Skocz do zawartości

Outback 2000. 25ej walenie silnika


Cezary Zalech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem dulszy czas jezdzilem na czystym gazie. Na trasie s17 przy 160km/h auto dostalo.nagle obrotów 6000 tysi. Zjechałem z s17 i bylo ok. Wiec zajechałem na mcdrive na wsniezieniu silnik zaczoł nierówno chodzic Po zjechaniu ze wzniesienia.bylo ok wiec.ruszyłem przejechalem 1 km auto nagle zaczeło walic w silniku i zgasł. Odpalilem walilo warkotało stukało w ten.sposub co na.filmiku. auto na biedu R bez gazu jechalo swoim tępem ale gdy wciskałem mu gaz dławił sie i.gasł. teraz go przestawiałem i na biegu 1.niby jedzie ale ma.mało mocy Czy to zawor ? Czy jednak panewka ? Czy nie.tylko ?

Bojr.sie.generalnego.remontu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie uderzanie nie wróży nic dobrego. nie jeździł bym samochodem. jeśli masz kogoś kto ogarnia subaru niedalego to najlepiej poprosić go o przyjazd do pacjenta. czy to jest panewka? czy zawór ciężko powiedzieć. kręcąc wałem jeśli problem leży w zaworze powinno być czuć różnicę na cyklach pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Cezary Zalech napisał:

Witam. Mam problem dulszy czas jezdzilem na czystym gazie. Na trasie s17 przy 160km/h auto dostalo.nagle obrotów 6000 tysi. Zjechałem z s17 i bylo ok. Wiec zajechałem na mcdrive na wsniezieniu silnik zaczoł nierówno chodzic Po zjechaniu ze wzniesienia.bylo ok wiec.ruszyłem przejechalem 1 km auto nagle zaczeło walic w silniku i zgasł. Odpalilem walilo warkotało stukało w ten.sposub co na.filmiku. auto na biedu R bez gazu jechalo swoim tępem ale gdy wciskałem mu gaz dławił sie i.gasł. teraz go przestawiałem i na biegu 1.niby jedzie ale ma.mało mocy Czy to zawor ? Czy jednak panewka ? Czy nie.tylko ?

Bojr.sie.generalnego.remontu

 

na lawete go i do serwisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dzixd napisał:

na lawete go i do serwisu...

 

po co? naprawimy go tutaj ! moim zdaniem jeździć i obserwować :mrgreen:

 

Nie rozumiem kolejnych "odpalen" takiego motoru. Każdy cykl pracy to zapewne kolejne nieodwracalne uszkodzenia.

Edytowane przez Szmiglo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez straszenia i "dopiekania" ,ale to już jest bliski finał silnika. Ps na sam koniec też tak miałem,jak na filmie. W moim wątku ,jak wrzuciłem film z podwyższonymi obrotami,to jeszcze jeszcze jakoś tam silnik pracował,ale już była niepewność (praca silnika nie podobała mi się) ,a potem,to już z górki poszło do takiego dźwięku,jak u Ciebie. Silnik poszedł spać...

Oby to się okazało coś innego,ale tak szczerze,uczciwie, to grubsza robota się kroi w silniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście może to być panewka ale ja bym zaczął od sprawdzenia czy świece są dobrze dokręcone. Kilka razy spotkałem się z sytuacją, że świeca się poluzowała. Też ciekawe dźwięki wtedy były, a na podstawie marnej jakości filmiku jeszcze bym tej pozytywnej opcji nie wykluczał.

 

Zastanawia mnie tylko to stwierdzenie:

W dniu 4.09.2020 o 16:01, Cezary Zalech napisał:

przy 160km/h auto dostalo.nagle obrotów 6000 tysi

Jak to silnik nagle dostał 6tyś. obrotów? Sam wszedł na takie obroty? Jak to możliwe? Bieg wyskoczył? Sprzęgło się poślizgnęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2020 o 12:41, pablonas napisał:

Oczywiście może to być panewka ale ja bym zaczął od sprawdzenia czy świece są dobrze dokręcone. Kilka razy spotkałem się z sytuacją, że świeca się poluzowała. Też ciekawe dźwięki wtedy były, a na podstawie marnej jakości filmiku jeszcze bym tej pozytywnej opcji nie wykluczał.

 

Zastanawia mnie tylko to stwierdzenie:

Jak to silnik nagle dostał 6tyś. obrotów? Sam wszedł na takie obroty? Jak to możliwe? Bieg wyskoczył? Sprzęgło się poślizgnęło?

Automat nie zredukował biegu. Po czym silnik wpadł w nie równa prace zaraz.sie uspokoił normalnie jechał i nagle łup stuk i zgasł. Po czasie odpalilem lupał stukał po wrzuceniu D samochod.jechal swoim tępem Ale jak.chcialem.dodac gazua nagle dławi sie i gasnie. A na biegu 1 2 samochod reaguje.na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...