Skocz do zawartości

Apple Watch i inne smartwatche, aplikacje treningowe i nie tylko.


Michał W.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, radekk napisał:

ale że AW jeden dzień trzymał, a Garmin tak samo używany wytrzymuje cały tydzień?

W Garminie wyłączyłem AOD, ale nawet z włączonym nie ma co porównywać, szczególnie że monitoruje sen. AW (miałem 2 i 5) nigdy nie dożył do końca dnia następnego, co jednak oznacza codzienne ładowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem po różnych miejscach (od wielkiego kanionu po yellow stone) itd… kolega z AW ja z Garmin-em. Ja nie potrzebowałem telefonu (wgrane mapy i gps w zegarku) kolegi AW musiał mieć połączenie z telefonem. Cyrki się zaczynają gdy niema zasięgu. Normalnie używałem zegarka przez kilka dni i nie musiałem go ładować, kolegi AW z podniecenia pierwszego dnia wieczorem już zdechł. Dla mnie jest to bezsensowny zakup, pod względem technicznym jak i wizualnym… ale każdy ma inny gust i inne potrzeby ;)

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos dokładności pomiarów to wrzuciłem właśnie rowerową trasę 77 km i na tym odcinku różnica dystansu między zegarkiem a Stravą wyniosła 20 m (piszę o Polar Vantage V2).

 

Do poczytania:

https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216919487-How-Distance-is-Calculated

 

Zegarki sportowe potrafią bardzo dokładnie mierzyć dystans, te bardziej zaawansowane mają dedykowany tryb pomiaru na bieżni lekkoatletycznej (stadion). Nawet podaje się tor którym się biegnie (bieżnia powinna być znormalizowana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super precyzyjny masz ten pomiar @subleo.

U mnie na AW są duże wahania i czasem pomiar aplikacji Fitness (korzysta z GPS zegarka) jest bliski lub prawie taki sam jak w Komoot (korzysta z nawigacji telefonu) a innym razem jest aż tak różny jak na tych zdjęciach (jeden trening na dwóch aplikacjach-specjalnie wybrałem taki z największymi odchyłami).

Druga sprawa, że dopiero pomiar z koła dałby mi pewność który i o ile przekłamuje ale jest pewne, że AW nie jest precyzyjny a przynajmniej nie zawsze.

5BC3CA4E-4296-493B-A8C3-91535E033646.png

 


 

6EF49AE0-9D74-4305-A7C3-DCC18742C507.png

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał W. napisał:

innym razem jest aż tak różny jak na tych zdjęciach (jeden trening na dwóch aplikacjach-specjalnie wybrałem taki z największymi odchyłami).

Coś musiało mocno zgłupieć, jeżeli jest tak duża różnica. Pamiętam, że kiedyś przejechałem 50m, a pomiar GPS pokazywał prawie 50 km, także niestety potrafi to być zawodne ;) Garmin Fenix 7 potrafi korzystać z trzech systemów pozycjonowania jednocześnie - może to zmniejsza ryzyko takich baboli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Garminie masz coś takiego jak dystans 3D i prędkość 3D. Do gps dorzuca pomiar ciśnienia atm itd (żeby wiedzieć gdzie jest wzniesienie lub dołek). Gps czyta z wysokości, nie wie że zbiegasz z góry 5km, dla niego w lini prostej to może być 3km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2022 o 21:55, niebieski708 napisał:

Chodziłem po różnych miejscach (od wielkiego kanionu po yellow stone) itd… kolega z AW ja z Garmin-em. Ja nie potrzebowałem telefonu (wgrane mapy i gps w zegarku) kolegi AW musiał mieć połączenie z telefonem. Cyrki się zaczynają gdy niema zasięgu. Normalnie używałem zegarka przez kilka dni i nie musiałem go ładować, kolegi AW z podniecenia pierwszego dnia wieczorem już zdechł. Dla mnie jest to bezsensowny zakup, pod względem technicznym jak i wizualnym… ale każdy ma inny gust i inne potrzeby ;)

Tak, tu przewagę ma garmin. Na jakieś wyprawy, dłuższe wycieczki, turystykę, czy poważniejsze treningi zdecydowanie garmin, ewentualnie inny Polar.  Ale AW zakładasz na trening biegowy, nie bierzesz ze sobą telefonu, nie przejmujesz się że dopadnie Cię ulewa i telefon może nie przetrwać, słuchasz muzyki, masz kontakt z innymi a jak stwierdzisz że jednak Ci się nie chce biegać to idziesz do ogródków i płacisz za piwko zegarkiem. Jako codzienny zegarek jest spoko, poza pedalskim wyglądem naprawdę niczego mu nie brakuje

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny porządny zegarek to Garmin lub sunnto reszta to takie zabaweczki, no i jeszcze pulsar. Miałem różne zegarki i nic nie przebije Garmina 3 fenix a teraz Fenix 5. Zegarek rewelacja i ciężko coś lepszego kupić co tyle wytrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jmiciuk napisał:

Tak, tu przewagę ma garmin. Na jakieś wyprawy, dłuższe wycieczki, turystykę, czy poważniejsze treningi zdecydowanie garmin, ewentualnie inny Polar.  Ale AW zakładasz na trening biegowy, nie bierzesz ze sobą telefonu, nie przejmujesz się że dopadnie Cię ulewa i telefon może nie przetrwać, słuchasz muzyki, masz kontakt z innymi a jak stwierdzisz że jednak Ci się nie chce biegać to idziesz do ogródków i płacisz za piwko zegarkiem. Jako codzienny zegarek jest spoko, poza pedalskim wyglądem naprawdę niczego mu nie brakuje

wygląd tragedia, rozmiar teragedia, dla mnie to zearek dla dzieci a nie dorosłego faceta, tak jak napisałeś pedałuwa straszna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, niebieski708 napisał:

Gps czyta z wysokości, nie wie że zbiegasz z góry 5km, dla niego w lini prostej to może być 3km. 

 

Przy korzystaniu z GPS zegarek sportowy do obliczeń bierze także pod uwagę wysokość, odległość jest liczona "trójkątami". Obliczenia po prostu są prowadzone w przestrzeni 3-wymiarowej.

 

Łatwo to sprawdzić np. wyjeżdżając kolejką linową i porównać dystans z długością kolejki.

 

Problemem są natomiast trasy, które mają wiele skrętów, nawrotów etc. Wtedy nawet przy gęstym próbkowaniu (np. co 1 s) mogą wyjść problemy. Stąd m. in wprowadzono tryb bieżni lekkoatletycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jmiciuk napisał:

Tak, tu przewagę ma garmin. Na jakieś wyprawy, dłuższe wycieczki, turystykę, czy poważniejsze treningi zdecydowanie garmin, ewentualnie inny Polar.  Ale AW zakładasz na trening biegowy, nie bierzesz ze sobą telefonu, nie przejmujesz się że dopadnie Cię ulewa i telefon może nie przetrwać, słuchasz muzyki, masz kontakt z innymi a jak stwierdzisz że jednak Ci się nie chce biegać to idziesz do ogródków i płacisz za piwko zegarkiem. Jako codzienny zegarek jest spoko, poza pedalskim wyglądem naprawdę niczego mu nie brakuje

Wszystko o czym napisałeś ma mój garmin. Mam podłączone bezprzewodowe słuchawki sony do tego około 20GB na muzykę mp3 lub  spotify i tidal. Ma wbudowany gps i wgrane mapy (więc telefon nie potrzebny). Garmin ma wszystko co ma aw jeśli chodzino treningi i siłownię ;) Wodoszczelność do 100m. Garmin pay nie używałem więc nie wiem czy działa. Testowaliśmy też garmina i aw na basenie. Aw przestał liczyć w połowie przepłyniętą odległość… (ale garmin miał ten sam problem po którejś felernej aktualizacji). Największą wadą garmina jest jego cena…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, niebieski708 napisał:

Ma wbudowany gps i wgrane mapy (więc telefon nie potrzebny)

To zadzwoń z mapy lub GPS-a :P

 

Generalnie Garmin to zegarek sportowo-przygodowy, a AW to smartwatch. I tak, na Garminie też nie zrobisz setek rzeczy, które bez problemu ogarniesz na AW.

Edytowane przez Zyzol
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.05.2022 o 18:35, Michał W. napisał:

U mnie na AW są duże wahania i czasem pomiar aplikacji Fitness (korzysta z GPS zegarka) jest bliski lub prawie taki sam jak w Komoot (korzysta z nawigacji telefonu) a innym razem jest aż tak różny jak na tych zdjęciach (jeden trening na dwóch aplikacjach-specjalnie wybrałem taki z największymi odchyłami).

Druga sprawa, że dopiero pomiar z koła dałby mi pewność który i o ile przekłamuje ale jest pewne, że AW nie jest precyzyjny a przynajmniej nie zawsze.

5BC3CA4E-4296-493B-A8C3-91535E033646.png

 


 

6EF49AE0-9D74-4305-A7C3-DCC18742C507.png

Ostatnio mój AW ze swoją aplikacją Fitness jest bardzo precyzyjny (mierzy trasę bardzo podobnie jak IPhone z aplikacją Komoot).
Trwa to już od kilku tygodni i w zeszłym roku też miałem takie odczucia, że im cieplej tym mój las jest większy i każda jedna pętla jest sporo dłuższa latem niż zimą. :upside-down-face_1f643-small:

6C32F442-6B36-431F-9E19-8D22BD5768C9.png

F3CFDC96-0DED-4EF7-8C38-743E49C0FBC6.png

9CB5F3AA-94AC-4093-B255-BA03AF8F866C.png

3054A08F-DC84-4DF6-83FF-D0A058DB8E64.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2022 o 02:50, antikos napisał:

jedyny porządny zegarek to Garmin lub sunnto reszta to takie zabaweczki, no i jeszcze pulsar. Miałem różne zegarki i nic nie przebije Garmina 3 fenix a teraz Fenix 5. Zegarek rewelacja i ciężko coś lepszego kupić co tyle wytrzyma. 

Obecnie Garmin bije reszte na glowe, Suunto moze z Polarem konkurowac.

Po 10 latach przesiadlem sie z Polara na Fenixa7 i jest przepasc, bateria trzyma kolo 3 tygodni, pelna personalizacja, mega sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 30.06.2022 o 16:01, subleo napisał:

Garmin Forerunner 945 /ciekawostka od kolegi/

 

Screenshot_20220630-155702_WhatsApp.thumb.jpg.246119fee0971fd88cfde401afc0df4d.jpg

Apple Watch i pomiar prędkości. ;)

Wczorajsza wycieczka rowerowa przez las i szalony 22 kilometr gdy spotkałem niedźwiedzia. :superhero: :upside-down-face_1f643-small:

 

88F53146-CBE3-4CED-AF4A-3608D5697C8F.jpeg

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Co sądzicie o nowym Samsungu GW5 Pro?

Używa ktoś może?

 

Tytanowa koperta i szafirowe szkło wygląda fajnie, no i w końcu trochę większa bateria (chociaż tydzień bez ładowania to i tak wciąż niespełnione marzenie..).

 

Teraz mam chińczyka (Amazfit T-Rex), który sprawdza się na wycieczkach, wakacjach, itp., ale powoli dojrzewam do pomysłu, że przydało by się coś innego/lepszego na co dzień (dobrze działające powiadomienia, odbieranie rozmów, płatności i solidne wykonanie, ale jednocześnie design trochę mniej g-shock'owy ;))

 

Aha, nie mam telefonu Samsunga i tego raczej nie zamierzam zmieniać - czy GW (wersje bez eSIM) współpracują bezproblemowo z innymi słuchawkami (np. Sony Xperia)?

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam i ja, dzisiaj stałem się posiadaczem, w sumie to wczoraj, bo przez przypadek zakupiłem nie ten kolor:biglol: więc muszę zwrócić, Apple Watch 7 Nike 45.

Założenie zegarka do roboty i do sportu, a w innych przypadkach klasyczny sikor.

Póki co wrażenie pozytywne mimo że mam go z 3 godzin na ręce i spore szanse że będzie jednak cześciej gościł na ręce. Sam jestem ciekaw czy się polubimy. Zrazić chyba głównie by mnie mogła bateria, więc jestem ciekaw jak faktycznie to będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...