Skocz do zawartości

Apple Watch i inne smartwatche, aplikacje treningowe i nie tylko.


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma, czasami mam porównanie z stricte sportowymi zegarkami, szczególnie na nartach.

 

Nie wiem czy źle używa, ale wygląda jakby urządzenie było "szczególnej troski". Choć nie jest to najnowszy model.

 

Dla mnie zegarek sportowy musi być możliwe prosty i intuicyjny w obsłudze np. gdy jadę rowerem to mam mieć możliwość prostego sterowania zegarkiem, także w zimie, gdy jadę w rękawiczkach i pada śnieg etc. Ma być też niezawodny i wytrzymały (także w kontekście baterii). 

 

Z drugiej strony trzeba przyznać, że Mac-i z M1-ką robią robotę. Obliczeniowo rewelacja.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem jakiś czas srebrnego Galaxy Watch 46 mm - głównie po to żeby za każdym razem nie wyciągać z kieszeni telefonu by zobaczyć kto napisał maila, sms, kto dzwoni, zajrzeć do kalendarza. Typem sportowca niestety nie jestem, więc te wszystkie funkcje były dla mnie średnio użyteczne. Zdrzaźniło mnie, że naturalny obrót nadgarstkiem ruch nie zawsze aktywował wyświetlacz i musiałem wręcz pomachać ręką, żeby dowiedzieć się która godzina. :facepalm:

Wróciłem więc do mojego prawie 40-letniego analoga, a Samsung leży w szufladzie i .... chętnie bym go sprzedał. 

 

 

Edytowane przez Blixten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem póki co zachwycony, właśnie jak wyżej piszecie dwa popołudnia na rowerze i wszystko wiem kto dzwonił, kto pisał, jadąc samochodem yanosik daje powiadomienia.

wczoraj wyszedłem z nim pierwszy raz na rower i po przejechaniu kilku metrów pojawił się komunikat że zacząłem uprawiać sport (apka trening) i sam zdefiniował go ze to jazda rowerem.

Jedynie co nie wiem jeszcze o co chodzi co ileś czasu coś tam zaczyna gadać coś a propos tej aktywności i nie wiem jak to wyłączyć, bo kiedyś będę jechał np z kebabem i zacznie gadać akurat pośród ludzi i będzie siara:biglol:

 

Poza tym nikt mnie tak nie docenia jak ten zegarek. Pierwszego dnia wychodząc z biura zapomniałem czegoś, więc podjechałem już samochodem bliżej wejścia i mozna powiedzieć że przebiegłem od samochód do drzwi biura (ok 3-4 m) a zegarek mi pogratulował mojej aktywności fizycznej dając mi jakaś odznakę:puchar:

Przebiegłym 100 km nikt by się nie zainteresował, a tu raptem może 4 m i już wzbudzam uznanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blixten napisał:

Ja niedawno przesiadłem się na iPhona i przyznam się, że spojrzałem raz w kierunku nowego i IWatcha'a Ultra, ale jak zobaczyłem cenę to ... :biglol:

Naprawdę warto wywalić blisko 5000 pln za elektroniczny zegarek ?   

Oglądałem i prawdę mówiąc wizualnie mi się nawet podoba, ale uznałem że mając kilka sikorów i smarta chcąc używać siedząc w firmie, czy podczas sportu uznałem że bezsens wydawać 5 koła na to coś, bo za kilka lat będzie przestarzałe i tak by należało wymienić.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blixten napisał:

Ja niedawno przesiadłem się na iPhona i przyznam się, że spojrzałem raz w kierunku nowego i IWatcha'a Ultra, ale jak zobaczyłem cenę to ... :biglol:

Naprawdę warto wywalić blisko 5000 pln za elektroniczny zegarek ?   

Myśle, że nie musisz kupować od razu najdroższej wersji zegarka i jakaś 6 lub 7 SE pewnie da Ci sporo frajdy. 

12 godzin temu, Blixten napisał:

Typem sportowca niestety nie jestem, więc te wszystkie funkcje były dla mnie średnio użyteczne. Zdrzaźniło mnie, że naturalny obrót nadgarstkiem ruch nie zawsze aktywował wyświetlacz i musiałem wręcz pomachać ręką, żeby dowiedzieć się która godzina. :facepalm:

Jak kupisz Watcha to może okazać się, że jadnak jesteś typem sportowca bo ma on niesamowitą moc mobilizacji i zachęty ;) do wstania z kanapy. Ja odkąd mam zegarek zgubiłem ponad 10kg nadwagi w dwa lata i stało się to jakby przy okazji bez żadnej napinki z mojej strony ani specjalnej diety.

Co do machania ręką by uaktywnić ekran to AW nie ma takich problemów jak w Samsungu. 

 

Gratki @radekk , AW raczej Cię nie zawiedzie. :)

Uważaj tylko pływając bo moja lepsza połówka załatwiła już dwa zegarki na basenie mimo zabezpieczenia urządzenia funkcją „kropelka”.

A co do komunikatów mówionych podczas treningu to zegarek gada co kilometr w marszu, co pięć na rowerze (innych nie używam) oraz informuje też o wyrobionej normie treningu, w ruchu lub na nogach w danym dniu. Wyłącza się to w aplikacji na telefonie ale nie pamietam gdzie dokładnie.

Edytowane przez Michał W.
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam z powodzeniem AW4 i jestem powiedzmy umiarkowanie zadowolony z treningowych funkcji, bo średnio sam wykrywa trening a wchodzenie w menu treningu i wybieranie czy nawet odpalanie skrótu i jego potwierdzanie to nie do końca to. Żona ma AW7 i ja między nimi szczególnych różnic użytkowych nie widzę. Przesiadłbym się na ultra ale dopłata w zasadzie tylko za przycisk funkcyjny który pewnie rozwiązałby problem szybkiego uruchamiania treningu to jednak trochę przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku korzystania z ekosystemu Apple widzę jeszcze jedna zaletę. Że mając zegarek laptop się sam odblokowuje, a ja zawsze miałem problemy z tymi czytnikami na linie papilarne, bo co chwile mam palce pozdzierane i mi nie działają. Chyba iPhone tez ułatwia odblokowywanie w przypadku noszenia maseczek, itp.

 

2 godziny temu, kamul napisał:

Ja używam z powodzeniem AW4 i jestem powiedzmy umiarkowanie zadowolony z treningowych funkcji, bo średnio sam wykrywa trening a wchodzenie w menu treningu i wybieranie czy nawet odpalanie skrótu i jego potwierdzanie to nie do końca to

U mnie ta wgrana odpala się automatycznie, przebieglem kilka m, nawet nie uznając tego za bieg i zarejestrował. Na rowerze odpaliła się po jakiś 200-300 metrach. Choć akurat rowerowo używam SportsTracker, wiec jeszcze nie doszedłem czy może tez sama się odpalać.


Ja widzę sporo zalet nawet w normalnym funkcjonowaniu, bo zazwyczaj wracając do domu zdejmuje zegarek, a teraz jak miałem nawet zwykły to zamieniam na tego, bo właśnie odblokowanie komputera, czy idę sprzątać i nie raz odkurzają dzwonił tel i nie słyszałem, a teraz nie ma z tym problemu.

Dzisiaj zostawiłem go na noc na ręce będąc ciekawy co zarejestruje apka sen i rano jak zacząłem się przebudzać to delikatnie zaczął wibrować że pora wstawać.

 

Na minus oczywiście bateria, w znaczeniu z tego co czytam że konkurencja potrafi ileś dni, tu nie ma szans, oczywiście na dzień bez problemu starczy, ale np chcąc właśnie zostawić na noc to już następnego dnia nie mając czasu podładować by nie starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne w Apple watchach są rywalizacje. Tez fajnie motywują. Ja akurat rywalizuję sobie z żoną, ona dodatkowo z koleżankami. Taka rywalizacja trwa tydzien i zlicza punkty za czas na nogach, ćwieczeń i w ruchu. Jak jedna osoba skończy trening to drugiej wyskakuje powiadomienie i pojawiają się fajne możliwości odpowiedzi na takie info. Mała rzecz a cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jmiciuk napisał:

Ale masz yanosika na Apple watchu? I działa to jeśli nie masz telefonu przy sobie, czy tylko z telefonem ? 

Nie, yanosika nie ma, ale mając telefon przy sobie powiadomienia wyskakują na zegarku, i widzę ze bardziej zwracam uwagę, bo czasami tel tez nie wyciągam z kieszeni, albo jade z navi to jak swieci to i tak mniej zwracam uwagę na powiadomienia na nim.


póki co LTE nie uruchamiam w zegarku, na zimę i tak raczej tel jest gdzie nosić, pewnie latem zdubluje kartę i wówczas tel będzie częściej zostawał w domu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą automatyzacją trzeba uważać. Sytuacja sprzed kilku dni z iPhonem 14, który powiadomił amerykański numer alarmowy 911 o wypadku, bo właściciel jechał roller-coasterem.

 

Na marginesie, kilka miesięcy, podczas studiów, właśnie w tym parku pracowałem (Paramount Kings Island). Był tam największy drewniany roller-coaster na świecie The Beast. Robił wrażenie, ale nie ze względu na przeciążenia i prędkości, lecz dlatego bo wszystko się w nim trzęsło jakby za chwilę miał się rozpaść albo wypaść z torów ;) W końcu konstrukcja drewniana.

 

Cytat

“The owner of this iPhone was in a severe car crash and is not responding to their phone.”

 

 

 

Źródło: https://www.wsj.com/articles/the-owner-of-this-iphone-was-in-a-severe-car-crashor-just-on-a-roller-coaster-11665314944

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, subleo napisał:

Na marginesie, kilka miesięcy, podczas studiów, właśnie w tym parku pracowałem (Paramount Kings Island). Był tam największy drewniany roller-coaster na świecie The Beast. Robił wrażenie, ale nie ze względu na przeciążenia i prędkości, lecz dlatego bo wszystko się w nim trzęsło jakby za chwilę miał się rozpaść albo wypaść z torów ;) W końcu konstrukcja drewniana.

 

 

Taki mają pod Goteborgiem, przejeżdżałem mnóstwo razy z myślą, że nigdy bym na coś takiego nie wsiadł ... 

 

Balder_rollercoaster.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś z was z Apple Watchem używa opasek Solo, najlepiej tych plecionych? Chciałem kupić i nie wiem jaki rozmiar kupić. Jestem praktycznie pomiędzy rozmiarami oryginalnych Apple. Jak one się rozciągają po czasie, ewentualnie właśnie nie i lepiej brać faktycznie mniejszą? Ewentualnie jakiś zamienników gdzie jestem praktycznie 6 mm poniżej albo powyżej rozmiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radekk napisał:

ktoś z was z Apple Watchem używa opasek Solo, najlepiej tych plecionych? Chciałem kupić i nie wiem jaki rozmiar kupić. Jestem praktycznie pomiędzy rozmiarami oryginalnych Apple. Jak one się rozciągają po czasie, ewentualnie właśnie nie i lepiej brać faktycznie mniejszą? Ewentualnie jakiś zamienników gdzie jestem praktycznie 6 mm poniżej albo powyżej rozmiaru

Używałem chińskich plecionych solo z ali i są nawet spoko ale po 2-3 miesiącach tracą na urodzie i się rozciągają. Testowałem wiele różnych gadżetów z Azji do AW ale obecnie używam pasek startowy oryginalny. Solo raczej kup za małe niż za duże. Oryginałów nie kupowałem więc nie wiem. 

 

Polecam przy okazji coś takiego:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001482888984.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.42a51c24VGHKTr&gatewayAdapt=glo2pol

używam od początku i bardzo sobie chwalę. Przy zamówieniu warto kupić kilka sztuk bo raz na kilka miesięcy zdarza się zniszczyć lub zgubić ale ogólnie czuję się pewniej jadąc rowerkiem w lesie przez krzaki. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem dziś na krótkiej przejażdżce rowerowej i odkryłem nowe funkcje na Apple Watch w aplikacji fitness, które pojawiły się po ostatniej aktualizacji zegarka.

Pierwsze co zauważyłem to zmieniły się dane wyświetlane na zegarku podczas jazdy. Do tej pory miałem ustawiony czas jazdy, średnią prędkość jazdy, przewyższenie, tętno i dystans ogółem a dziś zobaczyłem to (niestety screen zrobiony podczas jazdy w grubych rękawicach nie wyszedł za dobrze):

9613019E-BE8C-45BC-B43A-7FC39526EA1D.png
 

Pojawił się pomiar czasu i prędkości w strefie (5km) czas ogółem i tętno bez zmian oraz ogólny czas przejazdu a do tego nowością są te kolorowe strefy które o ile się nie mylę zależne są od tętna rowerzysty.

 

Są też nowe dane i sposób wyświetlania w aplikacji na telefonie (doszły czasy i prędkości z 5-cio kilometrowych odcinków i więcej kolorów)

B9A9DC79-2C32-4C35-8187-7716FE05A467.png

 

982406F5-6B17-4A3D-B97B-D6D9511D53FF.png

 

 

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś uzupełniłem obrazy z zegarka podczas treningu rowerowego. Pojawiło się wiele nowych wskazań, których przed aktualizacją nie było dostępnych podczas jazdy.

2C38F9D0-7D82-4231-B777-A3201B3132ED.png

 

08A19D76-1EF6-449B-A013-444F3DCE5353.png

 

08684DC8-722B-4AB1-B49C-31CACFB33ED0.png

 

591A79F8-1CFB-4D4C-9557-2BC24973D1B8.png

 

E6FE0F56-A5E3-4A3D-8677-89C41845A40C.png

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 19:58, Blixten napisał(a):

Ja niedawno przesiadłem się na iPhona i przyznam się, że spojrzałem raz w kierunku nowego i IWatcha'a Ultra, ale jak zobaczyłem cenę to ... :biglol:

Naprawdę warto wywalić blisko 5000 pln za elektroniczny zegarek ?   

Też się nad tym zastanawiałem jak kupowałem pierwszego AW :biglol:

w sierpniu wymienię mojego poobijanego AW7 LTE na AWUltra - widziałem na żywo i chyba przetrwa moje używanie częste uderzanie krawędzią o coś :facepalm:

Dzięki zegarkowi oszczędzam teraz baterie bo wszystkie powiadomienia ogarniam na zegarku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _akir_ napisał(a):

Też się nad tym zastanawiałem jak kupowałem pierwszego AW :biglol:

w sierpniu wymienię mojego poobijanego AW7 LTE na AWUltra - widziałem na żywo i chyba przetrwa moje używanie częste uderzanie krawędzią o coś :facepalm:

Dzięki zegarkowi oszczędzam teraz baterie bo wszystkie powiadomienia ogarniam na zegarku

Z tego co wiem to jest tylko trochę lepiej niż w normalnych AW z wytrzymałością… ale to trochę może zrobi różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _akir_ napisał(a):

Też się nad tym zastanawiałem jak kupowałem pierwszego AW :biglol:

w sierpniu wymienię mojego poobijanego AW7 LTE na AWUltra - widziałem na żywo i chyba przetrwa moje używanie częste uderzanie krawędzią o coś :facepalm:

Dzięki zegarkowi oszczędzam teraz baterie bo wszystkie powiadomienia ogarniam na zegarku

Za te pieniądze prędzej kupiłbym PS5, ale i tu walczę ze sobą … ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subiektywna ocena AWUltra po miesiącu:

1) największy plus to bateria - z włączonym LTE 3 dni

2) kupiłem bez przymiarki i bałem się czy nie będzie za ciężki ale nie jest - to jest spore zaskoczenie bo myślałem, że bardziej go będzie czuć

3) pasek mam alpine - zastanawiałem się jak będzie się sprawdzał na basenie i jest dobrze: szybko schnie. Sam pasek mega wygodny. 

4) Z ficzerów sportowych nie korzystam :) póki co. To po co kupiłem ? Ano dlatego, że nie chcę nosić przy sobie telefonu ani portfela i taki zegarek sprawdza się znakomicie. Dlaczego więc nie inny zegarek z LTE ? Bo zależało mi na baterii. 

 

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...