Skocz do zawartości

Forester SG kanapa tył STI vs zwykła


raveout

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo z tyłu w Forku SG przedliftowym wyższe osoby nie mają pola do specjalnie komfortowej podróży (siedzisko jest bardzo krótkie, a oparcie zbyt pionowe)  Zastanawiam się w nad wymianą w przyszłości tylnej kanapy na taką z wersji poliftowej lub STI / Cross Sports (z regulacją podparcia). Pytanie jednak czy w ogóle warto? Czy ktoś miał okazję porównać wszystkie 3 rodzaje siedzeń, a szczególnie wersję Cross Sports/ STI z regulacją kąta podparcia? Pytanie czy ta regulacja w ogóle coś zmienia? Kolejne pytanie czy jest duża róznica pomiędzy standardową kanapą z przedlifta i polifta? Będę wdzięczny za Wasze uwagi i przemyślenia.

 

Dla porządku forumowego i dla potomnych pozwalam sobie wkleić te 3 rodzaje siedzisk:

 

1. SG przedlift 

unnamed (1).jpg

 

2. SG polift (dłuższe siedzisko)

12136826680083_1200.jpg

 

3. SG STI / Cross Sports (dłuższe siedzisko, regulacja kąta podparcia i podłokietnik)

cade5des-1920.jpg

Edytowane przez raveout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DON Pietro - i tak i nie, bo standardowe siedziska są na tyle krótkie, że i tak gdy siedzisz normalnie to pod udem w okolicach kolan masz wolną przestrzeń, a powinieneś mieć jeszcze końcówkę fotela żeby było wygodniej. Tak na prawdę, jak sobie usiadłem ostatnio z tyłu, to mam poczucie, źe największym problemem powodującym dyskomfort jest pochylenie oparcia, a w drugiej kolejności długość siedziska. Jeśli chodzi o miejsce na kolana, to już zależy od ustawienia przedniego fotela ale tutaj jest jakieś pole manewru.

Edytowane przez raveout
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie i uważam że to świetna zmiana, zarówno kwestia podłokietnika, jak i ułożenie siedziska na duży plus. Siedzisko jest nieco wyżej ze względu na mechanizm regulacji oparcia. Jest trochę rzeźby aby stelaż pod siedziskiem zamontować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herostrates napisał:

Mam u siebie i uważam że to świetna zmiana, zarówno kwestia podłokietnika, jak i ułożenie siedziska na duży plus. Siedzisko jest nieco wyżej ze względu na mechanizm regulacji oparcia. Jest trochę rzeźby aby stelaż pod siedziskiem zamontować.

Co z poduszkami w przednich fotelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, raveout napisał:

Rzeźby? A to nie da się przełożyć p&p? :o

Mocowanie stelaża jest małym wyzwaniem ale do ogarnięcia. Zajrzyj do mojego wątku i tam się dowiesz więcej. 

Tutaj wraz z manualem montażu

 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Daniel Janus napisał:

Co z poduszkami w przednich fotelach?

rezystor w kostke i choinki nie ma, ale poduchy też nie ma. Do Forka z STI podchodzą z tego co na forum siędowiedziałem tylko z Hawka US spec, ewentualnie z WRX GD bo tam poduchy były. Ja mam z WRX z anglika i jest bardzo fajnie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przód może wstawię te z 2.5XT przedliftowego - jeśli je dorwę.

 Z tego co słyszałem to dają zdecydowanie radę.

Swoją drogą znalezienie kanapy z STI w spoko stanie to też będzie niezłe wyzwanie B)

 

 

19 godzin temu, Herostrates napisał:

Mocowanie stelaża jest małym wyzwaniem ale do ogarnięcia. Zajrzyj do mojego wątku i tam się dowiesz więcej. 

Tutaj wraz z manualem montażu

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przez przypadek wpadł mi materiał na YT właśnie z instalacji kanapy od STI. Podrzucam, może się przyda. Przy okazji szukania tego filmu wyszukało mi wątek na forum us z nieco bardzie pro montażem. 

 

 

https://www.subaruforester.org/threads/2005-xt-jdm-forester-sti-rear-seat-install.685497/

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa obserwacja,

Ja u siebie mam kanapę z MY05 z 2.5XT bo to była ostatnia ze skóry z dziurkowanej ale nie mam podłokietnika.

Ta moja poliftowa może była nieco szersza ale nawet tego nie zauważyłem, na pewno była bardziej miękka i bardziej się w nią wpadało.

Dziurkowana chciałem z uwagi na kompatybilność z przednimi siedzeniami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od takiego dawcy mam tylną

https://archiwum.allegro.pl/oferta/subaru-forester-ii-fotele-kanapa-100-skora-i7036993534.html

wersja pośrednia - bez dziurek ale podłokietnikami

https://archiwum.allegro.pl/oferta/subaru-forester-ii-2005-fotele-kanapa-skora-ladna-i6803618330.html

i w końcu poliftowa, która może  jest nieco szersza patrząc na mocowania przednie - moja była bardzo miękka z efektem wpadania w głęboki fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, nabyłem zestaw foteli i kanapy z Forestera STI aby założyć go do mojego Forestera 2,5 XT. Nie dostałem od sprzedawcy stelaża tylnej kanapy i to jest spory problem (będę szukał lub prosił o dosłanie jeśli nie wyrzucił go). Kolejny problem jaki widzę to przełożenie podgrzewania foteli (raczej łatwo wykonalne) i przełożenie Air Bag bocznych (to już raczej trudne). Pytanie czy ktoś z Was już przekładał poduszki boczne do foteli przednich z Forestera STI. Przełożenie podstawy fotela kierowcy ze starych siedzeń również nie wydaje się skomplikowane. Montaż tylnej kanapy jednak wydaje się trudny i tutaj prośba @Herostrates o podpowiedź gdzie zleciłeś montaż tylnej kanapy lub całego zestawu? Swoją drogą piękny projekt, ja jestem gdzieś na początku drogi. Zrobię post o swoim, narazie auto jest u @carfit na zakuciu i wzmocnieniu silnika, gdyż po wymianie uszczelki pod głowica nie wykonano inspekcji pierścieni olejowych i jest spore zużycie oleju.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KubaK napisał:

Witam, nabyłem zestaw foteli i kanapy z Forestera STI aby założyć go do mojego Forestera 2,5 XT. Nie dostałem od sprzedawcy stelaża tylnej kanapy i to jest spory problem (będę szukał lub prosił o dosłanie jeśli nie wyrzucił go).

wiesz, że to całkiem spora modyfikacja? XT ma inną tylna podłogę, brakuje otworów i kształtów. Wg mnie bez stelaża będzie gruby problem... Na YT jest film instruktażowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KubaK napisał:

Witam, nabyłem zestaw foteli i kanapy z Forestera STI aby założyć go do mojego Forestera 2,5 XT. Nie dostałem od sprzedawcy stelaża tylnej kanapy i to jest spory problem (będę szukał lub prosił o dosłanie jeśli nie wyrzucił go). Kolejny problem jaki widzę to przełożenie podgrzewania foteli (raczej łatwo wykonalne) i przełożenie Air Bag bocznych (to już raczej trudne). Pytanie czy ktoś z Was już przekładał poduszki boczne do foteli przednich z Forestera STI. Przełożenie podstawy fotela kierowcy ze starych siedzeń również nie wydaje się skomplikowane. Montaż tylnej kanapy jednak wydaje się trudny i tutaj prośba @Herostrates o podpowiedź gdzie zleciłeś montaż tylnej kanapy lub całego zestawu? Swoją drogą piękny projekt, ja jestem gdzieś na początku drogi. Zrobię post o swoim, narazie auto jest u @carfit na zakuciu i wzmocnieniu silnika, gdyż po wymianie uszczelki pod głowica nie wykonano inspekcji pierścieni olejowych i jest spore zużycie oleju.  

Dziękuję. Powodzenia zatem, trzymam kciuki. Z przodu nie mam grzania i poduszek. Co do tyłu powyżej wklejałem instrukcję. Moim zdaniem to nie jest gruba rzeźba, u carfita z pewnością Ci ogarną. U mnie chłopaki z OES Serwis bez problemu mi to zrobili, razem z instrukcją. 

Edytowane przez Herostrates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...