Skocz do zawartości

Legacy IV kombi spec.B H6 6MT Leszek


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

update :)

 

opona wymieniona, czekam az mpk cos odpisze :)

 

wydech odcinek 235485:

 

uchwyty juz wszystkie wyczyszczone, potraktowane czyms na rdze i finalnie psikniete srebrna farba tez niby na rdze - gotowe

IMG_20201212_192442_2.thumb.jpg.988fb3b7dba488b5e6bfa6b1c8aca6d6.jpg

 

czekam ciagle na kolektor wydechowy, podobno jest juz w europie ale sie cli...

 

w miedzy czase w koncu sprawilem sobie gps o wysokiej czestotliwosci odswiezania i zrobilem pierwszy calkiem rozczarowujacy pomiar :D

 

Screenshot_20201220224138.thumb.png.f48470547828d1fc3be8e06a96faa5ed.png

 

ok, troche skopalem start i bylo dosc slisko (esp zlapalo nawet na 2biegu) nie mniej jednak zamiast 7s jest 8s :) mysle ze gdyby bylo sucho i gdyby tak lekko sponiewierac sprzeglo i w jedna osobe to 7.5 do zrobienia. seryjne 6.9 raczej nie. zobaczymy czy wyechy, kolektory cos zmienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 11:27, Tinuviel napisał:

musze tez kupic te gume od dzwigni zmiany biegow - jest przedarta. kusi tez short shifter. To normalnie mozna szukac takiego od imprezy sti?

 

 

Nie wiem czy już ogarniałeś ten temat ale z tego co wiem shortshifter z STI nie pasuje. W jakimś sklepie spotkałem się nawet z różnymi do sedana i kombi... (oczywiście niedostępne) W końcu odpuściłem temat, nawet @Oczkoo15 powiedział, że raczej może być ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, _Peter_ napisał:

 

Nie wiem czy już ogarniałeś ten temat ale z tego co wiem shortshifter z STI nie pasuje. W jakimś sklepie spotkałem się nawet z różnymi do sedana i kombi... (oczywiście niedostępne) W końcu odpuściłem temat, nawet @Oczkoo15 powiedział, że raczej może być ciężko.

 

Dzięki za info, odpuściłem SS, w pierwszej kolejności powymieniam to co trzeba w seryjnej :)

 

W dniu 23.12.2020 o 12:33, dr.elich napisał:

Dawaj znać jak efekty

Jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 12:09, Tinuviel napisał:

w końcu dotarły :)

 

Screenshot_20201223-120850_Gallery.thumb.jpg.ed7b0b72919bf31762ee2509cc5e273d.jpg

Pójdę tą samą drogą :)

A co planujesz zrobić z katalizatorami i tą częścią od kolektorów do środkowego wydechu? 

Mi MGMotorsport powiedziało, że nie zrobią kolektorów i tej części. Tylko catback. Jedynie El-Tec się podejmie zrobić całość wydechu i tak dumam. 

Ja chciałbym zrobić kolektory raptory, potem tą część od kolektorów z katalizatorami 100 cpsi i dalej środkową z rezonatorem. Końcowy chciałbym zostawić sobie ten co mam prodrive. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Herostrates napisał:

Pójdę tą samą drogą :)

A co planujesz zrobić z katalizatorami i tą częścią od kolektorów do środkowego wydechu? 

Mi MGMotorsport powiedziało, że nie zrobią kolektorów i tej części. Tylko catback. Jedynie El-Tec się podejmie zrobić całość wydechu i tak dumam. 

Ja chciałbym zrobić kolektory raptory, potem tą część od kolektorów z katalizatorami 100 cpsi i dalej środkową z rezonatorem. Końcowy chciałbym zostawić sobie ten co mam prodrive. 

 

 

O widzisz, a pisałem do @Tinuviel w PW, że po zamontowaniu Raptorów u siebie, posiadając już catback od MGMotorsport prawdopodobnie zlecę im ostatnią część układanki... Nie brałem pod uwagę, że mogą się nie podjąć...

Edytowane przez _Peter_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, _Peter_ napisał:

 

O widzisz, a pisałem do @Tinuviel w PW, że po zamontowaniu Raptorów u siebie, posiadając już catback od MGMotorsport prawdopodobnie zlecę im ostatnią część układanki... Nie brałem pod uwagę, że mogą się nie podjąć...

Może jak się zbierze kilka osób to zdecydują się zrobić ta pierwsza cześć wydechu. Myśle ze warto ich przyatakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Herostrates napisał:

Jedynie El-Tec się podejmie zrobić całość wydechu i tak dumam.

 

Mój znajomych jak kupił nowego Lanosa 2.0 N/A to pierwsze co zrobił zawiózł auto z Poznania do Warszawy. Po wizycie w El-Tec auto brzmiało wyśmienicie zaprojektowali i wykonali cały wydech z kwasówki. Jako ciekawostkę dodam, że w okolicy Poznania jest duża firma zajmująca się układami wydechowymi ale "fachowcy" nie podejmują się wyprodukowania kolektora różnoodległościowego do Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dr.elich napisał:

Może mają pojęcie o działaniu układów wydechowych i nie chcą zmieniać na gorsze.

Z tym gorsze/lepsze są same subiektywne opinie. Nikt nie zabrał samochodu na hamownie przed/po, nie sprawdził czasów 0-100 przed/po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Danko napisał:

Z tym gorsze/lepsze są same subiektywne opinie. Nikt nie zabrał samochodu na hamownie przed/po, nie sprawdził czasów 0-100 przed/po

 

Nie za bardzo mam czas i chęć wydawania kasy na trzy wizyty na hamowni ale tyle ile mogę - czyli te pomiary 0-100 postaram się porobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tinuviel napisał:

 

Nie za bardzo mam czas i chęć wydawania kasy na trzy wizyty na hamowni ale tyle ile mogę - czyli te pomiary 0-100 postaram się porobić. 

Bardziej odnoszę się do wypowiedzi elicha o "gorszosci" bulgotów w ssakach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Danko napisał:

Bardziej odnoszę się do wypowiedzi elicha o "gorszosci" bulgotów w ssakach

 

 

A to tak. Chociaż powiem Ci ze widziałem w tym roku hawka 2.0na - takiego samego jakiego sam kiedyś miałem tylko że zrobionego na bulgot i powiem Ci ze żałuję że swojego tak nie zrobiłem jak go miałem. Nawet jakby to miał zabić z 5 koni

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tinuviel napisał:

 

 

A to tak. Chociaż powiem Ci ze widziałem w tym roku hawka 2.0na - takiego samego jakiego sam kiedyś miałem tylko że zrobionego na bulgot i powiem Ci ze żałuję że swojego tak nie zrobiłem jak go miałem. Nawet jakby to miał zabić z 5 koni

Ja już od paru miesięcy bije się z myślami. Głównie ze względu na konieczność pozbycia się kata. Ostatecznie już wstępnie zaklepałem, dosłownie wczoraj czy przedwczoraj kolektor, jak nie wyjdzie inny wydatek to biorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez chwilę Lanosa 2.0 NA z takim kolektorem, wcześniej Hawka 2.0 NA . Auto bo subiektywnie wolniejsze na tyle, że żona kazała je sprzedać bo się źle jeździło. Odczyty z MAF sensora pokazywały przepływy ok 138 KM.
Dochodzi do tego kwestia wzrostu temperatury w cylindrach 3 i 4.

Znany pewnie niektórym@Sasha_A80 po logach potwierdził moje przypuszczenia i zasugerował powrót do serii.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, dr.elich napisał:

Ja miałem przez chwilę Lanosa 2.0 NA z takim kolektorem, wcześniej Hawka 2.0 NA . Auto bo subiektywnie wolniejsze na tyle, że żona kazała je sprzedać bo się źle jeździło. Odczyty z MAF sensora pokazywały przepływy ok 138 KM.
Dochodzi do tego kwestia wzrostu temperatury w cylindrach 3 i 4.

Znany pewnie niektórym@Sasha_A80 po logach potwierdził moje przypuszczenia i zasugerował powrót do serii.

Opiszesz dokładniej temat? Czy PW czy w jakimś wątku stosownym, żeby tu już spamu nie robić. Chciałbym wiedzieć jak najwięcej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.12.2020 o 10:56, dr.elich napisał:

Ja miałem przez chwilę Lanosa 2.0 NA z takim kolektorem, wcześniej Hawka 2.0 NA . Auto bo subiektywnie wolniejsze na tyle, że żona kazała je sprzedać bo się źle jeździło. Odczyty z MAF sensora pokazywały przepływy ok 138 KM.
Dochodzi do tego kwestia wzrostu temperatury w cylindrach 3 i 4.

Znany pewnie niektórym@Sasha_A80 po logach potwierdził moje przypuszczenia i zasugerował powrót do serii.

 

Wow o.O no dobra to może faktycznie to nie taka prosta sprawa. 

 

Dzisiaj zrobiłem kilka pomiarów... Fiatem 500:

Screenshot_20201227171627.thumb.png.9f5829d6f0a3d333b44c0d98ac000d5a.png

 

  I tak, mały fiatek jest szybszy. Co prawda to abarth po mapie i ma 170 koni ale nadal mały fiat z silnikiem 1.4. Start miałem taki sobie, jezdnia też nie idealna, jeszcze pewnie z 0.2s w abartchie można by urwać. Mr2 nie mierzyłem bo coś tam jest nie tak chyba z ciśnieniem paliwa i za mało daje paliwa, jak naprawie to się zobaczy. 

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tinuviel napisał:

I tak, mały fiatek jest szybszy. Co prawda to abarth po mapie i ma 170 koni

 

Siet, no żeby fiacik był szybszy od speca.... To już chyba nie masz wyboru - kompresor trzeba do speca :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2020 o 17:26, frisco napisał:

 

Siet, no żeby fiacik był szybszy od speca.... To już chyba nie masz wyboru - kompresor trzeba do speca :evil2:

 

zobaczymy zobaczymy :) a może by tak zrobić swapa na h6 3.4 z 911? Szkoda że to worki pieniędzy :D

 

W dniu 28.12.2020 o 15:04, ManoLEE napisał:

Mały Fiat na dodatek robiony w Polsce. :D Nie same konie jadą, masa i napędy również swoje robią. ;)

 

Dokładnie, ja jestem fanem małych lekkich aut (dlatego też MR2). Najbliżej mi chyba mentalnie do Lotusowego:

 

Cytat

Adding power makes you faster on the straights; subtracting weight makes you faster everywhere

 

Mam zresztą Lotusa Elise na liście ale te auta są absurdalnie drogie i ciężko dostępne:( Spadają z ceną gdzieś do 50-60k zł i tam się zatrzymują i później już nie ważne który rocznik - i tak nie tanieją :/

 

z małych updatów:

- wyczyściłem MAF-a. Faktycznie był lekko ufajtany.

- wyczyściłem filtr powietrza ( o dziwno był całkiem czysty)

 

Teraz to +10koni jak nic przybędzie ;)

 

Edytowane przez Tinuviel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...