Skocz do zawartości

Legacy polift lampa przednia 50% mocy


Bass

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, jestem świeżo upieczonym posiadaczem Legacy 2007 polift. Diagnosta w trakcie badań technicznych poinformował mnie, że prawa lampa świeci 50% za słabo. Prawdopodobnie wina żarówki.

Przyjrzałem się kloszowi i od wewnątrz jest wyraźne zmatowienie na linii światła, które być może powoduje to zmniejszenie mocy oświetlenia. 
Od czego najlepiej zacząć, żeby to naprawić najchętniej poza kupnem nowej lampy? Czy ten klosz można rozebrać i oczyścić od wewnątrz? Czy faktycznie to może być wina żarówki?

A9D85791-DD91-4B6C-99E1-1C59523F02D8.jpeg

Edytowane przez Bass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od żarówek. Jakby co lampa jest w pełni rozbieralna, pewnie da się jakoś spolerować klosz, choć nie podejrzewam, żeby to klosz był problemem. Gdyby się okazało, że potrzebujesz jakiegoś elementu lampy, pisz do mnie na PW. Mam zbędną sprawną lampę z Outbacka USDM (sprawną, ale bez uszczelki). Co prawda jest to lampa lewa, przedliftowa i z USA, ale może coś się z niej dobierze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klosz jest w dobrym stanie w porównaniu z tymi jakie spotyka się na drogach. Szukaj na razie problemu z żarówkami i elektryką. Jeśli okaże się jednak, że musowo musisz rozbierać lampę to mogę służyć pomocą bo swoje już miałem okazję rozbierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za rady. Który serwis w Warszawie polecacie żeby mi to sprawdził? Przy okazji chce też zrobić przegląd, nie miałem do tej pory do czynienia z autoryzowanym serwisem Subaru poza tym, że do dwóch nie mogłem ostatnio w ogóle dodzwonić się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. Który serwis w Warszawie polecacie żeby mi to sprawdził? Przy okazji chce też zrobić przegląd, nie miałem do tej pory do czynienia z autoryzowanym serwisem Subaru poza tym, że do dwóch nie mogłem ostatnio w ogóle dodzwonić się
Tutaj nikt oficjalnie nie poleci nic poza ASO (regulamin forum).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.09.2021 o 10:36, przymar napisał:

Regeneracja odbłyśników tylko pomoże. Ja po zrobieniu uzmysłowiłem sobie, że jeździłem wcześniej po omacku. Po operacji montaż DRL, żeby starczyło na dłużej.

Również obstawiam odbłyśnik. Można samemu wykręcić, oddać na regenerację, zamontować + nowe żarówki i cieszyć się jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...