Skocz do zawartości

Classic Cars - czyli wszystko o klasycznej motoryzacji na czterech i dwóch kółkach


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziliśmy w tym roku Muzeum Ferrari w Maranello i w sumie wynieśliśmy z niego lekki niedosyt. To muzeum to takie wszystko i nic. Trochę miszmasz starych, nowych modeli. Nie za dużo aut, bez wątku przewodniego. Sklep z koszulkami  i kolorowankami i w sumie tyle.

Na godzinkę zwiedzania. 

Z ciekawostek mieszkaliśmy w Reggio Emilia (niedaleko Modeny) gdzie  akurat kręcą film biograficzny o Enzo Ferrari z Penelope Cruz i Hugh Jackmanem. Reżyseria Michael Mann. Premiera 2023.

Czekaliśmy w pobliżu planu, aż ktoś przemknie, ale nie przemknął.

 

 

Nie mniej Ferrari 250Gt LM zrobiło wrażenie. Zrobiono 33szt każda trochę inna. 

V12, 320KM, 820kg, 

 

 

20220810_095602.jpg

20220810_095638.jpg

20220810_095611.jpg

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chojny napisał:


 

Prawy… bo mi brakuje :mrgreen:

+1 zdecydowanie prawy :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirkdiggler, z Muzeum Ferrari w Maranello sprzed nastu lat najlepiej zapamiętałem możliwość relatywnie taniego pożyczenia sobie Ferrari u jednej z licznych wypożyczalni obok muzeum.

Wtedy jeszcze to była dla mnie kompletna abstrakcja i realizacja jakiś tam dziecięcych marzeń, bo w PL nie było wtedy za bardzo takiej możliwości.

 

Pamiętam, że wypożyczenie na 1h kosztowało coś ok 100 Euro czyli w sumie b.dostępnie.

Chociaż były wtedy już znacznie nowsze modele (właśnie wchodziła Italia), to wybrałem sobie zmodzone 360 Challenge Stradale, z odetkanym wydechem i max odelżone, same karbony w środku, itp.

W cenie dostawało się na prawy przemiłego Włocha, który miał pilnować by nie robić głupstw, ale w praktyce tylko mówił gdzie może stać Policja, a gdzie bezpiecznie można przycisnąć...

Fajna przygoda.

  • Super! 3
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bosman napisał:

Dirkdiggler, z Muzeum Ferrari w Maranello sprzed nastu lat najlepiej zapamiętałem możliwość relatywnie taniego pożyczenia sobie Ferrari u jednej z licznych wypożyczalni obok muzeum.

Wtedy jeszcze to była dla mnie kompletna abstrakcja i realizacja jakiś tam dziecięcych marzeń, bo w PL nie było wtedy za bardzo takiej możliwości.

 

Pamiętam, że wypożyczenie na 1h kosztowało coś ok 100 Euro czyli w sumie b.dostępnie.

Chociaż były wtedy już znacznie nowsze modele (właśnie wchodziła Italia), to wybrałem sobie zmodzone 360 Challenge Stradale, z odetkanym wydechem i max odelżone, same karbony w środku, itp.

W cenie dostawało się na prawy przemiłego Włocha, który miał pilnować by nie robić głupstw, ale w praktyce tylko mówił gdzie może stać Policja, a gdzie bezpiecznie można przycisnąć...

Fajna przygoda.

Zrobiłeś doskonały uzytek z dwóch rzeczy jednocześnie, z przeznaczeniem do jakiego najlepiej się nadają - pieniądze i Ferrari. Wrażeń i doświadczeń z tym związanych nikt ci nie ukradnie, nie opodatkuje i nie zajmuja nigdzie miejsca...a starzeją się jak whisky w beczkach ;)

:thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Zrobiłeś doskonały uzytek z dwóch rzeczy jednocześnie, z przeznaczeniem do jakiego najlepiej się nadają - pieniądze i Ferrari. Wrażeń i doświadczeń z tym związanych nikt ci nie ukradnie, nie opodatkuje i nie zajmuja nigdzie miejsca...a starzeją się jak whisky w beczkach ;)

:thumbup:

Może być zdjęciem przedstawiającym samochód, na świeżym powietrzu i tekst „BRABUS BRABUS 280 TE BRABUS BRABUS W123 linke Seite: BRABUS 200 rechte Seite: BRABUS Rückseite: BRABUS 230 CE Frontspoile frontspoilerewal oder ohne wahlweise mit Fernscheinwerfern.”

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bosman napisał:

Dirkdiggler, z Muzeum Ferrari w Maranello sprzed nastu lat najlepiej zapamiętałem możliwość relatywnie taniego pożyczenia sobie Ferrari u jednej z licznych wypożyczalni obok muzeum.

Wtedy jeszcze to była dla mnie kompletna abstrakcja i realizacja jakiś tam dziecięcych marzeń, bo w PL nie było wtedy za bardzo takiej możliwości.

 

Pamiętam, że wypożyczenie na 1h kosztowało coś ok 100 Euro czyli w sumie b.dostępnie.

Chociaż były wtedy już znacznie nowsze modele (właśnie wchodziła Italia), to wybrałem sobie zmodzone 360 Challenge Stradale, z odetkanym wydechem i max odelżone, same karbony w środku, itp.

W cenie dostawało się na prawy przemiłego Włocha, który miał pilnować by nie robić głupstw, ale w praktyce tylko mówił gdzie może stać Policja, a gdzie bezpiecznie można przycisnąć...

Fajna przygoda.

Teraz też było można pojeździć Ferrari,ale był nacisk rodzinny na przemieszczenie się nad Adriatyk.

 

Zanim trafiliśmy do Maranello wskoczyliśmy jeszcze do Sant'Agata Bolognese rzucić okiem co ciekawego w Automobili Lamborgini.

 

I tu skromniutko jeśli chodzi o zawartość.

Tzn auta były, ale nic poza tym, a ja lubię jakiś silnik zobaczyć, rozkrojoną skrzynię, prezentację rozwiązań. To nie tu.

Nie mniej.

 

Ps. Pragnę zwrócić uwagę na ustawienie kierownicy względem kół w tym klasycznym Lambo 350GTB)

Ps 3,5 V12, 270KM, 0-100 ok 7,4s

 

20220809_135133.jpg

20220809_135117.jpg

20220809_134734.jpg

20220809_134636.jpg

20220809_140946.jpg

20220809_140952.jpg

20220809_141004.jpg

20220809_140942.jpg

20220809_140452.jpg

20220809_134825.jpg

20220809_132954.jpg

20220809_140532.jpg

  • Super! 5
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dirkdiggler napisał:

Tzn auta były, ale nic poza tym, a ja lubię jakiś silnik zobaczyć, rozkrojoną skrzynię, prezentację rozwiązań. To nie tu.

to trzeba było do muzeum Pagani, więc jakbyś jeszcze był w okolicach to tam proponuję. A w druga stronę od Modeny jest muzeum Panini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...