Skocz do zawartości

GRubo przesadzony Yaris


FilipeK

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, vexus napisał:

Tego asystenta niestety nie da się wyłączyć, można tylko regulować siłę pomocnika

Nie wiem skąd masz te wieści, ale da się bez problemów, i to dwoma sposobami, masz nawet na kierownicy dedykowany przycisk do tego. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, carfit napisał:

Nie wiem skąd masz te wieści, ale da się bez problemów, i to dwoma sposobami, masz nawet na kierownicy dedykowany przycisk do tego. 

dziś sprawdzę, odbierając auto pytałem o to, powiedzieli mi, że tylko regulacja siły w menu i nie da się wyłączyć, więc nie drążyłem tematu. Jeszcze w maju planuję zajrzeć na Tor Łódź, więc cenna informacja, jest to trochę irytujące, @carfit dzięki za info:bowdown:

Edytowane przez vexus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, turdziGT napisał:

Nie no jasne sa drobne wyjątki tak jak piszesz no i oczywiście Yaris GR.

 

Powiem wam ze każdy powinien od czasu do czasu przejechać się takim solidnie lekkim autem żeby sobie przypomnieć jaka to różnica bo wszyscy jeździmy autami z solidna nadwagą 

Kolega mnie kiedyś poprosił żebym mu pomógł importować Roadstera NB z Japonii. Trafiła się na aukcji wersja NR-A w "grejdzie" 4.5 . Jak jżz przyszła to się nią przejechałem (a dodam, że miałem tez okazję pośmigać Roadsterem w najbardziej ekskluzywnej wersji, czli 1.8 , drewno, skóry itd.) . Wersja NR-A to silnik 1.6...ale reszta od 1.8, czyli heble, Torsen...poza tym cała fabrycznie na Bilstein-ie i poliuretanach z białymi Enkei i czerwonymi fotelami z alcantary. Zbudowana do markowych wyścigów pucharowych, u dilera można było od razu zamówić klatkę.

Waga auta plus ten zawias to była czysta przyjemność. Auto stworzone do skęcania...a skręcało tak, że miałem wrażenie, że za chwilę zobaczę klapę własnego bagażnika. Dzień wcześniej prowadziłęm Hondę S2000 ...mazda dawała więcej frajdy.

Taka jak ta

https://www.goo-net-exchange.com/usedcars/MAZDA/ROADSTER/700080403130210212001/index.html

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, vexus napisał:

dziś sprawdzę, odbierając auto pytałem o to, powiedzieli mi, że tylko regulacja siły w menu i nie da się wyłączyć, więc nie drążyłem tematu. Jeszcze w maju planuję zajrzeć na Tor Łódź, więc cenna informacja, jest to trochę irytujące, @carfit dzięki za info:bowdown:

Polecam Ci kupić interfejs https://caristaapp.com/ i samemu możesz kilka funkcji przeprogramowac, np. asystenta lini, pasy, światła, IMT , i nie będziesz musiał pamietać że trzeba za każdym razem to wyłączać. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, carfit napisał:

Polecam Ci kupić interfejs https://caristaapp.com/ i samemu możesz kilka funkcji przeprogramowac, np. asystenta lini, pasy, światła, IMT , i nie będziesz musiał pamietać że trzeba za każdym razem to wyłączać. :) 

ooo! Carfit a ten dźwiek silnika z glosnikow udało Ci się wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, FilipeK napisał:

ooo! Carfit a ten dźwiek silnika z glosnikow udało Ci się wyłączyć?

jeszcze nie wyłączałem, bo sam czekam na interfejs ( mam mieć we wtorek ) , ale się da na 100 %, kumpel i sobie wszystko ustawił i powyłączał. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, carfit napisał:

Polecam Ci kupić interfejs https://caristaapp.com/ i samemu możesz kilka funkcji przeprogramowac, np. asystenta lini, pasy, światła, IMT , i nie będziesz musiał pamietać że trzeba za każdym razem to wyłączać. :) 

Sprawdziłem dokładnie, nie wyłączą się funkcja sygnalizacji zmiany pasa ruchu, jak pisałem wcześniej można ją tylko "złagodzić". Może ten interfejs da radę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vexus napisał:

Sprawdziłem dokładnie, nie wyłączą się funkcja sygnalizacji zmiany pasa ruchu, jak pisałem wcześniej można ją tylko "złagodzić". Może ten interfejs da radę ;) 

wejdz w ustawienia najpierw, wejdź na pole LTA , przytrzymaj przycisk ok i wyłącz "środek pasa" i " buajnie", wyjdż z menu i wtedy przecisk na kierownicy to pamieta i wyłącza wszystko. :) 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FilipeK napisał:

Carfit, ja myslalem ze juz silnik zdazyles dotrzeć w te dwa dni ;) 

Przeciez mówiłem auto pod koc :twisted:, 1,5 dnia nie jeździłem bo leje, więc nie wyjezdzam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 09:28, turdziGT napisał:

Nie no jasne sa drobne wyjątki tak jak piszesz no i oczywiście Yaris GR.

 

Powiem wam ze każdy powinien od czasu do czasu przejechać się takim solidnie lekkim autem żeby sobie przypomnieć jaka to różnica bo wszyscy jeździmy autami z solidna nadwagą 

 

Ja tam nie "od czasu do czasu" tylko na codzień jeżdżę (kilkuletnim) autkiem, które nie waży nawet tony :yahoo:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 13:33, Neutrino33 napisał:

Kolega mnie kiedyś poprosił żebym mu pomógł importować Roadstera NB z Japonii. Trafiła się na aukcji wersja NR-A w "grejdzie" 4.5 . Jak jżz przyszła to się nią przejechałem (a dodam, że miałem tez okazję pośmigać Roadsterem w najbardziej ekskluzywnej wersji, czli 1.8 , drewno, skóry itd.) . Wersja NR-A to silnik 1.6...ale reszta od 1.8, czyli heble, Torsen...poza tym cała fabrycznie na Bilstein-ie i poliuretanach z białymi Enkei i czerwonymi fotelami z alcantary. Zbudowana do markowych wyścigów pucharowych, u dilera można było od razu zamówić klatkę.

Waga auta plus ten zawias to była czysta przyjemność. Auto stworzone do skęcania...a skręcało tak, że miałem wrażenie, że za chwilę zobaczę klapę własnego bagażnika. Dzień wcześniej prowadziłęm Hondę S2000 ...mazda dawała więcej frajdy.

Taka jak ta

https://www.goo-net-exchange.com/usedcars/MAZDA/ROADSTER/700080403130210212001/index.html

Nie trzeba tak ekstremalnie. W zeszłym roku jeździłem poprawiona MX5 na 2020 z motorem podkręconym do 175KM. Jedno z fajniejszych aut jakimi jeździłem w ostatnim czasie. Taka S2000 20 lat później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to będę o sporcie ciągle;) 

 

Kolega Artur objechał wszystkich Yarisem w Tychach. Na rajdowej próbie, nie na płaskim Torze.:)  a są to trudne zawody z dużą konkurencją. 

Edytowane przez marcinwrxsti
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinwrxsti napisał:

A ju to będę o sporcie ciągle;) 

 

Kolega Artur objechał wszystkich Yarisem w Tychach. Na rajdowej próbie, nie na płaskim Torze.:)  a są to trudne zawody z dużą konkurencją. 

Artur K? :) o Tym mowa?

 

Edytowane przez FilipeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marcinwrxsti napisał:

A ja to będę o sporcie ciągle;) 

dawaj zawsze znać ! motorsport w tym temacie jak najbardziej ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, FilipeK napisał:

Tak, Łukasz przewiózł ostatnio syna @PG25 tym autem a nam zgotował kanonadę strzałów z wydechu :) Yaris jedzie jak wściekły, a do tego podtrzymanie turbo dodaje mu rajdowego charakteru. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herostrates napisał:

Tak, Łukasz przewiózł ostatnio syna @PG25 tym autem a nam zgotował kanonadę strzałów z wydechu :) Yaris jedzie jak wściekły, a do tego podtrzymanie turbo dodaje mu rajdowego charakteru. 

To jest na seryjnych gratach?:) 500 nm musi tam ladnie kopac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herostrates napisał:

Tak, Łukasz przewiózł ostatnio syna @PG25 tym autem a nam zgotował kanonadę strzałów z wydechu :) Yaris jedzie jak wściekły, a do tego podtrzymanie turbo dodaje mu rajdowego charakteru. 

Petarda !!! Pectel i Łukasz rządzi ;) 

miałem w życiu wiele aut sportowych, ale GR to jedno z najlepszych jakich miałem..... :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, carfit napisał:

Petarda !!! Pectel i Łukasz rządzi ;) 

miałem w życiu wiele aut sportowych, ale GR to jedno z najlepszych jakich miałem..... :)

Zgadza się. Na kompie Yarisa widziałem napis Pectel by Cosworth :) Jest to auto developerskie i nie ma lekko :) Yaris jest jeszcze z katem a wydech to MGMotorsport. Łukasz mówi, że to maks dla tej turbiny i generalnie jest zdania, że seryjnie znacznie lepsze auto niż seryjne EVO i STI. Słabszą stroną są jednak napędy. 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...