Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2021


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest bardzo dobra wiadomość. Po Kanarach chciałem napisać, że bez sensu byłoby zostać w ERC bo Miko nie jest kierowcą który jeździ z pamięci, on jest fenomenalny już w pierwszych startach. A to pokazuje że im szybciej wejdzie do Mistrzostw Świata tym lepiej. Może w pierwszym sezonie o mistrza bić się nie będzie, ale na 100% będzie konkurencyjny i będzie miał do kogo równać. Zobaczcie na Bulacie, który bardzo szybko przechodzi szczeble, a w tym roku wiele razy miał tempo czołówki. A u Miko moim zdaniem jest więcej talentu, więc ja trzymam kciuki za Rally2 dla Miko w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Durbos napisał:

I to jest bardzo dobra wiadomość. Po Kanarach chciałem napisać, że bez sensu byłoby zostać w ERC bo Miko nie jest kierowcą który jeździ z pamięci, on jest fenomenalny już w pierwszych startach. A to pokazuje że im szybciej wejdzie do Mistrzostw Świata tym lepiej. Może w pierwszym sezonie o mistrza bić się nie będzie, ale na 100% będzie konkurencyjny i będzie miał do kogo równać. Zobaczcie na Bulacie, który bardzo szybko przechodzi szczeble, a w tym roku wiele razy miał tempo czołówki. A u Miko moim zdaniem jest więcej talentu, więc ja trzymam kciuki za Rally2 dla Miko w przyszłym roku.

 

 

I chyba się doczekamy bezpośredniej walki Kajto vs. Miko. Co ciekawe Miko wspomina o swoim idolu Kajto dość często w swoich wypowiedziach, Kajto o Miko praktycznie nic nie mówi. ;)

 

Będzie Polski Rally Team czy każdy pojedzie sobie? 

 

 

 

 - Potrafię doceniać to, co mam i się z tego cieszyć - mówi Kajetan Kajetanowicz, który po raz drugi w karierze został wicemistrzem świata. Tytuł w klasie WRC3 przegrał o trzy sekundy, ale jak sam mówi, nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

 

https://sportowefakty.wp.pl/rajdy-samochodowe/972030/kajetan-kajetanowicz-nie-mialem-pieniedzy-na-paliwo-wywiad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chojny napisał:

Kajto o Miko praktycznie nic nie mówi

Tak tak, Miko po jakimś rajdzie w ERC mówił że jesteś niewidzialny dla zawodników czołówki,  a jak nagle zaczynasz z nimi walczyć lub być szybszym to przychodzą pogadać, podpytac, auto obejrzeć i nagle wiedzą  jak się nazywasz :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Neutrino33 napisał:

 

Chyba rozsądne jest rozwiązanie współpracy ^_^

 

 

Brzmi dobrze ale czuje że by się źle skończyło. ;)

 

Rajdowcy to jednak indywidualiści i każdy chce mieć swój fejm, sukcesy i zespół działający na ich zasadach. 

 

Co innego jak się wchodzi do fabryki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

 

Brzmi dobrze ale czuje że by się źle skończyło. ;)

 

Rajdowcy to jednak indywidualiści i każdy chce mieć swój fejm, sukcesy i zespół działający na ich zasadach. 

 

Co innego jak się wchodzi do fabryki... 

 

Ale ja to widzę raczej jako taką "zdrową" wzajemną pomoc w starym tego słowa znaczeniu, symboliczne pożyczenie klucza, opon, podzielenie się informacją. Wiadomo, jak się idzie "łeb w łeb" to cyk Walenty i na bok sentymenty - wtedy walczymy jak lwy, każdy o swoje...ale jeśli współdziałaniem można sprawić, że na koniec sezonu będziemy mieli dwóch Polaków w pierwszej 10 zamiast jednego to chyba warto.

Wiem, śliski temat i pełen niuansów, ale to właśnie takie chwile pokazują kto jest prawdziwym bohaterem a kto tylko szybkim kierowcą/"karierowiczem". W F1 mamy to już od dawna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Neutrino33 napisał:

 

Ale ja to widzę raczej jako taką "zdrową" wzajemną pomoc w starym tego słowa znaczeniu, symboliczne pożyczenie klucza, opon, podzielenie się informacją. Wiadomo, jak się idzie "łeb w łeb" to cyk Walenty i na bok sentymenty - wtedy walczymy jak lwy, każdy o swoje...ale jeśli współdziałaniem można sprawić, że na koniec sezonu będziemy mieli dwóch Polaków w pierwszej 10 zamiast jednego to chyba warto.

Wiem, śliski temat i pełen niuansów, ale to właśnie takie chwile pokazują kto jest prawdziwym bohaterem a kto tylko szybkim kierowcą/"karierowiczem". W F1 mamy to już od dawna ;)

 

Profesjonalny zespół nie potrzebuje takiej pomocy, oni wszystko mają. Jak nie mają klucza albo opony znaczy że się nie nadają do profesjonalnego sportu. Jadąc w jednej kategorii są dla siebie rywalami i bezpośrednią konkurencją a zdaje się że w niższych kategoriach nie ma mistrzostwa dla fabryk/producentów, tylko dla kierowcy/pilota. 

 

Czegokolwiek nie wymyślą to oby obaj mogli startować i walczyć w WRC. Ale będzie jazda!! :yahoo:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chojny napisał:

 

Profesjonalny zespół nie potrzebuje takiej pomocy, oni wszystko mają. Jak nie mają klucza albo opony znaczy że się nie nadają do profesjonalnego sportu. Jadąc w jednej kategorii są dla siebie rywalami i bezpośrednią konkurencją a zdaje się że w niższych kategoriach nie ma mistrzostwa dla fabryk/producentów, tylko dla kierowcy/pilota. 

 

Czegokolwiek nie wymyślą to oby obaj mogli startować i walczyć w WRC. Ale będzie jazda!! :yahoo:

 

 

 

Wiem, wiem...podałem te przykłady raczej tak symbolicznie. Co do info to już jest inna sprawa, można się tym podzielić i coś ugrać.

Stary jestem i nigdy nie miałem w sobie ducha rywalizacji, ani też nie wiadomo jakich ambicji ...jak to powiedział Michael Cheritto w "Heat": "Well ya know, for me, the action is the juice." :faja:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

 

I chyba się doczekamy bezpośredniej walki Kajto vs. Miko. Co ciekawe Miko wspomina o swoim idolu Kajto dość często w swoich wypowiedziach, Kajto o Miko praktycznie nic nie mówi. ;)

 

 

Przyznam Ci, że już nieco irytuje mnie ta sytuacja. Nawet nie to, że Kajto nigdy publicznie nie wypowie się pozytywnie o Miko i Szymonie, a bardziej postawa Miko _ że Kajto idol itp itd.:blush: Oczywiście mam świadomość, że wszystko jest przemyślne i nic przypadkowo z ust Mikołaja nie płynie.;) Ta "pochwalna rozgrywka" jest zaplanowana.;)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinwrxsti napisał:

Przyznam Ci, że już nieco irytuje mnie ta sytuacja. Nawet nie to, że Kajto nigdy publicznie nie wypowie się pozytywnie o Miko i Szymonie, a bardziej postawa Miko _ że Kajto idol itp itd.:blush: Oczywiście mam świadomość, że wszystko jest przemyślne i nic przypadkowo z ust Mikołaja nie płynie.;) Ta "pochwalna rozgrywka" jest zaplanowana.;)

 

 

Nie mówię że nie, wręcz jestem przekonany że masz rację. Na początku myślę że szło to tak samo z siebie ale z czasem... kto by nie chciał wklepać swojemu sportowemu idolowi i go przerosnąć? ;) 

 

Taki jest sport. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, marcinwrxsti napisał:

Oczywiście mam świadomość, że wszystko jest przemyślne i nic przypadkowo z ust Mikołaja nie płynie.;) Ta "pochwalna rozgrywka" jest zaplanowana.

Identycznie to widzę.Jeśli Miko kiedys pokona Kajta to ten się wyliże końcem kariery i radością ze swojego następcy. Ale uważam Kajto za wielkiego kierowcę, dużo zrobił dla polskich rajdów i może jeszcze będzie jakaś ich współpraca ,"przekazanie doświadczeń" itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, respect napisał:

Identycznie to widzę.Jeśli Miko kiedys pokona Kajta to ten się wyliże końcem kariery i radością ze swojego następcy. Ale uważam Kajto za wielkiego kierowcę, dużo zrobił dla polskich rajdów i może jeszcze będzie jakaś ich współpraca ,"przekazanie doświadczeń" itp.

 

 

Na Kajta nie przyszedł jeszcze czas końca kariery, ma do załatwienia kilka tematów a Miko potrzebuje nadal nauki i doświadczenia. Zobaczymy jak to rozegrają, oby mądrze z korzyścią dla obu, nas kibiców i rajdów jako dyscypliny. 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie mówię że nie, wręcz jestem przekonany że masz rację. Na początku myślę że szło to tak samo z siebie ale z czasem... kto by nie chciał wklepać swojemu sportowemu idolowi i go przerosnąć?  
 
Taki jest sport. 
 
 
 
 

e77e351893ab3140c815209959bb3350.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chojny napisał:

 

 

I chyba się doczekamy bezpośredniej walki Kajto vs. Miko. Co ciekawe Miko wspomina o swoim idolu Kajto dość często w swoich wypowiedziach, Kajto o Miko praktycznie nic nie mówi. ;)

 

 

bo w tej walce tylko Kajto może przegrać ;)

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas wczorajszego spotkania z kibicami, padło pytanie do Miko i Szymona co by wybrali na Barbórkę, Skodę R5 czy Kajetana Forda WRC. 

 

- Gdyby była szansa to WRC, WuRC to WuRC, koniec kropka...

 

;) 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hołek na Karowej... oczywiście w Subaru ;) 

 

 

„Hołek” zaprezentuje się za kierownicą Subaru Impreza, pieszczotliwie nazywanej „babcią”. To wyjątkowe auto zbudowano na bazie 2-drzwiowej wersji Imprezy, która jest ikoną motorsportu i obiektem pożądania każdego rajdowego fana.

 

 

https://rallyandrace.pl/holek-w-subaru-impreza-na-karowej/?fbclid=IwAR1lFEn4fYxMQzzKx1cGRKIXwqwqo603bJIOUjh7OGYYoXFnzss2N9_GkN4

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chojny napisał:

 

 

Hołek na Karowej... oczywiście w Subaru ;) 

 

 

„Hołek” zaprezentuje się za kierownicą Subaru Impreza, pieszczotliwie nazywanej „babcią”. To wyjątkowe auto zbudowano na bazie 2-drzwiowej wersji Imprezy, która jest ikoną motorsportu i obiektem pożądania każdego rajdowego fana.

 

 

https://rallyandrace.pl/holek-w-subaru-impreza-na-karowej/?fbclid=IwAR1lFEn4fYxMQzzKx1cGRKIXwqwqo603bJIOUjh7OGYYoXFnzss2N9_GkN4

 

co by tu sprzedać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szubaru napisał:

 

jest okazja :superhero:

ciekawe jaki będzie pułap kwotowy ?


 

W sumie samodzielny start z doskoku to od kilku, niekonkurencyjnym samochodem do kilkudziesięciu tysi czymś co można powalczyć i nadal żadnej gwarancji na Karową. A tu wystarczy wylicytować i masz pewność ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...