Skocz do zawartości

Składane lusterka w XV Crosstrek


chudy87

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Aż dziwne że brak odpowiedzi. 

Dobry warsztat z elektrykiem ogarnie bez problemu. 

Może moduł z ASO kupisz to i samemu dasz radę. 

 

Szczerze mówiąc to mamy to w Alfie Romeo i nie wiem czy mi to robi, ale znam osoby które to lubią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mechanik napisał(a):

Aż dziwne że brak odpowiedzi. 

Dobry warsztat z elektrykiem ogarnie bez problemu. 

Może moduł z ASO kupisz to i samemu dasz radę. 

 

Szczerze mówiąc to mamy to w Alfie Romeo i nie wiem czy mi to robi, ale znam osoby które to lubią. 

A to można tylko moduł dołożyć do tych lusterek? Bo niektórzy fachowcy chcieli wymieniać całe lusterka bo niby nie można modułu dołożyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chudy87 napisał(a):

A to można tylko moduł dołożyć do tych lusterek? Bo niektórzy fachowcy chcieli wymieniać całe lusterka bo niby nie można modułu dołożyć 

Jak składają się przyciskiem po stronie kierowcy, to można dokupić moduł. Nawet na jakimś wielkim chińskim portalu bywają gotowe do podłączenia. Nie wiem ile warte są jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chudy87 napisał(a):

Pewnie dobry elektryk ogarnąłby temat wstawienia nowego przycisku do składania lusterek oraz silniczków i modułu

Jeżeli nie masz elektrycznie składanych lusterek, Twój mod wymaga dużo więcej zachodu. 

Modyfikacja lusterek i wyposażenie ich w silniczki nie ma sensu, raczej wymiana na kompletne lusterka z elektryką. Jednak w takim przypadku uważam robotę za niewartą tej kasy i zachodu. 

Ale wiadomo, to sprawa indywidualna i do zrobienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Karas napisał(a):

wcale bym się nie zdziwił jakby okazało się że wiązka elektryczna od składanych lusterek jest i wystarczy dokupić lusterka od xv lub imprezy z silniczkami i boczek drzwi z przyciskiem. 

Pytanie czy warta skórka wyprawki. Mam elektrycznie składane lusterka, korzystam sporadycznie a o automacie do zamykania ich nawet nie myślałem :) Ale oczywiście każdy ma inne potrzeby i wymagania jak i próg kosztów, której jest gotów ponieść za dane udogodnienie. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 11:13, Szürkebarát napisał(a):

Subaru SEECFL3000 Automatyczne składanie lusterek zew. | subaru.eparts.pl może sobie zafunduję, na otarcie łez. Żeby tak jeszcze miały oświetlenie przestrzeni przy drzwiach, jak miał zastępczy Opel...

W US, jako akcesorium są same wkłady, samościemniające się z oświetleniem przestrzeni przy drzwiach. $180 za komplet. Pytanie czy EU i US mają takie same lusterka i wiązki do lusterek.

W moim OBK to była szybka wymiana. Numer części US J201SFL301.

https://parts.colonialsubaruct.com/p/Subaru_2019_Crosstrek-20L-CVT-Limited-wEyeSight/Auto-Dimming-Exterior-Mirror-with-Approach-Light/73276981/J201SFL301.html

Edytowane przez Kowalesik
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 16:37, Derek napisał(a):

A tak z ciekawości o ile cm zmniejszy się szerokość całkowita po złożeniu lusterek?

Czy się złożą elektrycznie czy ręcznie tyle samo wyjdzie. Ogólnie aż się dziwię sobie, że lubię gadżety, a ten właśnie nie robi na mnie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem to u siebie w Foresterze. Wymieniłem lusterka, dołożyłem przycisk składania i fragment wiązki miedzi przyciskiem a progami. Miedzy progiem a lusterkiem instalacja istniała. W przylądku gdy nie masz przycisku najrozsądniejszą opcją jest wymiana lusterek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, radix99 napisał(a):

Po tej Twojej przygodzie, to on już chyba nie jest w 100% oryginalny.

 

Choć po naprawie w ASO i na OEM częściach to masz sporo racji :upside-down-face_1f643-small: i dlatego stał się jeszcze bardziej dośmiertny :upside-down-face_1f643-small: .

PS. Uderzony został dokładnie w miejscu gdzie stał na zdjęciu profilowym  i choć wygląda tak samo to już nie jest tym samym Szarym Mnichem :upside-down-face_1f643-small: .

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Batik napisał(a):

Ale co ten moduł miałby robić? 

A czego dotyczy wątek?

Mam jeszcze pytanie do ogółu. Moduł działa w ten sposób, że przesyła impuls do lusterek po otwarciu lub zamknięciu samochodu. Moje pytanie brzmi. Czy jeżeli lusterka są złożone podczas zamykania samochodu to rozłożą się one po otrzymaniu impulsu? Czy jest to bardziej złożony mechanizm i moduł potrafi rozpoznać rodzaj impulsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...