Skocz do zawartości

Jak fachowo nazywa się ten element?


Cherusek1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie ,prośba jak w temacie. Przy okazji pytanie : Poszukując tego elementu trochę po omacku trafiłem do ASO miły pan stwierdził ze najprawdopodobniej nie jest to oryginalny element a ktoś sobie to sam zmajstrował :huh: auto jest z rynku niemieckiego czy to możliwe? 

Drugie pytanie : ta aluminiowa nakładka od strony grila przykręcona jest na trzech śrubach ,odkręcenie ich w niczym nie ułatwia jej zdjęcia, siedzi dalej tak samo mocno jak by miała w dupie ze nie trzymają jej już śruby, czy to jest jakoś klejone ? Jak to zdjąć ? Wszelkie próby podważania kończą się dalszym odkształcaniem tej osłony i groznie trzeszczącym zderzakiem ,macie może jakieś pomysły? 

IMG_1600.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Cherusek1 napisał:

,prośba jak w temacie.

To jest chyba Kangur - tylko, że do Outbacka. W Forkach takie coś jest, jeżeli w ASO stwierdzili, że oryginalnie takiego nie było, to może ktoś z Forka to zaadaptował. :)

3 godziny temu, Cherusek1 napisał:

macie może jakieś pomysły? 

Może od wewnątrz trzyma się na 2 śrubach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, thomson0073 napisał:

To jest chyba Kangur - tylko, że do Outbacka. W Forkach takie coś jest, jeżeli w ASO stwierdzili, że oryginalnie takiego nie było, to może ktoś z Forka to zaadaptował. :)

Może od wewnątrz trzyma się na 2 śrubach? 

No faktycznie to jest myśl , możliwe, że do zdjęcia tego "kawałka blachy":Pjak kolega powyżej stwierdził ,trzeba całego kangura odkręcić ! Bedę próbował dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie ma jakiejś super fachowej nazwy. Były takie akcesoria do Forków i OBK. Obstawiam, że całość przymocowana jest od wew. strony zderzaka. 

Sama blacha z kolei może i była kiedyś na śrubach, a nie zdziwił bym sie jakby z biegiem lat ktoś wspomógł ją silikonem, klejem czy innym "nitem". Nie ma sensu rwać na siłę. Lepiej zrzucić zderzak. W OBK chyba nie ma z tym dużo roboty. Od Wigilii do Nowego roku mam wolne to wiesz gdzie mnie znaleźć :D 

 

P.S. W sumie to czemu chcesz to zdjąć ? :D Mało masz problemów ? Chcesz bardziej zepsuć ? ;) 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jak masz problem z masą, to "grzej" do ASO"

 

Dobrze przetrzep allegro, olx, bo ja szukam ładne boczki do swojej maszyny (ostro szukam) i ktoś w Polsce na 100% miał Outbacka z takim cackiem. Była to chyba dziewczyna z Bydgoszczy ,a ten gadżecik był również na ciemno zielonym Outbacku. (jak znajdę ,to wrzucę link)

Jeszcze macie do kompletu chlapacze oryginalne z napisami "Outback" - rarytas,

(ale idzie szybciej znaleźć niż do "Baja")

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Chopy! Jesteście wielcy ! :puchar:ogłoszenie faktycznie jeszcze aktualne , zaatakuje ich 

W dniu 16.12.2019 o 20:03, Tomasz_555 napisał:

To chyba nie ma jakiejś super fachowej nazwy. Były takie akcesoria do Forków i OBK. Obstawiam, że całość przymocowana jest od wew. strony zderzaka. 

Sama blacha z kolei może i była kiedyś na śrubach, a nie zdziwił bym sie jakby z biegiem lat ktoś wspomógł ją silikonem, klejem czy innym "nitem". Nie ma sensu rwać na siłę. Lepiej zrzucić zderzak. W OBK chyba nie ma z tym dużo roboty. Od Wigilii do Nowego roku mam wolne to wiesz gdzie mnie znaleźć :D

 

P.S. W sumie to czemu chcesz to zdjąć ? :D Mało masz problemów ? Chcesz bardziej zepsuć ? ;)

Dzięki Tomek , hahaha:D trafiłeś w punkt z tymi problemami :biglol: zazwyczaj wszystkie moje naprawy tak się kończyły Hihi jeszcze większym popsuciem:biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 21 grudnia 2019 o 12:27, Qubu666-Baja napisał:

Hejo Qubu666 dzieki wielkie za namiar , hm... Dziwna sprawa, przed świetami skontaktowałem się z właścicielem , telefonicznie sie nie udało ale odposał na smsa, wysłałem zapytanie o kangura i nawet parę innych częsci , ale od tamtej pory cisza ..... Moze go jakos odstraszyłem, rozdrażniłem obraziłem sam juz nie wiem :blink:miał już moze ktoś do czynienia z tym ogłoszeniem ? Zdążył mi ten Pan odposać tylko jedno słowo "Tak" na zapytanie czy oferta jest aktualna :huh: potem już milczenie ... Ale zeobiłem wydech w miedzy czasie ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się... ja to szukając "pierdół" do swojej furmany to już całe spektrum "aparatów" od części przerabiałem tj. od pasjonatów marki ;) (pozdrawiamy... :D tych na szczęście najwięcej  ;) ), do  totalnego buraka- ten też obrażony,że musiał telefon odbierać itd (na szczęście jeden ,ale taki cham,że aż miło ;P ) .  Od znawców tematu (jeżeli chodzi o wartość części) , do fantastów co krzyczą takie sumy ,że przebijają swoimi "używkami" ceny z ASO ;P  .  Spoko ziomek był w Lubinie. Najpierw dystans, potem pogadaliśmy ogólnie o motoryzacji , potem o swoich ex furmanach i teraźniejszych,a na końcu to już takie ceny dawał,żebym tylko dobrze odbudował sobie bryczkę na oryginałach (np kompresor igła totalna chyba 70zł- ktoś chyba przed odstawieniem na kołki kupił nówkę oryginał itd ,itd  naklejki , sprzęgło itd miód) . To samo gość z Florydy. Luzak i sam "Baja" jeździ , więc też pogawędziliśmy i ceny super.Lampy (u mnie to rarytasy,a za 300zł -za dwie) Dużo tych gości... Z doświadczenia jakoś mi wychodzi (bez gloryfikacji ),że jak pasjonat marki , to chłopaki ogarnięte i w temacie, trochę grzebią w swoim samochodzie(lub więcej niż trochę) ogólne zadowolenie i luźne kolano. Jak handlarz , to wiadomo... (nie mogę grać ostro "na zbicie", bo mam wersję USA) ,ale jak mam elementy z "europejczyka" , które podchodzą pod mój model 1:1, to się nie pierniczę i kawa na ławę (bo mam  do wyboru 10 i więcej Outbacków EU i z UK , które w Polsce stoją do rozkręcenia).

Wracając do tego gościa i Twojego ogłoszenia. Ja nie dzwoniłem tam,ale atakuj... zobaczysz jakie  będzie podejście. Jak coś to powodzenia i pisz,czy się udało normalnie dopiąć temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17 stycznia 2020 o 00:23, Qubu666-Baja napisał:

Nie przejmuj się... ja to szukając "pierdół" do swojej furmany to już całe spektrum "aparatów" od części przerabiałem tj. od pasjonatów marki ;) (pozdrawiamy... :D tych na szczęście najwięcej  ;) ), do  totalnego buraka- ten też obrażony,że musiał telefon odbierać itd (na szczęście jeden ,ale taki cham,że aż miło ;P ) .  Od znawców tematu (jeżeli chodzi o wartość części) , do fantastów co krzyczą takie sumy ,że przebijają swoimi "używkami" ceny z ASO ;P  .  Spoko ziomek był w Lubinie. Najpierw dystans, potem pogadaliśmy ogólnie o motoryzacji , potem o swoich ex furmanach i teraźniejszych,a na końcu to już takie ceny dawał,żebym tylko dobrze odbudował sobie bryczkę na oryginałach (np kompresor igła totalna chyba 70zł- ktoś chyba przed odstawieniem na kołki kupił nówkę oryginał itd ,itd  naklejki , sprzęgło itd miód) . To samo gość z Florydy. Luzak i sam "Baja" jeździ , więc też pogawędziliśmy i ceny super.Lampy (u mnie to rarytasy,a za 300zł -za dwie) Dużo tych gości... Z doświadczenia jakoś mi wychodzi (bez gloryfikacji ),że jak pasjonat marki , to chłopaki ogarnięte i w temacie, trochę grzebią w swoim samochodzie(lub więcej niż trochę) ogólne zadowolenie i luźne kolano. Jak handlarz , to wiadomo... (nie mogę grać ostro "na zbicie", bo mam wersję USA) ,ale jak mam elementy z "europejczyka" , które podchodzą pod mój model 1:1, to się nie pierniczę i kawa na ławę (bo mam  do wyboru 10 i więcej Outbacków EU i z UK , które w Polsce stoją do rozkręcenia).

Wracając do tego gościa i Twojego ogłoszenia. Ja nie dzwoniłem tam,ale atakuj... zobaczysz jakie  będzie podejście. Jak coś to powodzenia i pisz,czy się udało normalnie dopiąć temat.

 

Dzięki wielkie , jest pewien postęp , intryga z kumplem trochę zaowocowała, zadzwonił mój dobry przyjaciel do gościa i dostał po chwili nawet zdjęcia ! Hihihi może coś drgnęło , najwyżej kupię to przez kumpla :Dco za ludzie! Może go jakoś uraziłem czymś cholera wie! Dzieki bede informował 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maciuo napisał:

Apropo ciekawe jak będzie z częściami używkami po brexicie. Bo w sumie to z tamtąd jest sporo ciągnięte i ceny dzięki temu tez potrafią być baaardzo ok

Jak, jak?

Będą dopłacać, byleby się złomu z wyspy pozbyć... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cherusek1 napisał:

intryga z kumplem trochę zaowocowała

 

Grunt,że happy end będzie ;)

 

Ps O to chodzi,żeby bryczka była cała i "na chodzie". Fajnie,że finalnie załatwisz sprawę

3 godziny temu, WOJO napisał:

Jak, jak?

Będą dopłacać, byleby się złomu z wyspy pozbyć... :)

Oby  ;)  ,ale nasze chłopaki już mają sprawdzone sposoby z lat 90 tj  "składaki". Były motywy... "sprzedam VW golfa II 1989 .w dobrym stanie - "składak" " - kto to pamięta? ;P

z UK składaków nikt nie będzie "tworzyć" przy granicy PL ,ale przyczepy załadowane  częściami jadące z UK? hmmm... to już możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qubu666-Baja napisał:

... przyczepy załadowane  częściami jadące z UK? hmmm... to już możliwe.

Niestety muszę Cię zmartwić.

Jak znam pazerność naszych US, to jak będzie okazja dowalić cło i VAT od "zagranicznych" towarów, to może się przestać opłacać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...