Jump to content

Jak fachowo nazywa się ten element?

Recommended Posts

Witam Panowie ,prośba jak w temacie. Przy okazji pytanie : Poszukując tego elementu trochę po omacku trafiłem do ASO miły pan stwierdził ze najprawdopodobniej nie jest to oryginalny element a ktoś sobie to sam zmajstrował :huh: auto jest z rynku niemieckiego czy to możliwe? 

Drugie pytanie : ta aluminiowa nakładka od strony grila przykręcona jest na trzech śrubach ,odkręcenie ich w niczym nie ułatwia jej zdjęcia, siedzi dalej tak samo mocno jak by miała w dupie ze nie trzymają jej już śruby, czy to jest jakoś klejone ? Jak to zdjąć ? Wszelkie próby podważania kończą się dalszym odkształcaniem tej osłony i groznie trzeszczącym zderzakiem ,macie może jakieś pomysły? 

IMG_1600.JPG

3 godziny temu, Cherusek1 napisał:

,prośba jak w temacie.

To jest chyba Kangur - tylko, że do Outbacka. W Forkach takie coś jest, jeżeli w ASO stwierdzili, że oryginalnie takiego nie było, to może ktoś z Forka to zaadaptował. :)

3 godziny temu, Cherusek1 napisał:

macie może jakieś pomysły? 

Może od wewnątrz trzyma się na 2 śrubach? 

4 godziny temu, thomson0073 napisał:

To jest chyba Kangur - tylko, że do Outbacka. W Forkach takie coś jest, jeżeli w ASO stwierdzili, że oryginalnie takiego nie było, to może ktoś z Forka to zaadaptował. :)

Może od wewnątrz trzyma się na 2 śrubach? 

No faktycznie to jest myśl , możliwe, że do zdjęcia tego "kawałka blachy":Pjak kolega powyżej stwierdził ,trzeba całego kangura odkręcić ! Bedę próbował dzięki ;)

To chyba nie ma jakiejś super fachowej nazwy. Były takie akcesoria do Forków i OBK. Obstawiam, że całość przymocowana jest od wew. strony zderzaka. 

Sama blacha z kolei może i była kiedyś na śrubach, a nie zdziwił bym sie jakby z biegiem lat ktoś wspomógł ją silikonem, klejem czy innym "nitem". Nie ma sensu rwać na siłę. Lepiej zrzucić zderzak. W OBK chyba nie ma z tym dużo roboty. Od Wigilii do Nowego roku mam wolne to wiesz gdzie mnie znaleźć :D 

P.S. W sumie to czemu chcesz to zdjąć ? :D Mało masz problemów ? Chcesz bardziej zepsuć ? ;) 

• Thanks 1

To było bardzo popularne w UK. Poszukaj u handlarzy importujących auta z stamtąd. Tylko się streszczaj, bo jak Boris wyizoluje UK od świata to już nic z wysp nie kupisz. :P 

• Thanks 1
  • Upvote 1

"Jak masz problem z masą, to "grzej" do ASO"

Dobrze przetrzep allegro, olx, bo ja szukam ładne boczki do swojej maszyny (ostro szukam) i ktoś w Polsce na 100% miał Outbacka z takim cackiem. Była to chyba dziewczyna z Bydgoszczy ,a ten gadżecik był również na ciemno zielonym Outbacku. (jak znajdę ,to wrzucę link)

Jeszcze macie do kompletu chlapacze oryginalne z napisami "Outback" - rarytas,

(ale idzie szybciej znaleźć niż do "Baja")

Dzięki wielkie Chopy! Jesteście wielcy ! :puchar:ogłoszenie faktycznie jeszcze aktualne , zaatakuje ich 

W dniu 16.12.2019 o 20:03, Tomasz_555 napisał:

To chyba nie ma jakiejś super fachowej nazwy. Były takie akcesoria do Forków i OBK. Obstawiam, że całość przymocowana jest od wew. strony zderzaka. 

Sama blacha z kolei może i była kiedyś na śrubach, a nie zdziwił bym sie jakby z biegiem lat ktoś wspomógł ją silikonem, klejem czy innym "nitem". Nie ma sensu rwać na siłę. Lepiej zrzucić zderzak. W OBK chyba nie ma z tym dużo roboty. Od Wigilii do Nowego roku mam wolne to wiesz gdzie mnie znaleźć :D

P.S. W sumie to czemu chcesz to zdjąć ? :D Mało masz problemów ? Chcesz bardziej zepsuć ? ;)

Dzięki Tomek , hahaha:D trafiłeś w punkt z tymi problemami :biglol: zazwyczaj wszystkie moje naprawy tak się kończyły Hihi jeszcze większym popsuciem:biglol: 

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 21 grudnia 2019 o 12:27, Qubu666-Baja napisał:

Hejo Qubu666 dzieki wielkie za namiar , hm... Dziwna sprawa, przed świetami skontaktowałem się z właścicielem , telefonicznie sie nie udało ale odposał na smsa, wysłałem zapytanie o kangura i nawet parę innych częsci , ale od tamtej pory cisza ..... Moze go jakos odstraszyłem, rozdrażniłem obraziłem sam juz nie wiem :blink:miał już moze ktoś do czynienia z tym ogłoszeniem ? Zdążył mi ten Pan odposać tylko jedno słowo "Tak" na zapytanie czy oferta jest aktualna :huh: potem już milczenie ... Ale zeobiłem wydech w miedzy czasie ! :D

Nie przejmuj się... ja to szukając "pierdół" do swojej furmany to już całe spektrum "aparatów" od części przerabiałem tj. od pasjonatów marki ;) (pozdrawiamy... :D tych na szczęście najwięcej  ;) ), do  totalnego buraka- ten też obrażony,że musiał telefon odbierać itd (na szczęście jeden ,ale taki cham,że aż miło ;P ) .  Od znawców tematu (jeżeli chodzi o wartość części) , do fantastów co krzyczą takie sumy ,że przebijają swoimi "używkami" ceny z ASO ;P  .  Spoko ziomek był w Lubinie. Najpierw dystans, potem pogadaliśmy ogólnie o motoryzacji , potem o swoich ex furmanach i teraźniejszych,a na końcu to już takie ceny dawał,żebym tylko dobrze odbudował sobie bryczkę na oryginałach (np kompresor igła totalna chyba 70zł- ktoś chyba przed odstawieniem na kołki kupił nówkę oryginał itd ,itd  naklejki , sprzęgło itd miód) . To samo gość z Florydy. Luzak i sam "Baja" jeździ , więc też pogawędziliśmy i ceny super.Lampy (u mnie to rarytasy,a za 300zł -za dwie) Dużo tych gości... Z doświadczenia jakoś mi wychodzi (bez gloryfikacji ),że jak pasjonat marki , to chłopaki ogarnięte i w temacie, trochę grzebią w swoim samochodzie(lub więcej niż trochę) ogólne zadowolenie i luźne kolano. Jak handlarz , to wiadomo... (nie mogę grać ostro "na zbicie", bo mam wersję USA) ,ale jak mam elementy z "europejczyka" , które podchodzą pod mój model 1:1, to się nie pierniczę i kawa na ławę (bo mam  do wyboru 10 i więcej Outbacków EU i z UK , które w Polsce stoją do rozkręcenia).

Wracając do tego gościa i Twojego ogłoszenia. Ja nie dzwoniłem tam,ale atakuj... zobaczysz jakie  będzie podejście. Jak coś to powodzenia i pisz,czy się udało normalnie dopiąć temat.

• 2 weeks later...
W dniu 17 stycznia 2020 o 00:23, Qubu666-Baja napisał:

Nie przejmuj się... ja to szukając "pierdół" do swojej furmany to już całe spektrum "aparatów" od części przerabiałem tj. od pasjonatów marki ;) (pozdrawiamy... :D tych na szczęście najwięcej  ;) ), do  totalnego buraka- ten też obrażony,że musiał telefon odbierać itd (na szczęście jeden ,ale taki cham,że aż miło ;P ) .  Od znawców tematu (jeżeli chodzi o wartość części) , do fantastów co krzyczą takie sumy ,że przebijają swoimi "używkami" ceny z ASO ;P  .  Spoko ziomek był w Lubinie. Najpierw dystans, potem pogadaliśmy ogólnie o motoryzacji , potem o swoich ex furmanach i teraźniejszych,a na końcu to już takie ceny dawał,żebym tylko dobrze odbudował sobie bryczkę na oryginałach (np kompresor igła totalna chyba 70zł- ktoś chyba przed odstawieniem na kołki kupił nówkę oryginał itd ,itd  naklejki , sprzęgło itd miód) . To samo gość z Florydy. Luzak i sam "Baja" jeździ , więc też pogawędziliśmy i ceny super.Lampy (u mnie to rarytasy,a za 300zł -za dwie) Dużo tych gości... Z doświadczenia jakoś mi wychodzi (bez gloryfikacji ),że jak pasjonat marki , to chłopaki ogarnięte i w temacie, trochę grzebią w swoim samochodzie(lub więcej niż trochę) ogólne zadowolenie i luźne kolano. Jak handlarz , to wiadomo... (nie mogę grać ostro "na zbicie", bo mam wersję USA) ,ale jak mam elementy z "europejczyka" , które podchodzą pod mój model 1:1, to się nie pierniczę i kawa na ławę (bo mam  do wyboru 10 i więcej Outbacków EU i z UK , które w Polsce stoją do rozkręcenia).

Wracając do tego gościa i Twojego ogłoszenia. Ja nie dzwoniłem tam,ale atakuj... zobaczysz jakie  będzie podejście. Jak coś to powodzenia i pisz,czy się udało normalnie dopiąć temat.

Dzięki wielkie , jest pewien postęp , intryga z kumplem trochę zaowocowała, zadzwonił mój dobry przyjaciel do gościa i dostał po chwili nawet zdjęcia ! Hihihi może coś drgnęło , najwyżej kupię to przez kumpla :Dco za ludzie! Może go jakoś uraziłem czymś cholera wie! Dzieki bede informował 

• Upvote 1

Apropo ciekawe jak będzie z częściami używkami po brexicie. Bo w sumie to z tamtąd jest sporo ciągnięte i ceny dzięki temu tez potrafią być baaardzo ok

16 minut temu, maciuo napisał:

Apropo ciekawe jak będzie z częściami używkami po brexicie. Bo w sumie to z tamtąd jest sporo ciągnięte i ceny dzięki temu tez potrafią być baaardzo ok

Jak, jak?

Będą dopłacać, byleby się złomu z wyspy pozbyć... :)

6 godzin temu, Cherusek1 napisał:

intryga z kumplem trochę zaowocowała

Grunt,że happy end będzie ;)

Ps O to chodzi,żeby bryczka była cała i "na chodzie". Fajnie,że finalnie załatwisz sprawę

3 godziny temu, WOJO napisał:

Jak, jak?

Będą dopłacać, byleby się złomu z wyspy pozbyć... :)

Oby  ;)  ,ale nasze chłopaki już mają sprawdzone sposoby z lat 90 tj  "składaki". Były motywy... "sprzedam VW golfa II 1989 .w dobrym stanie - "składak" " - kto to pamięta? ;P

z UK składaków nikt nie będzie "tworzyć" przy granicy PL ,ale przyczepy załadowane  częściami jadące z UK? hmmm... to już możliwe.

2 minuty temu, Qubu666-Baja napisał:

... przyczepy załadowane  częściami jadące z UK? hmmm... to już możliwe.

Niestety muszę Cię zmartwić.

Jak znam pazerność naszych US, to jak będzie okazja dowalić cło i VAT od "zagranicznych" towarów, to może się przestać opłacać...