Skocz do zawartości

Jaki youngtimer? Wątek nostalgiczno-inwestycyjny


Adi

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, skwaro napisał:

najnowszy Cayman GT4 RS podobno pozamiatał kompletnie 911

Byłem na Ułężu ze 3 tyg. temu na zlocie Klubu Porsche i taki był, rzeczywiście zamiatał konkretnie :bowdown:

Na fotce tylko jego dupsko ;)

 

Screenshot_20220526-115946_Gallery.jpg

Edytowane przez Dottoree
.
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Ludzie od Porsche mówią żeby nie wsiadać do starszych niż 996 bo rozczarują prowadzeniem, a najwięcej frajdy daje Boxter i Cayman. Szczególnie najnowszy Cayman GT4 RS podobno pozamiatał kompletnie 911.

A w to akurat nie mam żadnego problemu żeby wierzyć bo i Boxer i Cayman maja silniki centralnie i dzięki temu zdecydowanie lepsze prowadzenie. Nawet samo Porsche stosuje różne tricki ze sztucznie pogorszyć osiągi czy prowadzenie jak na przykład bardzo długie przełożenia skrzyni w Cayman GTS 4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciek323 napisał:

IMHO samochody osiągnęły już szczyt cenowy. Jest teraz dobry czas na wyprzedanie tego co kupiło się kiedyś taniej.

W tej chwili jest dosłownie ostatni dzwonek na 996 i 997. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fajna jazda 911 chyba zaczyna się od 997 (nie mówię tu o turbo czy wersjach specjalnych).

996 jakoś mnie nie przekonało ani jazda, ani wnętrze, ani oczywiście "jajka sadzone".

 

Raz też miałem przyjemność 930 turbo. Ależ to dziwne. 4 dłuuuugaśne biegi, wielki turbo lag. Nawet zabawne na suchej prostej jak dostaje tego turbo kopa, ale poza tym to strach się bać.

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dottoree napisał:

Byłem na Ułężu ze 3 tyg. temu na zlocie Klubu Porsche i taki był, rzeczywiście zamiatał konkretnie :bowdown:

Na fotce tylko jego dupsko ;)

 

Screenshot_20220526-115946_Gallery.jpg

Ale i tak wolałbym to GT3 RS :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, skwaro napisał:

Z pierwszego linku - moje typy:

1) Maserati (miekna mi nogi przy każdym produkcie tej marki. Zdecydowanie mniej ostentacyjne od Ferrari...dyskretny urok burżuazji)

2) Mini Cooper - nie moja bajka, ale ciekawa opcja przy niskim budżecie.

3) Cayman - brać i jeździć...nie sprzedawać! :thumbup:

4) Renault 4 - dla hipisów/hipsterów ciekawa opcja jako coś ekstrawaganckiego na co dzień...ale czy fajne do użytku na co dzień, czy cena rzeczywiście wzrośnie (?)

5) Clio Williams :wub:

6) VW Camper - każdy jest świetną inwestycją, nie chodzi tylko o finansowy aspekt ;)

 

Pozostałe są albo absurdalnie drogie, albo nazbyt ekscentryczne, albo ja sie nie znam :OO:

 

W drugim linku oczywiście RX-7, choć ja raczej szedłbym w te nowsze (z teg samego względu co Porsche) - wersja Spirit R od czasu kiiedy przykuła moja uwagę do dnia dzisiejszego juz zdrożała 5 krotnie co najmniej. (to samo NSX, czy GT-R'y)

Volvo - "cegła" zawsze będzie miałą sentymentalnych/ślepo zakochanych zwolenników ...mnie też się podoba.

Suzuki Samurai/Jimny zdecydowanie klasyk już teraz.

 

Na koniec dodałbym od siebie

1) Nissan Sunny/Pulsar GTiR

2) Honda Civic Type R (EK9)

3) Nissan Pulsar VZR N1 (bardzo mała liczba egzemplarzy)

w przeciągu ostatnich 15 lat juz nieźle wzrosła ich wartość, ale szczerze to nie wydaje mi się aby rosła dalej, a przynajmniej nie tak szybko jak w ostatnich latach.

Edytowane przez Neutrino33
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od 2024, może maksymalnie od 2026 wejdą u nas poważne podatki na zarejestrowane samochody, powiązane z mocą i emisją spalin, także wielkich wzrostów cen na stare paliwożerne mocne pojazdy nie wróżę. :)

Raczej będzie większa wyprzedaż, może na prawdę bogaci mający jakieś unikalne 911  będą mogli sobie pozwolić na podatek rzędu 3000-5000 euro, ale rzesza tych którzy myślą że interes życia zrobią na zwykłym e34, e39 czy e38 szybko będzie musiała zweryfikować swoje podejście, jak im przysolą 2-3 tysiace euro rocznie, albo lepiej.

Pojazdy pojadą na Ukrainę albo do Afryki, a tam mało kto doceni stan MINT albo oryginalny M-pakiet. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek323 trzeba będzie rejestrować jako pojazd historyczny. Co w PL może nie być wcale trudne. Ale najłatwiej będzie z krótkimi seriami modeli ogólnie unikatowych.

 

Tak czy siak 25 lat musi mieć. Ale 996 już się łapie :) Przykładowo powstała 996 40th Anniversary. Raczej w takie modele trzeba celować.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, subleo napisał:

@maciek323 trzeba będzie rejestrować jako pojazd historyczny. Co w PL może nie być wcale trudne. Ale najłatwiej będzie z krótkimi seriami modeli ogólnie unikatowych.

 

Obecnie jest to łatwe, ale czy rządzący czegoś nie utrudnią? jak zobaczą że miliony euro które mogliby zarobić z podatków nagle przeciekają im przez palce?

W sumie nie trudno wyobrazić sobie całe polskie wsie jeżdzące BMW Audi i passatami TDi na żółtych blachach. Polak przeciez potrafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maciek323 napisał:

Obecnie jest to łatwe, ale czy rządzący czegoś nie utrudnią? jak zobaczą że miliony euro które mogliby zarobić z podatków nagle przeciekają im przez palce?

W sumie nie trudno wyobrazić sobie całe polskie wsie jeżdzące BMW Audi i passatami TDi na żółtych blachach. Polak przeciez potrafi :)

 

...czyli czas zrobić papiery rzeczoznawcy, a potem się zobaczy:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 11:57, Dottoree napisał:

rzeczywiście zamiatał konkretnie :bowdown:

Na fotce tylko jego dupsko ;)

To dupsko „zwykłego” GT4, więc RS pozamiatałby konkretniej ;) 

RS jest raczej nie do kupienia przez szarego człowieka. W warszawskim salonie jest podobno kilkunastu chętnych na jedno auto, w USA ADM sięgają nawet 100 tys. $. 
Jak ktoś by wyrwał w cenie katalogowej, to miałby niezły natychmiastowy zwrot z inwestycji ;) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...