Skocz do zawartości

Subaru Impreza WRX MY'06 - powrót syna marnotrawnego.


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Na 13/04 umówiłem się do serwisu na mały serwis (oleje+filtry) i generalny przegląd WRX’a. 
 

Podpowiedzcie pls jaki olej zalać do głównie spokojnej jazdy miejskiej na raczej krótkich odcinkach, sporadycznie dynamiczna jazda? Olej i tak chcę wymieniać co 7.5 tys. km. Lać „tradycyjnie” CFS’a lub 300V czy coś bardziej cywilnego? Jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Qóba napisał:

Na 13/04 umówiłem się do serwisu na mały serwis (oleje+filtry) i generalny przegląd WRX’a. 
 

Podpowiedzcie pls jaki olej zalać do głównie spokojnej jazdy miejskiej na raczej krótkich odcinkach, sporadycznie dynamiczna jazda? Olej i tak chcę wymieniać co 7.5 tys. km. Lać „tradycyjnie” CFS’a lub 300V czy coś bardziej cywilnego? Jak uważacie?

 

nowy wątek olejowy ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WRX już po serwisie, przy przebiegu 154.932 km wykonano następujący zakres czynności serwisowych:

- wymiana oleju w silniku (Millers CFS 5W40),

- wymiana filtra oleju,

- wymiana filtra powietrza,

- wymiana filtra kabiny,

- serwis klimatyzacji z odgrzybieniem,

- konserwacja gum stabilizatora przód i tył,

- wymiana tulei wahaczy wzdłużnych,

- naprawa termików kolektora,

- diagnostyka zawieszenia,

- kontrola osłon przegubów,

- kontrola napięcia paska wielorowkowego.

 

Lżejszy o 1.630 zł użytkuję WRX'a dalej :D obecnie już nic nie skrzypi w zawieszeniu:yahoo:

Edytowane przez Qóba
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Długo się nie odzywałem, bo w zasadzie mało się działo - WRX służy jako 'daily', jeździ nim głównie do pracy moja żona, odwożąc po drodze córkę do żłobka :facepalm: Ja bardziej weekendowo i w nielicznych wypadach poza miasto. Wątek odświeżam, bo WRX jest po kolejnym przeglądzie, przy przebiegu 161.929 km (6.997 km od ostatniego przeglądu :mrgreen:) została wykonana:

- wymiana oleju w silniku (nadal Millers),

- wymiana filtra oleju,

- wymiana filtra powietrza,

- wymiana filtra kabiny,

- wymiana uszczelek pompy wspomagania.

 

Przy okazji usłyszałem, że blacharsko jest to zdrowy egzemplarz co mocno cieszy. Powoli przymierzam się do zakupu innego auta w miejsce WRX'a jako 'dupowóz' (chciałbym Stelvio lub A4 Allroad), przy czym liczę, że dam radę zostawić WRX jako typowo weekendowe auto.

 

To tyle z nowinek :) Pozdrowienia, Kuba.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Qóba napisał:

Przy okazji usłyszałem, że blacharsko jest to zdrowy egzemplarz co mocno cieszy. Powoli przymierzam się do zakupu innego auta w miejsce WRX'a jako 'dupowóz' (chciałbym Stelvio lub A4 Allroad), przy czym liczę, że dam radę zostawić WRX jako typowo weekendowe auto.

Stałem przed podobną sytuacją. Porównując kilka aut jako te do jazdy na codzień u mnie wygrała Skoda Octavia 2FL z najmocniejszym silnikiem będącym w rodzinie VW. 1.9tdi :) Auto tanie w utrzymaniu, mało pali i wygodniejsze trochę od Subaru. Fskt finalnie będzie u mnie SuperB II ale najpierw muszę odebrać swoje Subaru od Ciebie z miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lelenbpa gdzie je zrzuciłeś? OES :)? Co do 'dupowozu' to poprzedniego WRX'a, gdy pojawiło się info o potomku, szybko wymieniłem na A4 Allroad, zrobiłem w nim Stage1 i było to baaardzo przyjemne wozidło, także w coś takiego chce celować, ze Skodą mi jakoś dotychczas mocno nie po drodze. Najbardziej kusi Stelvio, ale boję się bardzo tej mitycznej awaryjności i potencjalnej utraty wartości, która pewnie będzie znacząco wyższa niż w Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
13 godzin temu, rosaskc napisał:

 

Zostaw auto dla niej :) Będzie zachwycona, kiedy dostanie na 18ste urodziny.

Za 18 lat jak auto będzie utrzymane to za to auto tata kupi córce kawalerkę w Warszawie i opłaci studia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Stało się to tradycją, więc chyba nie mam wyjścia :rolleyes:

 

Przy okazji, mam problem z klimą, po nabiciu szybko przestała chłodzić. Co to może być? Jest jakaś typowa usterka spotykana tutaj?

F1B64BA8-73B8-4936-89D7-87F4023BF895.jpeg

  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Qóba napisał:

Stało się to tradycją, więc chyba nie mam wyjścia :rolleyes:

 

Przy okazji, mam problem z klimą, po nabiciu szybko przestała chłodzić. Co to może być? Jest jakaś typowa usterka spotykana tutaj?

 

Bardzo często oringi na wężach mają już dość po latach. W ostateczności wymiana skraplacza. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2022 o 07:00, PrzemoST napisał:

Bardzo często oringi na wężach mają już dość po latach. W ostateczności wymiana skraplacza. 

częściej wymiana skraplacza/chłodnicy bo wystarczy że poleci jakiś większy kamyk przez grill :rolleyes: ale uciekać może dosłownje na każdym kroku :lol:

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Zaczyna mnie/nas uwierać konieczność posiadania bardziej rodzinnego auta - jak nie uda mi się w założonym budżecie czegoś dorwać (a jest obecnie bardzo ciężko cenowo), to być może do końca roku będę musiał pożegnać się z WRXem.

 

Daję niezobowiązująco znać, gdyby ktoś szukał - mój srebrny ex-WRX w taki sam sposób przeszedł w forumowe ręce. Z resztą ten też to był z kolei forumowy zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Qóba napisał:

Zaczyna mnie/nas uwierać konieczność posiadania bardziej rodzinnego auta - jak nie uda mi się w założonym budżecie czegoś dorwać (a jest obecnie bardzo ciężko cenowo), to być może do końca roku będę musiał pożegnać się z WRXem.

 

Daję niezobowiązująco znać, gdyby ktoś szukał - mój srebrny ex-WRX w taki sam sposób przeszedł w forumowe ręce. Z resztą ten też to był z kolei forumowy zakup. 

Hmm :)

Daj znać jak będziesz zdecydowany na sprzedaż, może wtedy ja bede zdecydowany na zakup.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Panbenonium napisał:

A co Ci przeszkadza w tym Subaru jako w rodzinnym aucie ? Ja używam od 2 lat i nie mam do czego się doczepić.

Dla 2+1 z dzieckiem 3-letnim, które wyrosło już z wózków jest bardzo ok przy założeniu jazdy głównie w mieście. Gdy mówimy o a) chęci częstszych wyjazdów wakacyjnych/weekendowych, gdzie obecnie jeździ się głównie autostradami/drogami szybkiego ruchu i b) ewentualnej zmianie modelu na 2+2 to zaczyna być ciężko :) Niemniej jednak będę kombinował żeby zostało jako drugie. 

Edytowane przez Qóba
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...