Skocz do zawartości

Nasz WARSZTAT - Młotowiertarki, wkrętarki, piły, narzędzia, itd --- pytania // porady // sugestie


bikeman1

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, skwaro napisał:

Dobrze że nie po festkopa, kumpel kiedyś tak wysłał kursanta, bosman był kumaty i kursantowi mówi "weź sobie, jest w dolnej szufladzie", możesz się tylko domyślić co się wydarzyło jak się nachylił :)

Mnie w Polańczyku podczas kursu na patent żeglarski  kazali szukać lewego pagaja po 4 przyniesionym skumałem o co chodzi i na dyplomie mam lewy pagaj :biglol:

  • Super! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odpakowałem strug 230V z Lidla. Ciężki jak diabli! Dawno temu miałem strug Black&Decker o podobnych chyba parametrach, kupowany jeszcze w Składnicy Harcerskiej i nie pamiętam żeby był taki ciężki.

 

Może dlatego, że byłem 30 lat młodszy? :biglol:

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _akir_ napisał:

pany i panewki

moze temat był juz wałkowany a moze nie dlatego biore po 200 od każdego zespołu i zapraszam do dyskusji :D

 

agregat z pełnym sinusem

też ciekaw jestem, sam zastanawiam się czy lepiej zwykły agregat i do tego przetwornice z pełnym sinusem do elektroniki czy już agregat z sinusem na gotowo, a zastanawiam się bo mam stary PAB wojskowy z demobilu w pełni sprawny, ale elektronikę się boję do niego:unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, eurojanek napisał:

E tam, popracujesz, się przyzwyczaisz. Jak Mafla 400V, 16cm kupiłem to myślałem że mi kręgosłup pęknie jak do ręki wziąłem, pomimo że z magnezu stworzon Ci on. A po wielu już robogodzinach latam tym po belkach jakby nic nie ważyło.mafell-m16-rucna-blanjalica-grede-slika-113398193.jpg.a319412ab69bc5d88d28edf7e44f15ee.jpg

160 mm - ho ho! Mnie wystarczy tego połowa bo mam do zrównania coś takiego, że żaden fachowiec za 129, 99 PLN (z dojazdem) tego nie zrobi. A strug po robocie zostanie i zawsze coś dla niego w moim domu znajdzie się do roboty bo drewna tam sporo..

 

Czy Lidl ma do niego stolik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 20:48, rosaskc napisał:

Jeśli tablica nie kłamie, to od jutra będą klucze udarowe w Lidlu. Ostatnio dostępność była zerowa, więc może ktoś będzie zainteresowany.

 

IMG_20211208_204643__01.thumb.jpg.4ba75b8e4f380a2cf61c5a2b7449c2ff.jpg

Szkoda, że nie z serii Performance. 

 

Poleci mi ktoś jakiś akumulatorowy kompresor? Ma służyć do pompowania kół. Obecnie moje Subaru głównie stoi i czasem jak muszę gdzieś pojechać to okazuje się, że powietrze sobie uszło. Mając takie przenośne urządzenie mógłbym rach ciach sobie podpompować oponki. ;)

Stojący odpada, nie dorobiłem się garażu. ;p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 12:24, eurojanek napisał:

E tam, popracujesz, się przyzwyczaisz. Jak Mafla 400V, 16cm kupiłem to myślałem że mi kręgosłup pęknie jak do ręki wziąłem, pomimo że z magnezu stworzon Ci on. A po wielu już robogodzinach latam tym po belkach jakby nic nie ważyło.mafell-m16-rucna-blanjalica-grede-slika-113398193.jpg.a319412ab69bc5d88d28edf7e44f15ee.jpg

Com miał zrobić zrobiłem, trochę spartaczyłem bo niełatwo było pracować strugiem i trzymać wąż odkurzacza, który ciągle próbował wypadać. Na dodatek wklejone wcześniej zaślepki nie wszystkie dały radę pod ostrzami struga więc teraz rozglądam się za szpachlą ale taką która mi się zwiąże w temperaturach zimowych i szybko. Tak żebym po spaleniu cygara mógł wrócić do naprawianych miejsc i je zeszlifować ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydała by mi się poziomica laserowa

ale z tego względu że będę używał jej sporadycznie do prac domowych to myślę o jakimś mocno budżetowym modelu

ma ktoś lidlowego parkside i może coś powiedzieć czy jest ok?

cena regularna to 149pln choć był w jakiejś promo za 129pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałem się zapytać czy ktoś miał doświadczenie z takimi ściągaczami- wyciskaczami tulei metalowo-gumowych,:

 

https://allegro.pl/oferta/sciagacz-tulei-gumowych-uszczelniaczy-lozysk-11555735830

 

Czy 

 

https://allegro.pl/oferta/sciagacz-tulei-wahacza-zestaw-sciagaczy-do-lozysk-9732831346

 

Pomijając ilość elementów zestawów to interesuje mnie czy jest jakaś różnica w użytkowaniu tych tulei. W jednym zestawie są całe tuleje z jednym końcem zaślepionym a w drugim z takimi trzymaczami czy przystawkami. Nie wiem co się będzie lepiej użytkował o i co się lepiej sprawdza.

 

Pozdro

 

 

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten pierwszy zestaw , jestem z niego zadowolony ale:

a) te śruby  do skręcania  mają  za gruby gwint.

b) gdy tuleja wahacza zbyt mocno siedzi to te śruby  z zestawu nie dają  rady. 

c) te śruby  są  zbyt długie  by cokolwiek robić  na aucie gdzie mało miejsca.

Reasumując  chcąc kupić  taki zestaw trzeba mieć  prasę  bo i tak zabawa przy wiciskaniu konczy się  na prasie. Ostatnio jak wyciskałem  tuleje z wahacza to zerwałem  gwint na śrubie  a koniec końców  dopiero prasa wycisneła przy nacisku 6 ton.

 

20201219_100916.thumb.jpg.a4ad98fb307acc7e33c14c88d4eb7dcd.jpg

 

 

Edytowane przez ipsx82
  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za swój  zestaw zapłacilem 355 zł  jakiś  rok temu ta oferta za 425 to za drogo za to. Poszukaj tanszej bo tyle za  ten zestaw nie warto płacić.

 

Znalazłem tanszy o prawie 50 zł 

Zobacz ofertę:
https://allegro.pl/oferta/sciagacz-tulei-lozysk-adaptery-prasy-34-90mm-full-9827068618

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko śruby z  gwintem drobnozwojowym, taki gwint więcej wytrzymuje niż ten normalny w zestawie. Najwięcej problemów robiła tuleja pływająca w przednim wahaczu. Musieliśmy cały wahacz wytargać i na prasę z nim iść bo przy udarowym kluczu śruba z tego zestawu się zerwała.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dobrym gwintem nie kupisz, jedyna opcja to najtanszy zestaw i zakup osobno pręta  drobnozwojowego lub trapezowego koszt takiego prętata 1m z nakretkami około  100 zl i potniesz go na dwa wymiary lub trzy.

 

https://allegro.pl/oferta/szpilka-trapezowa-12-3-1000mm-10746343886

https://allegro.pl/oferta/nakretka-trapezowa-m12x3-11579535451

 

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...