Skocz do zawartości

Kupno subaryny i wloty powietrza


Lisu235

Rekomendowane odpowiedzi

Hej rozmyślam nad kupnem Subaru Imprezy 1.5r na moje pierwsze auto. Zastanawiam się tylko dlaczego poszczególne modele maja wlot powietrza w masce a niektóre nie? Czym się to różni bądź jak osiągnąć taki efekt bo strasznie mi sie to podoba. Myślałem tez nad zamontowaniem filtra stożkowego i wylotu 2.5” dla lepszego dźwięku czy to dobry pomysł? Może macie jakieś porady i sugestie dla laika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

te z wlotem to takie z Intercoolerem pod maską ( silnik z turbo ):) 

7 godzin temu, Lisu235 napisał(a):

Czym się to różni bądź jak osiągnąć taki efekt bo strasznie mi sie to podoba

Jak osiągnąć? Kupić Subaru z turbo 2.0t lub 2,5t

7 godzin temu, Lisu235 napisał(a):

Hej rozmyślam nad kupnem Subaru Imprezy 1.5r na moje pierwsze auto

 

7 godzin temu, Lisu235 napisał(a):

Myślałem tez nad zamontowaniem filtra stożkowego i wylotu 2.5” dla lepszego dźwięku czy to dobry pomysł? Może macie jakieś porady i sugestie dla laika.

Pomysł kiepski a jeszcze gorszy to montowanie maski z wlotem do imprezy z wolnossącym silnikiem 1,5. Nie idź tą drogą - to tak jak przyklejanie znaczków m3 do e36 z silnikiem 1,6 :) 

Impreza z silnikiem 1,5i to dość powolny samochód i tuningowanie go w jakikolwiek sposób to strata kasy- wydasz worek pieniędzy a efekt będzie żaden. 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lisu235 napisał(a):

Hej rozmyślam nad kupnem Subaru Imprezy 1.5r na moje pierwsze auto. Zastanawiam się tylko dlaczego poszczególne modele maja wlot powietrza w masce a niektóre nie? Czym się to różni bądź jak osiągnąć taki efekt bo strasznie mi sie to podoba. Myślałem tez nad zamontowaniem filtra stożkowego i wylotu 2.5” dla lepszego dźwięku czy to dobry pomysł? Może macie jakieś porady i sugestie dla laika.


Tak jak poprzednicy napisali, wlot jest w samochodach z turbo. Nie kupuj 1.5. Większe wrażenia z jazdy będziesz miał jak kupisz Fiata Seicento 900. 
1.5 będzie palić tyle co 2.0, a dynamiki totalnie zero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lisu235 napisał(a):

A jak kupię 2.0 to stozek czy wydech 2,5” ma sens? Chciałbym podkręcić dźwięk tego silnika.

Jeśli chcesz ssaka to już lepiej wrzucić kolektor różnoodległościowy, wtedy osiągniesz bulgot
Wydech 2,5" to seryjnie jest w turbo (przynajmniej w Forku STurbo)

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lisu235 napisał(a):

A jak kupię 2.0 to stozek czy wydech 2,5” ma sens? Chciałbym podkręcić dźwięk tego silnika.

Stożek odpuść, nic nie da. Kolektor zmień i końcówkę wydechu, osiągniesz bulgot a pomoże Ci w tym Szczepanek. No i zanim kupisz subaru sprawdź rdze na podwoziu, progach i na kielichach. Podnieś kanapę, włóż rękę w tylne nadkola i ponaciskaj blachę czy palce do środka nie wpadają... kurnik kup od forestera bo kosztuje 250 zł a do imprezy wołają od 5oo do 800... tylko musisz wyciąć dziurę w masce lub zmienić maskę od wrxa. 

Edytowane przez makos89
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pan Dziedzic napisał(a):

Włożyć SBD i będzie szatan za mniejsze piniondze na CPN'ie.

 

Na tym forum nie polecamy takich szatańskich rozwiązań. Wszyscy wiedzą, że SBD dysponuje taką mocą iż korzystanie z niej prowadzi do autodestrukcji silnika. :OO:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2023 o 10:08, makos89 napisał(a):

Kup 2.0 wolnossący. 160km. Odpuść sobię 1.5...

 

W dniu 13.05.2023 o 11:40, Pan Dziedzic napisał(a):

Kup 2,5 turbo, odpuść sobie 2,0.

 

W dniu 14.05.2023 o 03:07, Orear napisał(a):

 

Odpuść 2,5 turbo. Kup 3.0 H6 w Legacy. :biglol:

 

W dniu 14.05.2023 o 07:41, dirkdiggler napisał(a):

Albo Tribeke 3,6

 

W dniu 14.05.2023 o 10:15, aflinta napisał(a):

I załóż turbo ;)

 

W dniu 14.05.2023 o 10:33, Karas napisał(a):

i jeszcze  kompersor żeby zbierał się od samego dołu i podlenek azotu - będzie szatanB)

 

W dniu 14.05.2023 o 11:20, Pan Dziedzic napisał(a):

Włożyć SBD i będzie szatan za mniejsze piniondze na CPN'ie.

 

kup Skodę:mrgreen:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...