Skocz do zawartości

Pompa powierza wtórnego Subaru Legacy IV 2006


mav50k

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.10.2021 o 20:41, artaa napisał:

Jak się dobrze zamyka, to może bym wziął - jeśli pasuje do SG.

 

Sprawdź proszę i napisz na PW.

Ja mam zawory zdemontowane z Forestera 2.5 XT 2006, u mnie rozpadła się pompa powietrza i wymontowałem wszystko. A czy są sprawne, tego nie wiem, możesz podjechać i sprawdzić osobiście.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
18 godzin temu, Panbenonium napisał:

Poznań robi za 500 zł.

Te ceny uzależnione od wykonanych czynności czy trzeba wyciągać komputer ecu czy podpiąć sie pod OBD bo nie każdego da sie bez wyjmowania ecu. A ta cena u @carfit zapewne połączona z zaślepianiem i demontażem tego ustrojstwa mechanicznego gdzie zestaw samych zaślepek około 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czort napisał:

Ktoś w Lubelskim ogarnia temat wyrzucenia tego dziadostwa? Jest możliwość czyszczenia tej pompy? 

Jest możliwość czyszczenia , podczas rozbierania nie ma sensu odkręcać wirnika bo to nic nie da. trzeba ją od dołu rozkręcać i zdjąć obudowę silnika. Jeśli w środku wodorosty i muł to ta obudowa nie będzie chciała dobrowolnie zejść i trzeba użyć siły i czymś podważyć, ale wtedy uszkadzamy uszczelkę. 

Najbliżej masz do Nowego Sącza - Carfit  i do Józefowa  Jarcar service które na pewno to robią.

Ewentualnie poszukaj firmy która zajmuje się tuningowaniem aut i robi remapy sterowników ECU to oni też to ogarną,  bo to trzeba za pomocą komputera wejść w sterowniki ecu i tam poblokować 

 

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, wziąłem się za tą pompę, ale w zasadzie wróciłem do punktu wyjścia. Kupiłem używaną pompę z Merca A klasy. Koszt zawrotne 80 zł. Czym się różni? Krócieć do którego wchodzi gumowy wąż jest cieńszy, stąd należy coś na niego nałożyć aby finalnie  średnice się zgadzały. Druga sprawa to zasilanie, wtyczki są inne, czyli należy przelutować. Mocowanie jest dokładnie to samo. Starą pompę wymontowałem, i podłączyłem na krótko - działa. Używka to samo. Ale zauważyłem, że w przewodzie gumowym, który biegnie do pompy jest wilgoć, stąd nowa pompa nie ma racji bytu - szlag ją trafi. Skoro stara działała, wysuszyłem, założyłem, żeby niepotrzebnie nie ciąć wiązki. Finalnie muszę zamówić te zaślepki i wywalić ją z Ecu. 

Powiedzcie mi teraz dlaczego wyskakiwał błąd pompy, skoro ona działa? Przycina się, błąd się zapisuje i pomimo, że pompa rusza to błąd wali po oczach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Orear napisał:

Załatwią, ale trzeba tę pompkę jeszcze z ECU wyprogramować. 

No jaszka, przecież wiadomo. Powiedzcie mi, czy dużo z tym roboty? Na co zwrócić uwagę? Gościa od ECU mam, ale zaślepić kazał sobie samemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz to wyprogramować, w wolnossącym??

 

Daj namiary na magika co ma to robić i za ile.

Jak rzeczywiście potrafi to może też będę zainteresowany. ;-)

 

 

Z tego co kojarzę NA tylko Sasha ogarnia to w przysłowiowe 5 minut... plus tygodnie na wysyłkę i zwrot ;-))

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do WIEDZĄCYCH ;-)

 

Zastanawiam się czy po prostu w NA nie zaślepić otworów - co już pomoże silnikowi. ;-)

A przewody niech sobie dmuchają na blok, dopóki jakoś to całe ekog... działa i błędów nie zgłasza (zbyt często).

 

Pytanie czy to da efekt w NA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2021 o 10:48, ipsx82 napisał:

....zapewne połączona z zaślepianiem i demontażem tego ustrojstwa mechanicznego gdzie zestaw samych zaślepek około 250 zł

Zaślepki poniżej 50PLN  ;-)

 

https://allegro.pl/oferta/zaslepka-uszczelka-pompa-powietrza-wtornego-subaru-11366769036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...