gaz 1,75 L i nam się  opłaci ten zestaw do samodzielnego napełniania 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę się jako zadowolony użytkownik Soda Stream.

Mamy ponad dwa lata i od kiedy namierzyłem lokalny punkt legalizacji gaśnic co czyni też usługi napełnia naboi Soda Stream za 20zł to wogóle jest super.

Mam trzy naboje które nam starczają na ok 2-3mce, potem za 60zł napełniam je ponownie i znów spokój na jakiś czas.

 

Lecimy na kranówce bo mamy dobrą wodę.

 

 

 

 

Edytowane przez dirkdiggler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art zamówiony. Poszukałem - i faktycznie są punkty, które za 20 PLN ładują nabój. Co akurat przypomina mi dawne czasy przerabiania zapalniczek jednorazowych. Montaż zaworków i ładowanie ;) dawne czasy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Teraz, Szürkebarát napisał(a):

Ojej a ja dzisiaj rano żelazkiem prasowałem koszulę na "desce", na której jeszcze moja babcia prasowała...

To chyba jest drewniana ;)

 

Moja vileda sypie rdzą :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szürkebarát napisał(a):

No... deska chyba z założenia jest drewniana, chyba że to "deska barlinecka" :biglol: .

 

Babcina "deska" została zmodyfikowana jedynie o marketowe pokrycie.

Kurczę, mam trochę deski z merbau w piwnicy, może się nada ;)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...