Skocz do zawartości

GRubo przesadzony Yaris


FilipeK

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, krist napisał:

jak pisałem że będzie następna partia samochodów, a jest praktycznie drugi raz tyle co w kwietniu 2020, to mówiłeś że nie, nie wiadomo. No i wyszło na moje To masz w gratisie następną przepowiednię; w 2022 będą oferować mocniejszą bardziej agresywną wersję gr

I znów się spóźnisz do salonu na testy żeby potem bóldupić na forum jaka to Toyota jest nieogarnięta bo wiesz lepiej jak jeden z największych producentów na świecie powinien sprzedawać swoje auta, a ludzie źli i okropni bo pozamawiali po kilka sztuk na handel i będziesz im udowadniał że wtopią kasę? :OO:

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:

I znów się spóźnisz do salonu na testy żeby potem bóldupić na forum jaka to Toyota jest nieogarnięta bo wiesz lepiej jak jeden z największych producentów na świecie powinien sprzedawać swoje auta, a ludzie źli i okropni bo pozamawiali po kilka sztuk na handel i będziesz im udowadniał że wtopią kasę? :OO:

lepiej i dosadnie bym tego nie umiał napisać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, skwaro napisał:

I znów się spóźnisz do salonu na testy żeby potem bóldupić na forum jaka to Toyota jest nieogarnięta bo wiesz lepiej jak jeden z największych producentów na świecie powinien sprzedawać swoje auta, a ludzie źli i okropni bo pozamawiali po kilka sztuk na handel i będziesz im udowadniał że wtopią kasę? :OO:

i bedę trollował handlarzy pietruszką z Lidla, dokładnie taki mam plan :D

 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, krist napisał:

i bedę trollował handlarzy pietruszką z Lidla, dokładnie taki mam plan :D

 

Zostaw pietruszkę. Szkoda czasu. Skup się lepiej na karczochach. Podobno pomagają na nadmiar żółci. Just saying :)

Edytowane przez skwaro
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, carfit napisał:

lepiej i dosadnie bym tego nie umiał napisać

jestem skłonny w to uwierzyć ;)

 

6 minut temu, skwaro napisał:

Skup się lepiej na karczochach. Podobno pomagają na nadmiar żółci

No i tu bym wtopił, bo akurat karczochy zwiększają wydzielanie żółci

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rutra80 napisał:

Nie do dostania za normalne pieniądze, wszystko wykupione przez minerów i spekulatnów,

Co rozumiesz pod pojęciem spekulant ?

Bo to jest normalna działalność gospodarcza.

Kupuję 10 tys procesorów i sprzedaję z zyskiem ( albo ze stratą ! )

To rynek zadecyduje ile mogę na tym zarobić.

 

Tak samo z GR. Kupuję x  sztuk i je później sprzedaję.

Z zyskiem albo stratą - jak Toyota jednak wyprodukuje większą ilość. Moje ryzyko.

To jest normalna działalność gospodarcza.

Zarobi ten który wie co kupić, kiedy i za ile sprzedać. I ponosi ryzyko.

Gdzie wy widzicie jakąś "patologię" ?

 

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, carfit napisał:

jak mam ochotę to są kupię portugalską marchewkę w biedońce i szczypiorek w Lidlu, oderwę opakowania i sprzedam na rynku maślanym z zyskiem 50%.

To akurat jest nielegalne. To oszustwo.

Coś jakbyś kupił zwykłego Yarisa, zerwał oznaczenia i sprzedał Krist'owi jako GR.

 

Edytowane przez rombu
  • Super! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z natury jestem wolnościowcem, także gospodarczym ale jestem w stanie teoretycznie wyobrazić sobie sytuację, kiedy jakiś broker/handlarz gruba ryba dogadał się z przedstawicielem Toyoty na Polskę i wykupił np. 2/3 wszystkich GR'ów dostępnych na rynku. Po czym je sprzedał z prowizją robiąc niezły interes, kosztem niestety klienta. Taka sytuacja nie jest imho zdrowa nawet w twardym kapitaliźmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, rombu napisał:

To akurat jest nielegalne. To oszustwo.

Coś jakbyś kupił zwykłego Yarisa, zerwał oznaczenia i sprzedał Krist'owi jako GR.

 

oczywiście, pełna zgoda, dałem to dla jaskrawego przykładu że mamy wolny rynek, choć przecież wiadomo że w Lid.... kupuje się "polskie jabłka" na etykiecie, a na skrzynce kraj produkcji Egipt np. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, rombu napisał:

Ale GR nie jest czymś niezbędnym.

Taka sytuacja byłaby naganna i wtedy można mówić o spekulacji w przypadku np. szczepionek - aktualny temat.

Czy choćby żywności.

 

A tu tematem jest samochód ! Zwykłe auto.

 

 

Tak do końca zwykłe nie jest. Aczkolwiek tu masz rację, że jak ktoś chce wydać 160 k na zabawkę, jak wyda 180 k to świat mu się nie zawali. Natomiast ważne jest żeby każdy, potencjalny kupiec miał dokładnie takie same warunki i dostęp do ich zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tommo napisał:

Tak do końca zwykłe nie jest. Aczkolwiek tu masz rację, że jak ktoś chce wydać 160 k na zabawkę, jak wyda 180 k to świat mu się nie zawali. Natomiast ważne jest żeby każdy, potencjalny kupiec miał dokładnie takie same warunki i dostęp do ich zakupu.

Czyli Ferrari ma sobie przestać wybierać komu sprzeda swoje limitowane top modele, a komu nie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:

Czyli Ferrari ma sobie przestać wybierać komu sprzeda swoje limitowane top modele, a komu nie? :)

Jak już napisałem posta, to ten przykład też wpadł mi do głowy :)

Ale nie musi dopóki będzie trzymał się zasady że dostęp mają wierni ich klienci. Czyli potencjalny nabywca wie co ma zrobić, żeby następnym razem również jego wzięto po uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, skwaro napisał:

Czyli Ferrari ma sobie przestać wybierać komu sprzeda swoje limitowane top modele, a komu nie? :)

To nie Toyota wybiera sobie klientów wśród np. najlepszych, ulubionych bądź najbrzydszych, tylko cwaniakują handlowcy kombinując z umowami. Nie ma różnicy?

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zyzol napisał:

To nie Toyota wybiera sobie klientów wśród np. najlepszych, ulubionych bądź najbrzydszych, tylko cwaniakują handlowcy kombinując z umowami. Nie ma różnicy?

To było do wypowiedzi Tommo o równym dostępie klientów do możliwości zakupu nie do tego co robi Toyota. Zresztą to też Toyoty sprawa czy chcą wprowadzać jakieś ograniczenia czy weryfikacje klientów czy nie. Może Toyota ma w bani komu sprzeda auta i liczy się tylko sprzedaż? Ja nie znam ich strategii i nie podejmuję się jej komentować w przeciwieństwie do niektórych tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, skwaro napisał:

Zresztą to też Toyoty sprawa czy chcą wprowadzać jakieś ograniczenia czy weryfikacje klientów czy nie

Jak widać, jednak postanowili proceder trochę przytemperować.

Wystarczyłoby, żeby ludzie nie kupowali przepłaconych rezerwacji i sytuacja sama by się rozwiązała, ale póki fanatyków nie brakuje, to jest, jak jest.

 

P.s. kolejna podobna sytuacja to premiera nowych konsol w zeszłym roku. Preordery PS5 lądowały na OLX w cenie x2

Edytowane przez Zyzol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zyzol napisał:

Jak widać, jednak postanowili proceder trochę przytemperować.

Wystarczyłoby, żeby ludzie nie kupowali przepłaconych rezerwacji i sytuacja sama by się rozwiązała, ale póki fanatyków nie brakuje, to jest, jak jest.

 

P.s. kolejna podobna sytuacja to premiera nowych konsol w zeszłym roku. Preordery PS5 lądowały na OLX w cenie x2

Ale tak jest praktycznie na całym świecie i w wielu branżach, ja naprawdę nie mam z tym problemu że ktoś coś kupi, ma możliwość coś załatwić, mieć z tego prowizję i zarobek. Przecież dzięki temu że ktoś zarobi być może kiedyś da zarobić Tobie, mnie i innym, a nie pójdzie do MOPS po pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, carfit napisał:

Ale tak jest praktycznie na całym świecie i w wielu branżach, ja naprawdę nie mam z tym problemu że ktoś coś kupi, ma możliwość coś załatwić, mieć z tego prowizję i zarobek. Przecież dzięki temu że ktoś zarobi być może kiedyś da zarobić Tobie, mnie i innym, a nie pójdzie do MOPS po pomoc. 

Ja też nie mam nic przeciwko swobodzie handlu ale pomyśl jakby wyglądała wizerunkowo Toyota Polska, która organizuje dodatkową pule 300 szt. gorącego towaru jakim jest GR a tu wchodzi „inwestor” i bierze wszystkie. I ma nagle monopol na na Toyotę GR nie będąc nawet jej przedstawicielem. Nie było by to dobre dla nikogo poza monopolistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał W. napisał:

Ja też nie mam nic przeciwko swobodzie handlu ale pomyśl jakby wyglądała wizerunkowo Toyota Polska, która organizuje dodatkową pule 300 szt. gorącego towaru jakim jest GR a tu wchodzi „inwestor” i bierze wszystkie. I ma nagle monopol na na Toyotę GR nie będąc nawet jej przedstawicielem. Nie było by to dobre dla nikogo poza monopolistą.

Ale dlaczego to byłoby złe dla Toyoty? Przecież sprzedali wszystkie auta? Z punktu widzenia biznesu wszystko się spina. A co jeśli obecne ograniczenia są po to żeby to Toyota zarobiła więcej nie pośrednicy samemu podnosząc cenę i wycinając pośredników? Bo wszystko na to wskazuje że tak jest. I ta sytuacja jak rozumiem już jest ok bo prowizja nie poszła do pośrednika tylko Toyoty a klient fibalnie i tak zapłacił tyle samo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...