Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2022


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, turdziGT napisał:

A teraz wiecie co wam powiem. Mysle ze w tej chwili siedzą grube szyszki w Detroit na konferencji razem z Malcolm i układają plan jak by tu wsadzić Seba na więcej rund. Mysle ze zobaczymy Loeba jeszcze w tym roku. Byli by głupi gdyby nie wykorzystali takiej okazji.

Teraz już będzie drożej :)

No i pytanie czy Seb Loeb będzie w ogóle chciał, on już nie musi się prosić o fotel i nic nikomu udowadniać, a już zwłaszcza po ostatnim weekendzie.

Jeszcze tylko Dakar pewnie za jakiś czas dorzuci do kolekcji, tam sobie może spokojnie kolejne 10-15 lat jeszcze jeździć.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle za jazda samochodem ktory dobrze sie prowadzi i daje mu przyjemnosc to zadna kara. Widac dokladnie jak nie do konca mogl sie dogadac z Hyundaiem dlatego ja nadal uwazam ze I20 to samochod konkretnie pod styl jazdy Therrego. Ani Tanak ani Seb nie do konca mogli sie z im dogadac. To samo Mikkelsen. Jedyny ktory wsiad z marszu i pojechal to byl Breen ale chyba dlatego ze on po prostu pojedzie wszystkim.

Edytowane przez turdziGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pamiętam jak to samo pisaliśmy co Detroit powinno zrobić po Monte 2017 jak Ogier z Tanakiem pozamiatali nową Fiestą.

Co było potem wszyscy wiemy, a Malcolm ostatnie 2 lata z tego co mówił miał naprawdę ekstremalnie ciężkie i ledwo się utrzymali na powierzchni.

Ich wyniki w WRC to odzwierciedlały.

"Niestety" Malcolm znowu pokazał co potrafi osiagnąć sam z MSportem, więc trudno przewidzieć jakie wnioski z tego wyciągnie Detroit.

Ale chyba Ford w ogóle nie stoi teraz najlepiej finansowo (choć nie śledzę tych kwestii za bardzo i mogę się mylić), więc nie byłbym zbytnim optymistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

dlatego ja nadal uwazam ze I20 to samochod konkretnie pod styl jazdy Therrego. 

Hyundaia to chyba nawet Thierry nie ogarnia do końca, a trochę lat już w tym zespole siedzi.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna wypowiedź Ogiera i kilka smaczków o nowych hybrydach :-)

https://pl.motorsport.com/wrc/news/ogier-los-tak-zadecydowal/7546812/ 

 

Wszyscy się zachwycamy wspaniałym powrotem Loeba, ale i "młodszemu" Sebowi należy się ogromny szacunek za to Monte.

Pojechał genialnie, mimo że Toyota chyba była trudniejszym autem (wnioskując ze "średniej" reakcji i wypowiedzi kierowców Fordów i Toyot oraz oesowej wygranej Greensmitha :)).

Fajnie też rozegrał te szachy oponiarskie w sobotę i na tych samych oponach jednak mocno Loebowi odjechał na Sisteron.

 

Na tym rajdzie wydarzyło się tyle niesamowitych rzeczy, że aż trudno opisać.

Żartobliwie można też powiedzieć, że Loeb genialnie zarządził swoją przewagą na ostatnim oesie, gdzie z 9,5s oddał 9 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kukson napisał:

Hyundaia to chyba nawet Thierry nie ogarnia do końca, a trochę lat już w tym zespole siedzi.

 

No nie do końca, był już 3 razy zdecydowanie najlepszy...przez pół sezonu. Następne pół zawsze kładł totalnie. Tak, że potencjał ma zarówno samochód, jak i duet Hyu-Neu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Bosman napisał:

Loeb genialnie zarządził swoją przewagą na ostatnim oesie, gdzie z 9,5s oddał 9 :)

 

Może wiedział (dostał informacje), że ma 19,5 , a nie 9,5 ,  więc jechał bezpiecznie. Ale fakt, wyglądało to precyzyjnie ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi napisał:

 

No nie do końca, był już 3 razy zdecydowanie najlepszy...przez pół sezonu. Następne pół zawsze kładł totalnie. Tak, że potencjał ma zarówno samochód, jak i duet Hyu-Neu. 

 

Może ma, a może czas na zmianę otoczenia jak u Evansa któremu mocno pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chojny napisał:

ale jest Michał Sołowow. 

 

Podziwiam go. Świetnie, że znajduje czas na pasję...i świetnie, że cały czas ją jeszcze ma. Do wyniku już daaaaleko, ale zabawy będzie miał sporo.

To chyba najczęściej występujący Polak w Rajdzie Szwecji. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adi napisał:

 

Podziwiam go. Świetnie, że znajduje czas na pasję...i świetnie, że cały czas ją jeszcze ma. Do wyniku już daaaaleko, ale zabawy będzie miał sporo.

To chyba najczęściej występujący Polak w Rajdzie Szwecji. 

 

Fajnie jest móc robić to co się kocha. :thumbup:

 

20 minut temu, Adi napisał:

To już zamknięta lista?

Szkoda.

 

Nie wiem ale szkoda :( 

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do większej liczby startów WRC, przypomnę kwestię dotyczącą Loeba:

Cytat

 

Sebastien Loeb chciałby wziąć udział w większej liczbie tegorocznych rund Rajdowych Mistrzostw Świata, ale na przeszkodzie może stanąć napięty terminarz.

Zgodę na nawiązanie współpracy z M-Sportem musiał wydać Prodrive. Loeb związany jest ze stajnią od 2020 roku. Zajął się rozwojem BRX Huntera, którym już dwukrotnie wystartował w Rajdzie Dakar. W niedawno zakończonej edycji uplasował się na drugiej pozycji. Ponadto reprezentował X44 - zespół Lewisa Hamiltona w serii Extreme E. Program prowadzony był również przez Prodrive.

Loeb, uczestnik 180 rund mistrzostw świata, przyznaje, że chciałby wystartować w tym roku w większej liczbie rajdów, jednak główną przeszkodą może okazać się napięty terminarz. Niewykluczone, że Rajd Monte Carlo będzie jedynym występem w Fordzie Puma Rally1.

- Nie mam pojęcia - powiedział Loeb, pytany czy więcej rund WRC znajdzie się w jego programie na 2022 rok. - Rajd Monte Carlo może być jedynym. Rozmawialiśmy o większej liczbie startów, ale złożenie wszystkiego było zbyt skomplikowane, więc porozumieliśmy się jedynie w kwestii Monte Carlo. Resztę przedyskutujemy później.

- Tak [chciałbym kolejnych rund], ale nie wiem, co będę robił. Pewnie zaliczę Extreme E oraz być może rundy World Rally-Raid Championship. Muszę więc znaleźć kompromis. Nie chcę mieć znowu piętnastu wydarzeń rocznie.

 

 

https://pl.motorsport.com/wrc/news/loeb-ma-ochote-na-wiecej/7429823/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, zajcev napisał:

co do większej liczby startów WRC, przypomnę kwestię dotyczącą Loeba:

 

Wszystko ok...ale to chyba wypowiedź przed rajdem. Perspektywa po, może się nieco zmienić.

Na co mamy wszyscy nadzieję.

Dodatkowo mówi, że chce więcej rund. Na przeszkodzie stoi : "nie wiem, co będę robił", więc takie "nie wiem" nie jest jakoś specjalnie wiążące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi napisał:

 

Wszystko ok...ale to chyba wypowiedź przed rajdem. Perspektywa po, może się nieco zmienić.

Na co mamy wszyscy nadzieję.

Dodatkowo mówi, że chce więcej rund. Na przeszkodzie stoi : "nie wiem, co będę robił", więc takie "nie wiem" nie jest jakoś specjalnie wiążące.

 

Dokładnie, wtedy jeszcze nikt nie wiedział jak wygląda sytuacja z nowymi samochodami i układ sił, oraz w jakiej, rajdowej formie jest Loeb. 

 

Od niedzieli siedzą pewnie w szoku i knują. :evil2:

  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będzie więcej rajdów, ale ile więcej to ciężko pewnie powiedzieć.. tutaj duże znaczenie mają plany Prodrive względem Loeba.. 

Monte ustawiło dwóch "emerytów" co też, dodało smaczku do mistrzostw i tego jak rozłożyły się punkty tych, którzy mają jechać wszystkie rajdy.. 

 

Neuville ładnie walczył do końca, dla mnie to jest taki odpowiednik naszego Tomka Kuchara... zawsze blisko tytułu, ale nigdy nie udało się go zdobyć.. i pewnie w tym roku będzie podobnie... Tanak już dla mnie był rozczarowaniem w zeszłym roku, a w tym to już po prostu to podtrzymuje :) 

 

Trzymam kciuki za Breena w tym roku :)

Edytowane przez zajcev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 16:45, Adi napisał:

Może wiedział (dostał informacje), że ma 19,5 , a nie 9,5 ,  więc jechał bezpiecznie. Ale fakt, wyglądało to precyzyjnie ;) 

splity dla zawodników są surowo zakazane  ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, chojny napisał:

Ciekawe jak będzie ;)

 

Wygląda, że żaden z tych, co przez ostatnie 17 lat.

 

26 minut temu, carfit napisał:

splity dla zawodników są surowo zakazane  !

 

To wiem, bardziej myślałem, że przed startem dostał taką informację. Na pewno, jak się szykował przez te kilka minut, to było głośno o falstarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adi napisał:

To wiem, bardziej myślałem, że przed startem dostał taką informację. Na pewno, jak się szykował przez te kilka minut, to było głośno o falstarcie.

osobiście nie sądzę, kary, dyskwalifikacje, a potem dalej idące konsekwencje mogły by być bardzo dotkliwe a wręcz kompromitujące, nie sądzę żeby na tym poziomie było to możliwe. Ale różnie w życiu jest i niczego wykluczyć nie można. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...