Skocz do zawartości

Subaru a pentagram


Pavulion

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem. Wymieniałem dzisiaj olej w dyferencjale z uwagi na przebieg. Okazało się, że ktoś już to robił więc się ucieszyłem. Ale podczas wymiany zauważyłem pentagram!!! Wiecie o co chodzi??? Czy to jakiś przypadek, czy spotkaliście się z umieszczeniem gwiazdki w innych miejscach Waszych Subarynek??

2023-01-30 19.16.15.jpg

2023-01-30 19.16.26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

13 godzin temu, Pavulion napisał(a):

Okazało się, że ktoś już to robił więc się ucieszyłem. Ale podczas wymiany zauważyłem pentagram!!! Wiecie o co chodzi??? Czy to jakiś przypadek, czy spotkaliście się z umieszczeniem gwiazdki w innych miejscach Waszych Subarynek??

 

 

Kilka informacji. 

1) To nie jest pentagram, tylko normalna gwiazda. Pentagram jest w kole i ma odwróconą gwiazdę i ma mieścić w sobie głowę kozła - szatana, przeciwnika bożego. Gdzie dwa ramiona górne gwiazdy to rogi, dwa ramiona boczne gwiazdy to uszy, dolne ramię gwiazdy to broda. 
2) Subaru nie od dziś nazywa się Plejadami. Gwiazdozbiór Plejad (sióstr) składa się z 7 gwiazd, gdzie jedna z nich jest niewidoczna. Niektórzy mówią, że to jest siódma gwiazda gwiazdozbioru, sześć pozostałych jest na znaczku. 
3) Oznaczenie dyfra LSD.
4) Oznaczenie producenta dyfra, że jest to część składowa Subaru. 
5) Historia dalekiego wschodu mówiła o wojownikach (nie pamiętam jak się nazywał ich wódz), którzy odnosili wiele zwycięstw w bitwach. Po którejś z tych bitew ten przywódca wykonał gwiazdę na napierśniku... w kolejnej walce został zabity. 
6) Słyszałem też, że jest to symbol wschodzącej gwiazdy, czyli czegoś dobrego, nowego, dającego radość. 
7) W Internetach znajdziesz też informację, że dawno dawno temu, jak ktoś namalował symbol gwiazdy, oznaczało to przejęcie kontroli nad czymś, ujarzmieniem tego. 

Ot chyba tyle. :)

Edytowane przez thomson0073
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, skwaro napisał(a):

Symbolem szatana jest odwrócony pentagram, czyli żeby było dobrze to musisz pomiotać nim jak szatan, żeby wydachować :D

 

 

O, taki: 

 

 

 

koziołek.JPG

 

 

Sorry, @koziolek ;)

Edytowane przez piotruś
  • Haha 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...