Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2023


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciętny kibic rajdowy w Polsce jest całkiem dobrze zorientowany kto z kim gdzie i co. Przypadkowych kibiców ze w zględu na niszowość tego sportu w tym kraju jest wg mnie bardzo mało.

No ale to MOJE zdanie i JA się z nim zgadzam :mrgreen:

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Jumpman napisał(a):

Przeciętny kibic rajdowy

To w sumie ciekawe kim jest. Czy mieszkańcem Świdnicy czy Walimia idącym raz do roku na odcinek czy może jak to u Colina ostatnio słyszałem i bardzo mi się spodobało "professional rally fan".

 

Ja tam na odcinkach takie głupoty słyszę, że głowa mała. Ale był rajd w okolicy, ktoś na niego przyszedł, zrobił frekwencję na OS-ie, lepiej to wygląda dla sponsorów, więc brawo on. I JA uważam, że to jest przeciętny kibic rajdowy, nie tylko w Polsce.

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, przymar napisał(a):

Czy mieszkańcem Świdnicy czy Walimia idącym raz do roku na odcinek

I to jest właśnie kibic który nie odróżni S2000, R5 od WRC póki mu ktoś palcem nie pokaże, 300 od 400 koni itd.

Drugi, ten o którym ja pisze, odróżni, ale jednocześnie wyczuje smród jak rok temu. Oczywiście zależy z jakiego "obozu" jest. Znajdzie się i taki który powie ,że ładnie pachniało fiołkami :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KK: "My nie startujemy autami WRC, tak jak kiedyś startowali."

https://rallypl.com/rajdy/kajetanowicz-to-juz-nie-bedzie-barborka/

 

Tymczasem ten sam Kajetan Kajetanowicz:

2017: Fiesta WRC

2018: Fiesta WRC

2019: Fiesta WRC 

W latach kiedy WuRCem nie jechał nikt inny...w 2000 roku bylo 7 aut WRC.

:mrgreen:

Edytowane przez Jumpman
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem zadowolony nawet z jednego WRCa, jak została zabrana impreza rangi Mistrzostw Świata z Polski, to był dzień w którym mogłem zobaczyć na żywo takie auto w akcji.

Obecnie nie planuje wyjazdu na Barbórkę, a myślę już o wyjeździe na Rajd Polski. 

Jak dla mnie Barbórka traci na wartości, to było dobre zakończenie sezonu z poluzowaniem regulaminu, obecne zaostrzenie uważam, że wpłynie negatywnie na ten Rajd = mniej kibiców.

 79097984_2528660867183845_89882091642159

Edytowane przez ManoLEE
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś serwis Rally.pl walnął mega klickbaita ;) i przypomniał wszystkim jak to wygladało w 2015 , od mniej wiecej 7.40 to jest jakaś masakra 

 

  • Super! 3
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos Barbary to te afery i powody do narzekania to trzeba chcieć znaleźć, zamiast się cieszyć sympatyczną imprezą.

Lubię sobie pooglądać Barbórkę, ze 2 razy nawet startowałem i wszystko mi jedno czy jadą wurce, plastiki czy zwykle R5.
Ważne że można się spotkać na "odcinkach" w sezonie ogórkowym i coś razem poprzeżywać. Te płacze i jazdy w intertetach, w tym na Forum, w sumie też są zabawne i już się cieszę że się znowu zaczynają.
Rajd o nic a ciśnienie się podnosi.




  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał(a):

A dziś serwis Rally.pl walnął mega klickbaita ;) i przypomniał wszystkim jak to wygladało w 2015 , od mniej wiecej 7.40 to jest jakaś masakra 

 

Oh, jakby to była zapowiedź, ale niestety to tylko nostalgia.

Taki talent, a teraz to nawet nie wiadomo gdzie, z kim i o co  się ściga.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adi napisał(a):

a teraz to nawet nie wiadomo gdzie, z kim i o co  się ściga.....

właśnie w niedziele zdobył MŚ w WEC LMP2, wiem wiem, też bym chciał rajdy :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem na stronie PZM jest ankieta dotyczącą wyposazenia bezpieczeństwa samochodów startujących w amatorkach.
Ma to posłużyć do ulepszenia przepisów regulujacych poruszanie się aut sportowych po drogach publicznych, których wstepny projekt z ministerstwa był delikatnie mówiąc fatalny.

Pytania mocno szczegółowe, ale chyba trzeba wypełniać, zeby potem nie narzekać że przepisy złe.

https://pzm.pl/news/2023/rajdy/ankieta-dot-samochodow-bioracych-udzial-w-amatorskich-imprezach-samochodowych?page=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, carfit napisał(a):

A dziś serwis Rally.pl walnął mega klickbaita ;) i przypomniał wszystkim jak to wygladało w 2015 , od mniej wiecej 7.40 to jest jakaś masakra 

 

 

Robert miał ciekawa technikę na asfalcie trochę jak Senna robi taki szybki ruch kierownica tuż przed wejściem w zakręt tak jak by badal przyczepność,pewnie dlatego byl tak piorunująco szybki na asfaltach.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2023 o 20:29, carfit napisał(a):

A dziś serwis Rally.pl walnął mega klickbaita ;) i przypomniał wszystkim jak to wygladało w 2015 , od mniej wiecej 7.40 to jest jakaś masakra 

 

 

straszne to jest. Kosmita, cholernie pechowy kosmita :( Niewiarygodnie ogarniał i nadal ogarnia ale ten największy splendor przeszedł u koło nosa. Cholernie to niesprawiedliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bosman napisał(a):

Szkoda tylko że rajd już o nic

 

W F1 masz już o nic, od niemal połowy sezonu. Matematycznie może później, ale logicznie już się zgadza.

Tu też możemy mieć emocje walki o drugie i z rywalizacji na pojedynczej, bardzo ciekawej rundzie.

 

Ciekawe, czy Kale bez presji, dowiezie Toyotę, w jej domu, z kompletem punktów. Wg mnie najbardziej realny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_20231114-085240_Facebook.thumb.jpg.0054db1260d5814a2a60de8325fb7111.jpg

 

Co myślicie? Przecież to musi być Solberg z Monster. Innego wyjścia nie widzę tym bardziej ze robi zapoznanie a rajdu nie jedzie. Bo i pytanie kto drugi bo w Hyundaiu ciasno sie zrobiło a na dzielone auto Lappi / Suninen nie wierzę bo to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bosman napisał(a):

Szkoda tylko że rajd już o nic

Jak to o nic ? ;) teraz zmiana klimatu na koniec sezonu i wg. tictoka walczą nasi w czelendzer :biglol:. A tu im psikusa zrobił Mickelsen :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...