Skocz do zawartości

Składane lusterka w XV Crosstrek


chudy87

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie ma impulsów. Przycisk składania lusterek jest bistabilny - wciśnięty to lusterka się składają, zwolniony to się rozkładają. Moduł powinien więc mieć emulator tego przycisku w postaci np. przekaźnika bistabilnego oraz dostarczać zasilanie potrzebne do złożenia lusterek (normalnie jest odcinane ze stacyjką). Całość sterowna jest zapewne z czujnika zamknięcia (blokady) drzwi kierowcy. Moduły od chińczyka miały jeszcze domykanie szyb, nie wiem jak oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dine napisał(a):

A czego dotyczy wątek?

Mam jeszcze pytanie do ogółu. Moduł działa w ten sposób, że przesyła impuls do lusterek po otwarciu lub zamknięciu samochodu. Moje pytanie brzmi. Czy jeżeli lusterka są złożone podczas zamykania samochodu to rozłożą się one po otrzymaniu impulsu? Czy jest to bardziej złożony mechanizm i moduł potrafi rozpoznać rodzaj impulsu?

 
Wątek jest o elektrycznym składaniu lusterek, nie tylko o składaniu lusterek po zamknięciu. 
 

Odnośnie modułu- lusterka nie otworzą się, ponieważ przycisk składania lusterek będzie wysyłał sygnał zamknięcia (fizycznie będzie wciśnięty). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Hej,

 

Podłącze się pod temat. Mam xv i widzę że po "ręcznym" złożeniu lusterek, jak włącze zapłon automatycznie one się rozkładają. Nie znalazłem opcji żeby włączyć automatyczne składanie lusterek. Podejrzewam że jest to dodatkowa opcja. W jaki sposób można aktywować taką funkcję? Czy jest to możliwe tylko w ASO ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Hej,
 
Podłącze się pod temat. Mam xv i widzę że po "ręcznym" złożeniu lusterek, jak włącze zapłon automatycznie one się rozkładają. Nie znalazłem opcji żeby włączyć automatyczne składanie lusterek. Podejrzewam że jest to dodatkowa opcja. W jaki sposób można aktywować taką funkcję? Czy jest to możliwe tylko w ASO ?
Pozdrawiam 
Pisząc ręczne masz na myśli wciśnięcie przycisku do składania

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.02.2024 o 12:42, Bycinex napisał(a):

Pisząc ręczne masz na myśli wciśnięcie przycisku do składania emoji848.pngemoji848.pngemoji848.png

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
 

 

Generalnie to wynikało to z niewiedzy że mam taki przycisk do składania lusterek.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...